Автор Тема: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit  (Прочитано 133341 пати)

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« на: 10 Јуни 2015, 14:54:45 pm »
Покрај толку теми за разни автомобилски брендови, мора да имаме и една за најзначајниот германски производител на тркачки и безвремени автомобили. Затоа ја почнувам темава со едно видео од автомобилот на познатиот Стив Меквин:


Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #1 на: 10 Јуни 2015, 15:00:22 pm »
Timeless DesignOn topic:

Моето омилено видео со 911, RUF Yellow Bird
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #2 на: 10 Јуни 2015, 15:18:12 pm »
Напомена темава не е за Cayenne, Macan и Panamera! ;D

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3759
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #3 на: 10 Јуни 2015, 15:19:39 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #4 на: 10 Јуни 2015, 15:32:58 pm »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13643
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #5 на: 10 Јуни 2015, 15:33:04 pm »А ова кога дедо мешал прсти со Италијанки...па испадна 911


Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3759
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #6 на: 10 Јуни 2015, 16:07:35 pm »Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #7 на: 10 Јуни 2015, 17:10:08 pm »
@Banzai: They're not all winners, мада ја со задоволство би возел Панамериче.

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #8 на: 10 Јуни 2015, 17:13:01 pm »
Панамериче дизелче. Да се крсти чоек атеист коа ќе поминеш со „поршето“ ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #9 на: 10 Јуни 2015, 17:16:06 pm »
Ако е доволно добра за Крис Харис, доволно е добра и за мене. Плус, као крузерица би била одлична.


Али, признавам дека на изглед не ми се свиѓа. Ќе се стрпам за ова.


Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16665
 • Keep it 100
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #10 на: 10 Јуни 2015, 17:22:35 pm »

Отсутен Vasil

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3759
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #11 на: 10 Јуни 2015, 17:26:34 pm »
Али, признавам дека на изглед не ми се свиѓа.

Тоа е главниот проблем, што си дозволија да одобрат возило со таков дизајн.

Ама ај, ќе им простиме. Никој не е совршен.


Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43439
 • Il Moderatore
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #12 на: 10 Јуни 2015, 17:28:43 pm »
Ако е доволно добра за Крис Харис, доволно е добра и за мене. Плус, као крузерица би била одлична.

Али, признавам дека на изглед не ми се свиѓа. Ќе се стрпам за ова.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Аха, ова со фолксваген преден браник боље е...Башка кој сака крузерица од Porsche? Зошто некој воопшто посака такво нешто од тој бренд во минатото? Зошто некој ја напраи таа грешка? Од таму се` почна. Посакаа SUV со беџ од суперспортскиве, и се посра светот на колите. Благодарение на порше. Да не направеа Кајен, сеа светот на автомобилите ќе беше поарен.

Ај сеа да се вратиме на порше уствари ;)Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Ipkisija Meskosa

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8566
 • Пичлеме
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #13 на: 10 Јуни 2015, 18:44:33 pm »
Уште од многу одамна, Порше ми е едно од најомилените количиња.
911 ми е најомилен модел, почнувајќи од:

911 SC (1977-1983)Потоа многу шизичка ми е и следната генерација на 911, Carrera 3.2 (1984-1989). Визуелно Carrera 3.2 е многу слична со 911 SC, но доаѓа со појак мотор...911 Carrera 4 (964 Series 1989–1993)После следуваат модели кои го губат шмекот (според мене), лошо изгледаат... после 2005 година го подобруваат дизајнот и 911 пак заличува на 911. За крај, во колекцијата:

Porsche 911 Carrera S (2012 - )


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Porsche - Timeless Design & Ultimate Driving Spirit
« Одговори #14 на: 10 Јуни 2015, 18:50:39 pm »
И ја од мал сакам поршејки.

Во срце ми е некоја изведба на 993.