Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1856971 пати)

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13530 на: 12 Декември 2023, 16:53:32 pm »
@MAPJAH Евростил имаат за сите марки вака по мерка ? Универзална да сечиш сам шо пари е или нема некоја разлика ?
 Сакам да земам за меганот, ама ќе треба некоја универзална изгледа оти таа платформата за спиење ми е спакована во багажот и уствари иди како со дупло дно сега, 20тина цм погоре плочата, рамно со отворот од багажот.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13531 на: 12 Декември 2023, 17:18:12 pm »
Види на сајтот што има за меганот, типска е најдобро, идеално лежи.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13532 на: 12 Декември 2023, 17:20:57 pm »Sent from my iPhone using Tapatalk

Присутен vladic3110

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5130
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13533 на: 12 Декември 2023, 17:28:06 pm »
Поскапа него за џипот ебате, нејсе, ми треба, ќе си земам наредно идење Ск, ми здосади од импровизации назад со шо не.
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен MAPJAH

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6403
 • Бенве сие бенве
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13534 на: 12 Декември 2023, 17:39:15 pm »
Пишуваше дека доставата над 1500 е бесплатна, на жена ми и наплатиле 180ден, као до 2кг важело тоа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен MarceCvarce

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8824
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13535 на: 12 Декември 2023, 20:30:12 pm »
си купив мерџан купе - 250 цди.  ;D
прв пат у живот мерцедес, и сега за сега импресиите се феноменални.

дајте препорака за сервисер кај што би си го фатил редот  - регион Скопје.

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Znaci sea mercedes si kupil serviser barash, odi vo MakAuto Star kako gospodin

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13536 на: 12 Декември 2023, 21:11:03 pm »
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

2350ден, џабе пари


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ова е одлична инвестиција. Поготово за нова кола.

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13537 на: 15 Декември 2023, 16:35:16 pm »
Во вторникот го земав ова, на компензација не со пари :) А4 B8 е колиште за ова. Кантурија класична, зачуден сум како може толку да држат цена.« Последно менување: 15 Декември 2023, 16:40:57 pm Sase_91 »
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4457
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13538 на: 15 Декември 2023, 16:38:28 pm »
Ја имам возено постарата генерација na cc, според мене беше предобра. Не знам оваа каква е за разлика од неа, дали се подобриле или на лошо тргнале. Зошто имаш такво мислење?
Со здравје да се вози  :D

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13539 на: 15 Декември 2023, 16:40:25 pm »
Фала ти, ќе се продава одма сепак.

Оваа е со адаптивни амортизери и доста опрема и врска нема возењето, А4 од 2009 година е светлосни години напред според мене во апсолутно сите аспекти(држење на пат, комфор, изолација, рафинираност, чувство на волан).
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54839
 • Махер
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13540 на: 15 Декември 2023, 16:44:51 pm »
Фала ти, ќе се продава одма сепак.

Оваа е со адаптивни амортизери и доста опрема и врска нема возењето, А4 од 2009 година е светлосни години напред според мене во апсолутно сите аспекти(држење на пат, комфор, изолација, рафинираност, чувство на волан).
Несомнено. Убаво изгледа, затоа е и барана, а со тоа и држи цена. Баш ми е мило што имаше можност да споредиш со А5/артеон за да увидиш тоа што го зборувам, дека тие две коли се иста цена на ново, и од ист производител - а тоа нема апсолутно никаква логика да е така

Присутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3660
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13541 на: 15 Декември 2023, 23:00:22 pm »
Колата е продадена 😁

Како после човек да не го сака VW, ни до оглас не стаса 😁
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13648
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13542 на: 16 Декември 2023, 00:17:20 am »
Јас Пасатот го дадов за 20ч.

16ч го ставив на оглас во недела.
12ч на пладне, понеделник, на нотар бев на Плоштад.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 8185
 • Малерозен дрводарец
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13543 на: 16 Декември 2023, 00:30:13 am »
На прво питање не могу дати одговор.

Чудновато је.
When you turn on the radio does it return the favor?

Отсутен Jimny

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1074
 • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13544 на: 16 Декември 2023, 07:52:20 am »
На прво питање не могу дати одговор.

Чудновато је.

https://www.youtube.com/shorts/A6KthNly250