Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 65630 пати)

Отсутен AUUU

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6358
Одг: Re: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #75 на: Април 26, 2014, 14:30:17 pm »
Па за 3000 еур. и те како се исплати, ООООДЛИЧЕН избор.

За секојдевно возење секогаш ми е изборот мало возило со тиски трошоци на оддржување.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #76 на: Април 26, 2014, 19:06:21 pm »
@Deni: C2 генерално можам да забележам дека се доста ретки кај нас. а камо ли што викаш ДИЗЕЛ. верувам дека е 90% ради цената, а останатото нека биде од други причини. иначе, има се што ми треба, единствено тоа, некое солидно бандажче во иднина. сезонава нема да имам потреба, зошто гумите може да тераат. малце ме иритира фактот дека радивцето нема MP3 на него, али не е нешто пресудно да ме разочара или не знам што.

@AUUU: количето е стварно прекрасно. во врска со одржување, не е баш као СКРОЗ ефтино. али ете, конкретно во споредба со астрата, ми е минимало, ама баш минимално поскапо. и тоа пак, не во сите стафки. како и да е, не е така скапо за одржување како што постои мислење меѓу луѓево. а и екстра бонус ситуација би било ако се има човек за делови ван границиве на нашава државичка. драстично е поевтино. проверено, од искуство.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #77 на: Јуни 05, 2014, 23:10:45 pm »
Купив денеска:земав една, баш ќе видам дали има разлика од NightBreaker Plus... ако има, ќе треба да земам уште една... :)

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5841
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #78 на: Јуни 06, 2014, 14:26:23 pm »
Ај баш кажи, ме интересира дали има разлика, ако можеш и сликни. Од каде ги купи и што пари? :)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг:
« Одговори #79 на: Јуни 06, 2014, 15:14:39 pm »
Чекам да се стемни па да видам... Вака денски, идентични ми личат.  Иначе од Лукоил, една е 630 денари. Малце соленко, ама сум презадоволен до сега...

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #80 на: Јуни 26, 2014, 17:22:32 pm »
не стигнав ни да сликнам, ми рикна и другата сијалица... немам слика од споредба PLUS vs UNLIMITED, али ќе има слика со 2 UNLIMITED. генерално, не е драстично, но е со побела и со појака светлина. :)

Отсутен krell

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1809
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #81 на: Јуни 26, 2014, 17:33:27 pm »
не стигнав ни да сликнам, ми рикна и другата сијалица... немам слика од споредба PLUS vs UNLIMITED, али ќе има слика со 2 UNLIMITED. генерално, не е драстично, но е со побела и со појака светлина. :)

Јас исто сакав да земам за цитроенот Nighbreaker, ама читав дека не траат премногу па затоа се одлучив за Silverstar 2.0.

Ставени две во Октомври, ама едната ми отиде некаде во Мај, па ставив пак иста таква. Ќе видиме колку ќе издржат :)

Задоволен сум од тоа како светат

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #82 на: Јуни 26, 2014, 18:35:34 pm »
на матизот ги возев скоро 2 години, и од него ги стаив на цитроенот во март... ете у рок од месец дена, двете отидоа, али сум презадоволен од тоа колку истераа... :D

Отсутен Allexxander

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5841
Одг: Re: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #83 на: Јуни 26, 2014, 18:35:54 pm »
Моиве најтбрејкери Плус траат година дена веќе, колата се вози секојдневно, повеќе пати изгаси запали, и се пуштаат па да речеме скоро постојано, некогаш преку ден знам да не ги пуштам само, на пократки релации. Сеуште не можам да поверувам дека уште светат, пошто слушав и читав муабети дека за 3-4 месеци прегорувале.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #84 на: Јуни 26, 2014, 18:37:22 pm »
првата серија беа ептен тапа... наредните, PLUS беа каде - каде подобри у тој поглед... сега ќе видам шо чудо се овие UNLIMITED... :D

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42478
 • Il Moderatore
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #85 на: Јуни 27, 2014, 14:39:27 pm »
не стигнав ни да сликнам, ми рикна и другата сијалица... немам слика од споредба PLUS vs UNLIMITED, али ќе има слика со 2 UNLIMITED.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #86 на: Јуни 28, 2014, 14:43:24 pm »
ете ти... :D

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #87 на: Август 04, 2014, 16:27:03 pm »
само една интересна цифра...идемо даље!

Отсутен Vlatce-Vectra

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5044
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #88 на: Август 04, 2014, 16:53:32 pm »
Dane vrtis TAXI so autcevo za volku kratko vreme volku km  ;D ;D ;D
Sepak kako si trgnal mnogu bezgrizni kilometri da pomines so nego.

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3616
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #89 на: Август 04, 2014, 17:58:16 pm »
Многу помалце размислувам пред да го запалам и да отидам некаде, особено на подолги релации. У споредба со Астрата, па и Матизот, далеку поевтино ми е возењето.
А и морам да кажам, го убив од возење. :D
што од потреба, што од задоволство.... :D
фала иначе, само да се враќа со повеќе!!!