Автор Тема: Car wallpapers  (Прочитано 140190 пати)

Отсутен pirat_07

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7818
 • Rural fuckin society - we live in!!!
Одг: Car wallpapers
« Одговори #600 на: Јуни 07, 2016, 10:27:22 am »

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2581
Одг: Car wallpapers
« Одговори #601 на: Јуни 08, 2016, 17:13:08 pm »

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: Car wallpapers
« Одговори #602 на: Ноември 07, 2016, 21:26:14 pm »

Отсутен MartinAlfista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16669
 • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: Car wallpapers
« Одговори #603 на: Ноември 25, 2016, 22:17:19 pm »
Ferrari F40 LM & Ferrari F40 LM to be.


Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Car wallpapers
« Одговори #604 на: Ноември 25, 2016, 22:18:15 pm »

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1267
Одг: Car wallpapers
« Одговори #605 на: Ноември 25, 2016, 22:54:20 pm »

Присутен Deni

 • Photo & Light
 • Модератор
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 52789
 • Махер
Одг: Car wallpapers
« Одговори #606 на: Декември 24, 2016, 16:00:32 pm »

Отсутен Klen

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2318
 • Продавам течност за жмигавци
Одг: Car wallpapers
« Одговори #607 на: Декември 24, 2016, 16:03:33 pm »
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: Car wallpapers
« Одговори #608 на: Декември 27, 2016, 09:14:36 am »

Присутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 42425
 • Il Moderatore
Одг: Car wallpapers
« Одговори #609 на: Декември 31, 2016, 15:26:39 pm »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен brm brm

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2581
Одг: Car wallpapers
« Одговори #610 на: Јануари 14, 2017, 15:17:44 pm »



Отсутен Fic_CC

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 16632
 • Keep it 100
Одг: Car wallpapers
« Одговори #611 на: Јануари 17, 2017, 07:37:42 am »


Отсутен Stratro

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 22222

Отсутен tjolie

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 1267
Одг: Car wallpapers
« Одговори #613 на: Февруари 15, 2017, 23:14:25 pm »

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 28402
 • Kanzerwagen Golf 2.0 TDI
  • Evolutive.mk
Одг: Car wallpapers
« Одговори #614 на: Ноември 21, 2017, 18:25:53 pm »
Заборавив на темава.



А моменталниот сетап, веќе подолго време ми е..

Примарен монитор:



Секундарен монитор: