Автор Тема: Citroen C2 1.4 HDi  (Прочитано 50960 пати)

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #285 на: Март 31, 2021, 11:02:35 am »
Во саботата беше Цики на регистрација. Фати околу 11.000 со годишен зелен картон.

Све во најдобар ред, освен што има скинати десни виљушки. Ќе се средат тие деновиве.

Освен тоа, викендов ќе гледам да ги вратам и летните гуми, и у брза иднина да се среди браникот. Може ќе падне и некое хемиско, ама ќе видиме. :D
« Последно менување: Март 31, 2021, 11:08:58 am KaZaN »

Отсутен Carpathian Lord

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10724
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #286 на: Март 31, 2021, 13:01:21 pm »
11К со се зелен картон...еее...топови :D

Отсутен Angel Skopje

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 255
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #287 на: Март 31, 2021, 16:35:16 pm »
колку реално троши низ град а колку на отворено?

гледам дека има евтино одржување па на мисла сум да земам Ц3

Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #288 на: Март 31, 2021, 20:05:17 pm »


11К со се зелен картон...еее...топови :D

Да, да... 11.000 туто комплето.

колку реално троши низ град а колку на отворено?

гледам дека има евтино одржување па на мисла сум да земам Ц3

Во град, (во мојот случај и од мое искуство) од 5.4 до 6.5. Зависи зимо/лето, клима/без клима и како ја стискаш.

На отворено, исто. Зависи колку ја стискаш, клима/без клима. Најмалце што ми има потрошено е 3.4, највеќе што ми има потрошено е рамно 6л, со кровен куфер горе.

Рачунај ц3 би трошел мааалце повеќе. Ипак е поголем, потежок...

Али како и да е, од мене само препорака.


Sent from my Mi 9T Pro


Отсутен KaZaN

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3445
 • Шуруп Мајстор
  • Шуруп Мајстор
Одг: Citroen C2 1.4 HDi
« Одговори #289 на: Април 03, 2021, 13:35:20 pm »
Денес, на 205.275км, ставени летните гуми. Со зимските сезонава поминато само 1.960км.

Заклучно оваа сезона, со зимските до сега поминато 14.153км за 5 и пол години.

Летните (купени 2016та), се моментално на 27.493км. Сезонава ќе истераат, за следната, ништо чудно (најверојатно) да треба нови. :)
« Последно менување: Април 03, 2021, 13:52:22 pm KaZaN »