Автор Тема: Што си купивте / сакате да си купите  (Прочитано 1770717 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 43244
 • Il Moderatore

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7831
 • ѓерманиа
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13246 на: 16 Септември 2023, 04:32:44 am »
Цицајте прашина, пичкиии...
Успеав у животов.

Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен nestor04

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3526
 • Шо да пишам тука?🤔
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13247 на: 16 Септември 2023, 06:03:42 am »
Спијај чичин.

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7831
 • ѓерманиа
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13248 на: 16 Септември 2023, 06:38:45 am »
Ево... с'к уше малце...
Двеста на сат
По нелегален пат

Отсутен osmica8

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 11672
 • Архитект
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13249 на: 18 Септември 2023, 10:51:34 am »
Добра плата!

Одлична!

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13312
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13250 на: 18 Септември 2023, 11:08:40 am »
После ќе ми се жалите не сте имале пари, а Џагуари ми купувате на велико

Отсутен Nandor The Relentless

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7831
 • ѓерманиа
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13251 на: 18 Септември 2023, 16:17:27 pm »
И Масерати иам...
Двеста на сат
По нелегален пат

Присутен kire95

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1550
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13252 на: 18 Септември 2023, 16:29:51 pm »
Нек пукну душмани, комшии на апаратима

Отсутен AUDI

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2140
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13253 на: 19 Септември 2023, 20:43:37 pm »
Знае ли некој од каде можам да најдам термос за топло/ладно што држи од 0.8/1л? Во Scout моментално немаат на лагер, иако се солени тие на Sigg... Искрено, не знам ниту дали вредат за цената, ама ајде. :)

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Се сетив дека некој бараше термос за топло/ладно.Во Лидл начекав термос ,некој си бренд rocktrail од 1Л, пишува дека држи топло до 12ч, а ладно до 24ч , за 9.99е на акција ,од 17.99.
Вака на прв поглед изгледа добро и има две чашки како капачиња.


https://www.lidl.de/p/rocktrail-edelstahl-isolierflasche-1l/p100351097


« Последно менување: 19 Септември 2023, 20:48:46 pm AUDI »
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Присутен n1kola

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6435
 • French diamond
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13254 на: 20 Септември 2023, 15:37:12 pm »
Собирам алат за монтажа на Koni- то што треба да стигнат овие дена, Македонија имам се, ама за жал не сум таму  :D

Ми фали уште Е18 за на крцкалка и мал француски клуч.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3747
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13255 на: 23 Септември 2023, 18:46:44 pm »
Si kupiv Atv Linhai 420 Promax 😁


Отсутен Ordevski

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1336
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13256 на: 23 Септември 2023, 19:14:17 pm »
Si kupiv Atv Linhai 420 Promax
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Од 3 на 4 :)

Со здравје да се вози!

Sent from my SM-S908E using Tapatalk


Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5340
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13257 на: 24 Септември 2023, 06:01:55 am »
Si kupiv Atv Linhai 420 Promax 😁
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

mashalaaaaa izvadi parite na videlina. :)
Sozdravje da si go teras za niz Veles bas kje ti treba.

Отсутен riki_staff

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5589
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13258 на: 24 Септември 2023, 06:10:32 am »
Si kupiv Atv Linhai 420 Promax 😁
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Со здравје возење,4х4 е?

Sent from my Redmi Note 8 Pro using Tapatalk


Отсутен nikola_bb

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4665
Одг: Што си купивте / сакате да си купите
« Одговори #13259 на: 24 Септември 2023, 08:18:23 am »
Собирам алат за монтажа на Koni- то што треба да стигнат овие дена, Македонија имам се, ама за жал не сум таму  :D

Ми фали уште Е18 за на крцкалка и мал француски клуч.
Klocnite od kade i kolku pari?

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk