Автор Тема: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија  (Прочитано 55321 пати)

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #120 на: 10 Ноември 2011, 16:04:37 pm »
Старите модели на хјундаи(Акцент,Лантра,Атос итн.итн) во поглед на мотор се покажаа одлично(ама колку шо знам користеа мотори од друга компанија,поправи ме ако грешам ;)),а за каросерија беа хартија....Новите модели,кои сега пристигнаа на нашиов пазар,ем треба да се докажат,ем треба да ги видиме повозиме па да донесеме било каков заклучок....Али како и да е,Хјундаи може да биде подобар од некои,а од сите,неможе ;)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Cuore Sportivo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17676
 • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #121 на: 10 Ноември 2011, 16:05:44 pm »
Пту да е*ем, ми се згади од постов. Више не ја отварам темава.


Отсутен gOJDO

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7692
 • Хорска Секција
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #122 на: 10 Ноември 2011, 16:11:20 pm »
Мече пази шо пишуваш. Немој да му го расипеш апетитот на Куоре! Може да ни ослаби!
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 14072
 • Пудингот на шоферството
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #123 на: 10 Ноември 2011, 16:18:18 pm »
Мече пази шо пишуваш. Немој да му го расипеш апетитот на Куоре! Може да ни ослаби!
;D ;D ;D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #124 на: 11 Ноември 2011, 08:44:52 am »
На сета тензија од на работа успеа да ме насмееш. Циркуз си, браво ;D
Другиве брендови немаат што да понудат. Едноставно Хјуднаи е врв во автомобилската индустрија воопшто. Меѓутоа кога станува збор за дизајн е тука му нема конкуренција поготово оној на i10, i20 и i30. Врвна лепота на она кое може живо човечко суштество да го посака. Има некои фекални концепти кои му се приближуваат, меѓутоа се само на слика, а не во реалност.

Posto si gi zacisti gomnenicite, sega mozam da odgvoroam na prasanjevo. Koj od slednive modeli ne e ubav?
http://www.hyundaiusa.com/vehicle-lineup/


Pomegu ponudenite modeli Elantra TOuring e I30 karavan. Falat I20 koj izgleda isto tolku dobro kako Corsa, i I10 za koj rekov deka e grd model pred zaminuvanje. Koga I10 ke bide zamenet, site H vozila ke bidat ubavi.

Pozdrav od edna korejska ubavica:

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #125 на: 11 Ноември 2011, 09:23:57 am »
ова ако е убаво, ти си Мик Џегер

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #126 на: 11 Ноември 2011, 09:48:09 am »
Znam deka evtina, no stetna e po zdravjeto ako se jade vo ogromni kolicini (solta)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #127 на: 11 Ноември 2011, 10:03:20 am »
па не е ефтина а штетна е знам затоа многу малце ја конзумирам, за разлика до мене некој од инат и тон ке изеде за да ги убеди сите тука во нешто

колава е далеку од убава ама ајде нека ти биде, изгледа ке освои награда за best looking car во некое списание низ Америка

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #128 на: 11 Ноември 2011, 10:07:41 am »
Па и Џенезис стана репер за споредба, ја покорија Европа и Македонија, се иде на Америка.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #129 на: 11 Ноември 2011, 10:09:25 am »
искрено ми се одмили Хјундаи од ЛП и неговите убедувања и теории а фино количе е за парите што ги даваш

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10893
 • 430i
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #130 на: 11 Ноември 2011, 10:11:58 am »
искрено ми се одмили Хјундаи од ЛП и неговите убедувања и теории а фино количе е за парите што ги даваш

Мислам дека со ова се сложија и го кажаа повеќето на форумов, ама пусто тупење :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #131 на: 11 Ноември 2011, 10:13:10 am »
сакаш јас и ти вака за СЕАТ теми да отвараме the best of the best of the best is the best of all SEAT :D:D :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #132 на: 11 Ноември 2011, 10:35:47 am »
па не е ефтина а штетна е знам затоа многу малце ја конзумирам, за разлика до мене некој од инат и тон ке изеде за да ги убеди сите тука во нешто

колава е далеку од убава ама ајде нека ти биде, изгледа ке освои награда за best looking car во некое списание низ Америка

Pa tebe ne ti e dojdeno do diskusija, ti si od denes za mene eden obicen trol.


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8823
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #133 на: 11 Ноември 2011, 10:39:47 am »
па не е ефтина а штетна е знам затоа многу малце ја конзумирам, за разлика до мене некој од инат и тон ке изеде за да ги убеди сите тука во нешто

колава е далеку од убава ама ајде нека ти биде, изгледа ке освои награда за best looking car во некое списание низ Америка

Pa tebe ne ti e dojdeno do diskusija, ti si od denes za mene eden obicen trol.ауу, извини....Па колку што знам јас за убавина не се дискутира или треба да ја погледнам поубаво сликата и да ја најдам убавината во неа пред да напишам дека е далеку од убава.
Ај ако не да гласаме дали е убава.

Трол незнам дали сум иако незнам дали сум многу убав, ама ружен како трол не сум. А ти што мислиш за мене ама баш ме з****ле. За тебе сите се тролови овде

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Daily news: Hyundai i40 има најдобра конструкција на каросерија
« Одговори #134 на: 11 Ноември 2011, 11:05:51 am »
Sonata ima dobiena nagrada za najubav avtomobil, no takva nagrada ne e dovolno vazna za da ja spomnam. Iako ubavoto e subjektivno, sepak nikoj ne mozi da reci deka Angelina Jolly e grda, pa taka odbivam da veruvam deka ti navistina mislis deka Sonata, koja raka na srce e eden od najubavite sedani na denesninata, e grda, i zatoa mislam deka trolas. Ako sakas da vidis grdo, pisi vo google Jetta. 

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need