Автор Тема: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit  (Прочитано 134723 пати)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #330 на: 01 Јуни 2017, 17:40:04 pm »
Напрајте ја оваа у HDR и на поголема резолуција да фати на ретина дисплеј за позадина, СТАКЛО слика. Панчево град.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #331 на: 01 Јуни 2017, 17:43:32 pm »
Имам 4752х2607 ако ти брка работа. :)

Отсутен zlatkoa

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3227
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #332 на: 01 Јуни 2017, 19:54:39 pm »
Имам 4752х2607 ако ти брка работа. :)
Стај линк у пп.

Данкешон.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #333 на: 05 Јуни 2017, 15:57:53 pm »


;D

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #334 на: 05 Јуни 2017, 16:03:14 pm »
Добро е преживеа чуњот ;D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #335 на: 05 Јуни 2017, 16:05:23 pm »
Центрирав! :D

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #336 на: 05 Јуни 2017, 16:48:51 pm »
Се разликува многу вожњата од Голф?

А сериозно, не те разочара колку е тесно внатре? Квалитетот на пластиките не е подобрар отколку во Ауди.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #337 на: 05 Јуни 2017, 16:50:17 pm »
Голфот нема порше мотор позади возачот лошко
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 17331
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #338 на: 05 Јуни 2017, 16:52:35 pm »
На овој стварно му диши амортизерот...

Отсутен Igor

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9498
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #339 на: 05 Јуни 2017, 19:32:28 pm »
Последно што треба да ти падне на памет во поршето е квалитетот на пластиките и просторот.
It is made for fun!

Браво класен, го проживеа сонот на многумина. :)

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54887
 • Махер
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #340 на: 05 Јуни 2017, 19:55:30 pm »
Последно што треба да ти падне на памет во поршето е квалитетот на пластиките и просторот.
It is made for fun!

Браво класен, го проживеа сонот на многумина. :)
Зошто тогаш тоа прво се спомнува при секое фалење на мустанг/камаро/корвета?

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #341 на: 05 Јуни 2017, 20:06:35 pm »
911-ката е дури голема и комотна. Бокстер/Кајман се теснички, ама пак се сосема прифатливи. Маканот е во рамките на скоро секој хечбек, а за Панамера и Кајен да не праиме муабет за простор.

Тоа што пластиките „не се подобри од оние кај Ауди“ не е никаква критика - Ауди има меѓу најдобрите ентериери во индустријата (од А3, А4 и нагоре..)

Во целина, возилата на Порше се за мене идеални. Идеално би сакал еден ден да поседувам било каква 911-ка - макар и најобична 911/Carrera. Ама ќе се задоволам и со Бокстерче/Кајманче.
Браво класен, го проживеа сонот на многумина. :)

Благодарам! Наскоро ќе има све на сајт. :)

Отсутен mkm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1296
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #342 на: 05 Јуни 2017, 21:55:19 pm »
911-ката ми е сон од предпубертетска возраст. И не се менува. Има и подобри и побрзи и поспортски, ама 911 е 911

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #343 на: 13 Јуни 2017, 21:03:48 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223