Автор Тема: Најновиот Ајфон во вторник !  (Прочитано 56716 пати)

Отсутен marjanot

 • Следен од Hammond на Инстаграм.
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10902
 • 430i
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #435 на: 20 Септември 2012, 01:32:25 am »
3330, со wap ;)

Отсутен deanMKD

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1330
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #436 на: 20 Септември 2012, 10:27:59 am »
Ќути живи гревчиња се... Затоа уште у pre-order имаат преку 2 милиона порачки...

Готов е! Готов е!

wow me iznenaduvas...koj veli deka imale 2 milioni poracki vo pre order? Samite apple? i komsijata so furnata se fali deka prodaval po 500 leba dnevno, ama koj go veruva .. veruvas na nesto sto izleglo kako informacuja od kompanijata? tipicno za apple "fuck me i ' m famous"

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #437 на: 20 Септември 2012, 10:33:18 am »
дај бе не тресете глупости у пм, кој к ви е проблемот. Имаш избор купи друг телефон.
не ти се свига не купувај аман, кој е муабетот телефонот нечини а скап е а па сите го сакаат

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #438 на: 20 Септември 2012, 10:36:00 am »
Wow, а АТ&T што соопштија дека овој ајфон има најголем број на нарачки во однос на било кој друг ајфон во првиот ден и првиот викенд?

Или и тие лажат? :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #439 на: 20 Септември 2012, 10:37:05 am »
Wow, а АТ&T што соопштија дека овој ајфон има најголем број на нарачки во однос на било кој друг ајфон во првиот ден и првиот викенд?

Или и тие лажат? :)

сите лажат бе нели ти е јасно еее. и тапа ти е ајфонот :D ако не си знаел за сите пари

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #440 на: 20 Септември 2012, 10:37:45 am »
Хаха, ми е гајле дали ми е тапа или не. А и тапа е да ти кажам, едно копче има и тоа не ми работи :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен ace-106

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3469
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #441 на: 20 Септември 2012, 10:44:42 am »
А тек да имаше поише,ехеееееее :D

Присутен AllMightyMe

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7011
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #442 на: 20 Септември 2012, 10:46:14 am »
Како што вика еден другар, намерно направиле телефон со едно копче, да не ги збунат Американците ако го направат со повеќе. ;D ;D ;D

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #443 на: 20 Септември 2012, 10:46:55 am »
Се гледа дека немаат искуство со телефони со копчиња, никогаш не правеле такви ;D

На Нокиа може тачот да не им го бива, ама копче не им се расипува :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #444 на: 20 Септември 2012, 11:43:07 am »
Ќути живи гревчиња се... Затоа уште у pre-order имаат преку 2 милиона порачки...

Готов е! Готов е!

wow me iznenaduvas...koj veli deka imale 2 milioni poracki vo pre order? Samite apple? i komsijata so furnata se fali deka prodaval po 500 leba dnevno, ama koj go veruva .. veruvas na nesto sto izleglo kako informacuja od kompanijata? tipicno za apple "fuck me i ' m famous"

Wow, добро, извини ако се осети као на потресен... Не ми беше тоа намерата...

Може да се види дека ете, јасно и гласно велам дека Епл е готов... Веројатно нема да може да постигне со производство, доколку се испостави за точна проектираната продажба која би се движела од 6-10 милиони телефони во првиот викенд на продажба, ако се земат за релевантни тие 2 милиони pre-orders.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
trololol
« Одговори #445 на: 20 Септември 2012, 15:24:08 pm »

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен velestrumf

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20613
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #446 на: 20 Септември 2012, 15:36:12 pm »
ЛП, фали да пишеш дека PayPal од 24 почиња да работи во Македонија за вестите да ти бидат онака, од оние најажурните што са :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8837
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #447 на: 20 Септември 2012, 18:02:40 pm »
ако го пуштат одма си нарачувам АЈ-ФОН, ако не ништо

Отсутен Tischläufer

 • Le Diesel
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 33979
 • Таков е животот... јебига
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #448 на: 25 Септември 2012, 00:00:24 am »
ако го пуштат одма си нарачувам АЈ-ФОН, ако не ништо
Да, ги пуштија мапите за iOS


Отсутен Sportex

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7889
 • Иштван Беќар Пецарош
  • camouflage.mk
Одг: Најновиот Ајфон во вторник !
« Одговори #449 на: 25 Септември 2012, 10:22:21 am »
Ова со iPhone многу ми заличува на приказната со Калимеро!

Нечини, прескап е, има многу маани, фелеричен ваген, не знам што и на крај пак најпродавано возило! ;D

Или се глупи луѓево или ние многу мрсиме муда !