Автор Тема: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit  (Прочитано 133340 пати)

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #345 на: 22 Јуни 2017, 12:19:27 pm »
Не е ли ова најдоброто Порше за парите?


3.8 лит мотор од 911...побрзо од 911..седишта  и дел од ентериер од 918...предница од ГТ3...
Мануелен мењач.


Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #346 на: 22 Јуни 2017, 12:35:20 pm »
Е, ама грдо од позади и не многу поевтино од 911 карера, зошто би земал збирштајн кога би давал толку пари, а не the real deal?
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #347 на: 22 Јуни 2017, 12:37:21 pm »
911 e лимузина за кајман. Позади збира 2 дечиња, или 2 масивни куфери. Што е и целата предност на 911 пред Ламбовци, мекларени, ферариња... Дека е многу корисна кола, во реалноста.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #348 на: 22 Јуни 2017, 12:38:22 pm »
Да де зошто порше се зема за практичност, не треси зелени
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #349 на: 22 Јуни 2017, 12:39:22 pm »
911 e лимузина за кајман. Позади збира 2 дечиња, или 2 масивни куфери. Што е и целата предност на 911 пред Ламбовци, мекларени, ферариња... Дека е многу корисна кола, во реалноста.

Шо знам..Порше и дечиња некако не ми идат во една реченица.
Порше па дечиња...можеби.
Не за друго,после дечиња и сам да го возиш you will always reek of middle age crisis.

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #350 на: 22 Јуни 2017, 12:42:45 pm »
Џабе колата ако не ја возиш.

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #351 на: 22 Јуни 2017, 12:49:12 pm »
Ќе си се частиш еднаш во неделата на добро време, остатокот од времето ќе и се лигавиш во гаража
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #352 на: 22 Јуни 2017, 13:37:46 pm »
Корекција..еве го Поршето во кое ќе те личи и со седа коса...


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #353 на: 23 Јуни 2017, 06:37:17 am »
Не е ли ова најдоброто Порше за парите?


3.8 лит мотор од 911...побрзо од 911..седишта  и дел од ентериер од 918...предница од ГТ3...
Мануелен мењач.

Поентата е да биде со мануелен мењач.

Се надевам дека еден ден ќе имам можност да возам Cayman GT4. Од сега ти кажувам дека тебе нема да ти се свиѓа. Ќе ти биде тесно, тврдо, итн, итн..

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #355 на: 23 Јуни 2017, 08:47:01 am »
Поентата е да биде 911, тоа едвај ме собира внатре и тоа е моделот што е легендарен. Јас би зел дуал клач, затоа што е супериорен. Поршево се знае како се вози. Брзо.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #357 на: 23 Јуни 2017, 10:03:50 am »

И јас вака планирам ...
Одличен план! Ако се докопам до некоја асална weekend driver 75-ka, и мене може 159 да ми остане до 1.000.000 :) Уште само 880.000 да поминам :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #358 на: 23 Јуни 2017, 10:13:45 am »
Си ја сакам бе..шо..
Не дека не сакам и некој Мерц , Ауди или масл, али битно оваа да ми стои.  ;D


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #359 на: 26 Јуни 2017, 15:16:45 pm »
Денес, @Fic_CC имаше можност прв пат да проба Launch Control во 911 Turbo S. Он нека ви каже..