Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 37117 пати)

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Игор Иџе Стефановски во ETCC
« на: Март 04, 2016, 22:35:23 pm »
Со голема радост ја отварам темава.

Игор Стефановски ќе настапува во ETCC шампионатот 2016.
Минатиот викенд имаше тестирање на патеката Гробник во Хрватска, кое поминало одлично и покрај тоа што се одвивало на дожд.
Се склопиле коцките и сега ќе го имаме првиот претставник во ETCC, па да му држиме среќа и да посакаме да се повтори успехот од минатите 2 години.

Автомобилот со кој ќе се натпреварува е Seat Leon CUP Racer, подготвен од тимот LEMA Racing.
Во најскоро време започнуваме со дизајнот, па ќе пробаме дополнително да ја разубавиме убавицава.


Отсутен Zile

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6292
 • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #1 на: Март 04, 2016, 22:50:48 pm »
Бравоооооооо! Стискаме палци за Иџе!!!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10610
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #2 на: Март 04, 2016, 23:17:46 pm »
Браво за Иџеееее

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 355
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #3 на: Март 04, 2016, 23:28:21 pm »
Фантастично! Браво!
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10270
 • Giulietta QV
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #4 на: Март 04, 2016, 23:42:24 pm »


само напред, браво!

Отсутен tomaso

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1291
Одг:
« Одговори #5 на: Март 04, 2016, 23:44:39 pm »
Браво браво!
The world holds two classes of men - intelligent men without religion, and religious men without intelligence.

Отсутен МулевР

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
 • Велешанче
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #6 на: Март 04, 2016, 23:50:14 pm »
Само напред :)
Project car: Opel Kadett C
Daily 1: Opel Corsa E
Daily 2: Yugo Koral 1.1i

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 49903
 • Махер
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #7 на: Март 05, 2016, 08:40:47 am »
Доста бравате! Линкови и лајкови давајте! Слики нешто статии, да не е ко прошли пат никој да не знае. Голема работа прави човекот. Да му помогнеме.

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3758
 • MadaFunker
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #8 на: Март 05, 2016, 09:29:19 am »
New blood of old school

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 32490
 • Таков е животот... јебига
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #9 на: Март 05, 2016, 10:12:51 am »
Лајк за Дени.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12609
 • Пудингот на шоферството
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #10 на: Март 05, 2016, 12:15:19 pm »
Одлично.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен stef

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 58
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #11 на: Март 05, 2016, 14:46:28 pm »
Браво Иџе !!! Со ова се потврдува дека продолжува да ја пишува историјата во македонскиот и европскиот автомобилизам

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5112
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #12 на: Март 05, 2016, 17:46:22 pm »
Svaka cast majstore
Samo napred.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Kozanostra

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1710
 • Opel Astra 2.0 DI
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #13 на: Март 05, 2016, 19:00:48 pm »
Одлична вест се надевам дека и овде ќе има успеси .......

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 27019
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #14 на: Март 06, 2016, 10:20:16 am »
Само напред! Ова е огромен успех и огромна шанса! Браво!