Автор Тема: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit  (Прочитано 134721 пати)

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2327
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #315 на: 28 Април 2017, 09:31:33 am »
УУУ eнтериерот ко да си влегол во утерус
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #316 на: 28 Април 2017, 09:47:46 am »
Овој возел слоница со мензис внатре.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #317 на: 04 Мај 2017, 10:16:41 am »

Фина споредба.

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13692
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #318 на: 04 Мај 2017, 12:12:14 pm »
УУУ eнтериерот ко да си влегол во утерус
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Шо боја сакате господине?

- Црвена!

Црвена, на седиштата?...

- На сВе!

Ама господине...

- Нема АМА :D

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43490
 • Il Moderatore
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #319 на: 04 Мај 2017, 12:47:55 pm »
УУУ eнтериерот ко да си влегол во утерус
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Шо боја сакате господине?

- Црвена!

Црвена, на седиштата?...

- На сВе!

Ама господине...

- Нема АМА :D


Вака го фарбале од внатре: http://1.media.collegehumor.cvcdn.com/99/72/c2cb7b1860e2e74f0f4a64f0b81eff8f-interior-of-car-covered-in-paint.jpg

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16672
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #320 на: 06 Мај 2017, 14:07:40 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #321 на: 08 Мај 2017, 14:49:24 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16672
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #322 на: 10 Мај 2017, 23:05:32 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16672
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #323 на: 16 Мај 2017, 13:34:21 pm »

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #324 на: 17 Мај 2017, 09:53:10 am »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Лесно е да си сликаш до Порше откако си научил да возиш рели во Аскона.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #325 на: 17 Мај 2017, 18:40:42 pm »
Ама пораснал човекот, созреал, и баталил играчките...

Отсутен bramovsk

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3831

Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22223
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #327 на: 19 Мај 2017, 09:46:40 am »
Ама пораснал човекот, созреал, и баталил играчките...


Остарел...опаднале рефлекси, ерекција..и оп..Порше. ;D

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16672
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #328 на: 21 Мај 2017, 21:19:28 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29388
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #329 на: 01 Јуни 2017, 16:47:55 pm »
EDIT: Ве замолувам да обрнете внимание на чуњот, нежно притиснат под бокстерот. ;D---

EDIT 2: Уште неколку мои фотки.« Последно менување: 01 Јуни 2017, 17:11:08 pm zeroSignal »