Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 65627 пати)

Отсутен krell

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #90 на: Август 04, 2014, 18:21:35 pm »
Многу помалце размислувам пред да го запалам и да отидам некаде, особено на подолги релации. У споредба со Астрата, па и Матизот, далеку поевтино ми е возењето.
А и морам да кажам, го убив од возење. :D
што од потреба, што од задоволство.... :D
фала иначе, само да се враќа со повеќе!!!

Како сопственик на Цитроен C3 со истиов мотор, ти го разбирам ќеифот :)

Инаку кај мене имам мал проблем со претерано брзо рикнување на сијалички (користам OSRAM SilverStar 2.0), и рикнува по една сијаличка на секои 3-4 месеци.

Ние од Октомври до сега поминавме 9000 км, а е второ возило :) (испаѓа дека повеќе го возиме од првото :) )

Со здравје да си извозиш уште 150000 км со него минимум

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #91 на: Август 04, 2014, 20:45:25 pm »
тоа е тоа. :D

хмм... јас кога го земав, ги ставив сијалиците од Матизот, кои беа користени веќе подолг период. btw се работеше за Nightbreaker. сега скоро ги сменив двете. па ќе видиме.

фала иначе, и тебе долго да те служи. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #92 на: Септември 27, 2014, 23:52:06 pm »
си купив gledring патосници, и ги сменив сите стандардни сијалички со лед диоди... штом ја исперам, ќе има и слики. :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #93 на: Октомври 04, 2014, 19:20:26 pm »
со мало закаснување, како што ветив, слики од сијаличките...

лед на регистрација:лед на позиција:

лед во кабина:и сите 3 лед во кабината:
лед во багажник:и сега, средно светло (NightBreaker Unlimited)и за споредба, средно светло заедно со магленки (NightBreaker Unlimited и обични сијалици)средно светло гледано од кабина:и од надвор:и за крај, долги светла гледно од кабина:и од надвор:и то је то. генерално сум презадоволен, само да видиме колку ќе траат. :D

Отсутен cuoresportivo159

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 4197
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #94 на: Октомври 04, 2014, 21:48:42 pm »
ЛЕД во кабина никогаш не ми легна. Преладна светлина ми е некако,
Поздрав казанчевски. :)
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Sase_91

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3256
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #95 на: Октомври 04, 2014, 22:17:34 pm »
Од кај ги зема Ледот за на позиција Казан ?
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #96 на: Октомври 05, 2014, 02:28:48 am »
@cuoresportivo159: не дека патам од лед сијалици у кабина, али чисто онака, за промена. :) фала за поздрав, фала и кај вас. :)

@Sase_91: сите ги земав од Хубо Маркет. тие за позиција беа околу 200 и нешто ситно за пар, canbus error free бла-бла... а сите останати беа околу 120-130 за пар. 

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #97 на: Ноември 12, 2014, 16:35:16 pm »
нишо посебно, ама...фала, чао. :P

Присутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5044
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #98 на: Ноември 12, 2014, 17:15:39 pm »
Stoj be kako cao ovie kapackive se so zaklucuvanje ???
Jas za puntoto zemav od grcka obicni so znakce 3-4 evra mislam bea ama u veles pred nekoj mesec migi zdiplija..
Ovie gledam imaat nekoj inbus kluc..Kazi od kade gi zema i cena

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #99 на: Ноември 12, 2014, 18:16:42 pm »
Е, и јас имав на астрата, од обичните. Па и мене ми ги здиплија. Иначе да, на заклучување се, беа околу 4.50евра, на aliexpress. :D

Отсутен Prcot

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3455
 • Samo VW je auto!
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #100 на: Ноември 12, 2014, 18:35:07 pm »
So sereka kapacinjata Kazanco, ama ja bi ti preporacal da ne gi zaklucuvas golema zaebancija e zamisli sekoj pat na benzinska koa ke treba da pumpas gumi ke treba da se zaebaas so imbusot a osiguracite minijaturni. Pa posle si go izgubil a gumata slaba pa baraj imbusi od luge, a da ne zboram na ladnovo sea sto ke treba poredovno da gi pumpas gumite.
GTI je zmaj

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #101 на: Ноември 12, 2014, 19:59:06 pm »
не бе, не ми е проблем. еднаш у некое време ако треба да ги вадам, нема гајле. :D спремен сум на тој момент.

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16599
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #102 на: Ноември 12, 2014, 20:07:21 pm »
Казан, со здравје да ти личат капачињата. Имам препорака а тоа е пред да ги стаиш, да прснеш малце силиконско спрејче во капачето па после да го заклучиш. Ако не вадиш често капачиња, може да си оксидираат па после со полиција да ги вадиш :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #103 на: Ноември 12, 2014, 21:06:25 pm »
Е фала. Видиш, на тоа немаше да ми текне. Фала на препорака. :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #104 на: Декември 07, 2014, 15:01:34 pm »
монтирани денеска дефлектори:си треба едно перење, и ќе заличи ептен. :D