Автор Тема: Што купивте или сакате да си купите за вашите автомобили  (Прочитано 586020 пати)

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3350
Симо, дома си уште или...? :P

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Симо, дома си уште или...? :P

Еве пред гаража, вадам браникот... ;D ;D ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.


Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7024
К'д ѝ гу закачиш другу брзину....

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
@Simo - Carrier159 da doagjam 😄
Полека дечки, да ја монтирам, па ќе частам, вака на немонтирано не е ќејф ;D 

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8426
  • Малерозен дрводарец
@Simo - Carrier159 da doagjam 😄
Полека дечки, да ја монтирам, па ќе частам, вака на немонтирано не е ќејф ;D 

Он нека монтира, ја ќе частам, трет нека јаде и пие, ти на раат да се караш со комшијата за Путин.

Абе, еквилибриум!
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3155
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
@Simo - Carrier159 abe da ti pomognam  a za castenje neka e se kako sto treba jas castam 😁-normalno posle edno krugce

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Не издржа срце јуначко  ;D




Најверојатно ќе земам и Билштеин Б4 предни амортизери и буфери, за мирна глава, ама за тоа прво ќе видиме како ќе биди автомобилскиот буџет  ;D
Штета што мора да чекам до Јуни за да ги монтирам, има  многу растурање за тука да ги сменам.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Прекрасен апгрејд!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен nikomil1

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 696
Moze ne e direktno za kolata ama e povrzano so nea... posle 2 godini zjaenje volkava dupka, ja storivme garazata so vrata :)

Lani prashuvav ceni/ponudi i se e poskapeno (normalno so ogled na situacijava) EPS Rols (ne znam dali troshat stari zalihi dali se naj fer od site) naj malku gi imaa krenato cenite.

Impresii vo zivo nemozam da kazam oti se koronosav vikendov pa sega dremam doma, ama bitno dojdoa lugjeto ja namontiraa (go prativ tatko mi nadzor) :D

https://ibb.co/Q8x4nys
https://ibb.co/gjLrmy8

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Стигна и решетката  :)


Отсутен Diesel

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6103
Шому фалеше на твојата?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43558
  • Il Moderatore
Ништо не ѝ фалеше, само беше поубава од оваа. Сака сеа колата да му изгледа ко' некој да ѝ бапнал бокс меѓу рогови.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Ова е изгледот на кој што одприлика целам и сметам дека е многу подобар од моменталниот



Е сега ваквите бандажи ги продадов, ама мислам дека и со сегашните ќе биди убаво.

Симо  незнам што толку ги брани, ако беа убаво направени од фабрика, немаше да има толку "апгрејди" по интернет за подобрување на изгледот. А и плус од што се толку добри, се пред пропаѓање како бренд со новите модели.

Отсутен gtiT

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 171
Убаво си замислил. Па и сосе зелената клешта.  :) . Ке ја отворат бандаживе. Ама мислам за да го добиеш овој изглед, покрај спуштање и дистанцери треба да стаиш.