Автор Тема: Игор Иџе Стефановски во ETCC  (Прочитано 36488 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 40148
 • Il Moderatore
  • alfisti.mk
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #30 на: Април 01, 2016, 11:51:40 am »
Лесно е кога имаш 2-3 генерални спонзори, ќе го ориентираш дизајнот кон тоа. Кога имаш 100 помали, тоа ти е... Стикер бомб! :) Во секој случај, ова е колата за која ќе навиваме во авто-мото спортот оваа година! Напред Иџе!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен зоки-златен

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5451
 • хаУс мајстор
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #31 на: Април 01, 2016, 11:57:17 am »
Revo стикер му фaли ;D
Пoтпис,дaтa,пијaм,вoдa.

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10236
 • Giulietta QV
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #32 на: Април 01, 2016, 12:17:37 pm »

Отсутен Баги

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 793
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #33 на: Април 01, 2016, 12:30:22 pm »
Моментално има тренинг, Иџе беше втор но го бутнаа

https://www.fiaetcc.com/live-timing/

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16416
 • Keep it 100
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #34 на: Април 01, 2016, 12:58:00 pm »
Иџе на пресот кажа дека се се случило некако брзо и немале време за да го осмислат дизајнот па затоа само ќе го излепат леонот за првава трка.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 21830
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #35 на: Април 01, 2016, 14:17:52 pm »
Македонскиот автомобилист ги започна првите предизвици пред првата трка од новата сезона на Европскиот шампионат на кружни патеки.

Игор Стефановски – Иџе, европскиот шампион на ридски патеки за изминатите две години, денеска на првиот петочен тренинг беше третопласиран.

Вториот тренинг е закажан за 14:15 часот. Пред него на првиот тренинг пред квалификациите на патеката „Пол Рикар“ во Франција завршија прворангираниот Петр Фулин и Крис Ришар.
http://sport365.mk/etcc-stefanovski-tretoplaasiran-na-prviot-trening-vo-francija-foto/

https://www.fiaetcc.com/live-timing/« Последно менување: Април 01, 2016, 14:40:29 pm Stratro »

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #36 на: Април 01, 2016, 18:21:36 pm »
Ќе го биде :)

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7702
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #37 на: Април 01, 2016, 20:09:05 pm »
Ги има на некоја телевизија тркиве?

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #38 на: Април 01, 2016, 20:29:20 pm »
Не евроспорт ваљда

Отсутен Ezekiel

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 399
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #39 на: Април 01, 2016, 20:33:48 pm »
Негде уопште на нет? На eurosport сајтот нема ништо за ETCC...
Cogito ergo zoom

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9494
Одг:
« Одговори #40 на: Април 01, 2016, 20:39:28 pm »
За дизајнот како што кажа Симо, немаше каде шара да ставиме од големиот број на спонзори па затоа остана бела. Можеби за следна трка ќе се додаде нешто минимално. Лесно е да имавме држава и 2-3 спонзори се доволни, како што имаат другите натпреварувачи. Јас му посакувам многу среќа, на тренинзиве докажа дека брзо се адаптира на возилото и очекувам во брзо време скроз да му легне и да го гледаме на врвот, како што сме навикнати. Па здравје wtcc.

Отсутен Mercury

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 799
 • Т(д)ркач
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #41 на: Април 01, 2016, 20:55:07 pm »
А шо машина носи леонов?

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 355
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #42 на: Април 01, 2016, 21:01:50 pm »
Негде уопште на нет? На eurosport сајтот нема ништо за ETCC...

Изгледа ќе има стрим на официјалната страна fiaetcc.com
Honda Civic 1.7 CDTI '05

Отсутен Prof. Greenthumb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3731
 • MadaFunker
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #43 на: Април 01, 2016, 21:04:42 pm »
http://www.fia.com/news/etcc-2016-race-france-preview

Овде пишит дека ке има live streaming..
New blood of old school

Отсутен masterwu

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 355
Одг: Игор Иџе Стефановски во ETCC
« Одговори #44 на: Април 01, 2016, 21:11:10 pm »
Еве линк до календар   што ја содржу секоја трка кој што може да си го импортирате во Google, Outlook и слично.

Honda Civic 1.7 CDTI '05