Автор Тема: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)  (Прочитано 17195 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #15 на: 21 Февруари 2015, 09:05:00 am »
Да дополнам, не е бела боја единствена што не ми се допаѓа. Исто така и онаа „класична“ „мерцедес“ сребрена исто така не ја сакам многу. Така да, може ја сум бетер, „дабл-хејтер“.
Не е тоа од сега. :)
https://www.youtube.com/watch?v=PASYe-SrdqE&feature=youtu.be&t=1m22s

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #16 на: 21 Февруари 2015, 09:09:22 am »
Така е симке  :-) изгледа тоа се фрустрации од останати од 80-десетите. Среќа дизајнерите од ауди, бмв, мерцедес, и други, немале несреќно и исфрустрирано детстство па гледиштето за бојата не им е хендикеп како на неколку членови од форумов. Тој факт мене искрено ме радува. :-)

Комшо, а да не си купил ти бела кола, па си се правдаш сам пред себе сеа? ;D

Додадов адаптивна суспензија и уште по некоја ситница:  :D
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Абе имав и ја адаптивна ваздушна суспензија.. и Bang & Olufsen аудио за 6000 евра.. Ама ти си дотерал ептен. Глеам ти фалат затемнетите стакла.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #17 на: 21 Февруари 2015, 09:10:46 am »

Да е така, па да ги разбереме овие пасив-агресив лични напаѓања за една боја на кола. Па да видиме чија баба бел џемпер плете.
Така е симке  :-) изгледа тоа се фрустрации од останати од 80-десетите. Среќа дизајнерите од ауди, бмв, мерцедес, и други, немале несреќно и исфрустрирано детстство па гледиштето за бојата не им е хендикеп како на неколку членови од форумов. Тој факт мене искрено ме радува. :-)

Комшо, а да не си купил ти бела кола, па си се правдаш сам пред себе сеа? ;D

Додадов адаптивна суспензија и уште по некоја ситница:  :D
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Абе имав и ја адаптивна ваздушна суспензија.. и Bang & Olufsen аудио за 6000 евра.. Ама ти си дотерал ептен. Глеам ти фалат затемнетите стакла.
Епа приклај уште некој денар на горното. Поважно ми беше двобојчињата да ги тргнам. :) :) :)

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #18 на: 21 Февруари 2015, 09:24:18 am »
Јас ако купам нешто го купувам заради фактот што лично мене ми се допаѓа. За тоа што на некој друг не му се допаѓа, воопшто не ми е грижа. Правдање е ако си направил нешто што не треба, не за нешто кое не сиго направил, во негативен контекст. Пред сам себе да се правдам за нешто што на некому ме му се допаѓа е нереална работа :-) но тенденциозно наметнување на вкус е веќе проблем, барем по мене.
Им препорачувам на оние кои се ограничени во некои нивни размислувања истите да ги задржат за себе.

@zeroSignal :-)
@simo  муабетот беше фигуративно кажан :-)
9
И ве молам муабетот нека се задржи за А6-ката а не за личните убедувања и вкусови.
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #19 на: 21 Февруари 2015, 09:35:02 am »
Цитат
4. БОЈА НА ТАКСИ ВОЗИЛАТА

Член 13

Бојата на такси возилата со кои што се врши авто-такси превоз на патници на подрачјето на град Скопје се утврдува како: талк бела бр. 01,
освен бојата на предниот поклопец на моторот и задниот поклопец на багажниот простор која е жолта бр.6А (хром жолта), впишана во сообраќајната книшка од такси возилото.

Среќно во новиот бизнис :D



Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен pirat_07

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8093
  • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #20 на: 21 Февруари 2015, 11:33:15 am »
Кола ако не е црвена не ја погледнувам!  ;D

Инаку, во Кавадарци има бел ваков, оргазмичен е!


Во Неготино гледам бело со црн кров, исто оргазмично!


Енитајм бело!!!





Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #21 на: 21 Февруари 2015, 11:46:24 am »
Овие перлесцентниве се поприфатливи, ама оноа „санитарија за у купатило“ бело, што го лупаат насекаде, тоа е катастрофа тотална.

Замисли тек како добро ќе изгледаа мечињава во црна боја, или некоја перла бордо или црвена...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #22 на: 21 Февруари 2015, 13:38:47 pm »
Ke изгледаат, да, ама ако имаш запослено перач дома.
И не се сите баш перла, ко што ги кажуваш.
Али реков. Тоа што не ти се допаѓа бело, не значи дека си хејтер. Едноставно тоа е твојот вкус и твоето размислување.
Погрешната работа е тоа што твојот и вкусовите на неколку членови броени на прсти, тенденциозно сакате да ги наметнете како вкусови кои треба да бидат општо прифатени од сите членови.

Е сега фали уште @filipv да ви извади некој израз како се нарекува вашата психичка состојба со која сакате да ги наметнете тие ваши ставови :) :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #23 на: 21 Февруари 2015, 13:49:29 pm »
На која боја најмалку се познаваат гребаници?

Таа е најдобрата боја за секоја кола.

Отсутен SaleSk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6101
  • 69
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #24 на: 21 Февруари 2015, 13:52:29 pm »
Не беше тоа прашањето.
Него менталната состојба и името за оние кои сакаат да наметнат сопствено мислење на останатите :D :D :D

Jа обично ги викам вмрофци :D :D :D :D
Dusevno bolniot covek nikogas ne napagja bez pricina.Po toa se razlikuva od normalnite ludje.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #25 на: 21 Февруари 2015, 14:07:34 pm »
Извини, не ни приметив дека си ме спомнал во претходниот пост, она што го пишав беше потполно неповрзано со тоа ти што си го пишал :)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #26 на: 21 Февруари 2015, 14:10:33 pm »

« Последно менување: 21 Февруари 2015, 18:13:06 pm zeroSignal »

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #27 на: 21 Февруари 2015, 14:12:34 pm »
У миднајт прпл ќе се оргазмични Мерковите.

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #28 на: 21 Февруари 2015, 14:15:43 pm »
Е сега фали уште @filipv да ви извади некој израз како се нарекува вашата психичка состојба со која сакате да ги наметнете тие ваши ставови :) :D

Aко добро те разбирам (не ја читав претходната дискусија) состојбата која ја опишуваш се вика „ефект на лажен консензус“.

Отсутен Allexxander

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5832
Одг: Бои на возилата - на која кола каква боја и` стои :)
« Одговори #29 на: 21 Февруари 2015, 14:20:53 pm »
Како и да го праам аудиво на германскиов сајт, се пензионерски ми е некако. Страшно ауто е али...  А7ца е веќе нешто друго, одма помладалачко :)

Сметам дека на Мондеото, најубаво стои плавата боја.



И



 8)