Автор Тема: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service  (Прочитано 93493 пати)

Отсутен Darko-HPG

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 204
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #30 на: Октомври 28, 2013, 16:10:31 pm »


Мерено во 5-та брзина (затоа што во 4-та ги шлајфуваше ваљаците) до 5500 обртаи, 98 ЕКТО Sport гориво, REVO Stage 1 (custom setting).

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #31 на: Октомври 28, 2013, 16:21:42 pm »
Еве ги резултатите:

1. Yarre (Audi A6 2.0 TDI 170KS)    
2. Sashe07 (VW Golf 4 GTI 2xxKS) 206KS
3. Simo - Carrier166 (Alfa Romeo 166 FL, 2.0 Twin Spark 150KS)
4. Bu$aV MeGaNe (Renault Megane 1.5 Dci 106 GT-Line) 112KS и 261NM
5. Chlink (Alfa Romeo 156 Twin Spark 1.8 ) (несигурен)
6. Marjanot (Seat Leon 1.4 TSI Style Facelift 125HP) 132KS 210Nm
7. Banzai  (Mini Cooper S 180KS) 185KS
8. онак (volvo v70 140KS) и јас сакам да направам мерење едно на бензин едно на плин. 118KS
9. -Darko- (Seat Leon Cupra 240KS) 280KS
10. Comang (Alfa Romeo 145QV 2.0 150KS)
11. Bad-Gamer Renault Clio RS 172 169ks
12. Bad-Gamer Yugo 1.2 Gr. H

BTW, не ги пишувам модификациите, пошто не ги знам сите што модификации имаат по колите.
« Последно менување: Октомври 28, 2013, 16:35:04 pm Simo - Carrier166 »

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен mmm121

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3799
 • Ford Focus MKI 1.6 & MKII 1.4
Одг: Re: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #32 на: Октомври 28, 2013, 16:22:25 pm »
А шо кола? За тие што не знаат

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #33 на: Октомври 28, 2013, 16:24:32 pm »
Банза вака така си лапаше 5 коња гратис ;D
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен Simo - Carrier159

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 41719
 • Il Moderatore
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #34 на: Октомври 28, 2013, 16:28:28 pm »
Мислам сите ако отишле со свежо уље и чисти филтри, уште поарни резултати ќе имало ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен martinmax

 • Јуниор
 • **
 • Пораки: 155
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #35 на: Октомври 28, 2013, 17:31:19 pm »
Мислам сите ако отишле со свежо уље и чисти филтри, уште поарни резултати ќе имало ;D

А зашто ти и Chlink сте прешкртани , не правевте тест или ? :)

Отсутен LosiPatista

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 12136
 • Duh sa TDI-jom
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #36 на: Октомври 28, 2013, 17:37:47 pm »
Двајцата имаат алфи.
Двајцата не отишле.
Погоди зошто?

:D

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен godofspeed

 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2769
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #37 на: Октомври 28, 2013, 17:55:56 pm »
Двајцата имаат алфи.
Двајцата не отишле.
Погоди зошто?

:D
Чешма одоздола под алфите.....

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #38 на: Октомври 28, 2013, 18:06:56 pm »
Југото на Џукле 75 кс, а клиото 166 кс.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13209
 • Пудингот на шоферството
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #39 на: Октомври 28, 2013, 18:16:09 pm »
Тоа Клио фабрички е 172кс мислам?Има некоја модификација на него или не?Колку км има поминато?
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен RikiRulz

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 10650
 • *** UNDERCOVER ***
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #40 на: Октомври 28, 2013, 18:17:38 pm »
Џукле вика 169 е фабрички.

Отсутен MecheTo

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 13209
 • Пудингот на шоферството
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #41 на: Октомври 28, 2013, 18:37:51 pm »
Па не е страшно и 172кс да е фабричко,сигурно има околу 100Ккм,сепак малку изумреле,ако е сток. :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен Tommy

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 6920
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #42 на: Октомври 28, 2013, 18:44:32 pm »
Kaко ентузијастички почнавте да зборите за -darko-, добив впечаток дека ке извадите 400+ бројка...

Отсутен Pal Zileri

 • Сијка Пиштолова
 • Редовен
 • ***
 • Пораки: 2464
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #43 на: Октомври 28, 2013, 19:10:25 pm »
Не дојде со тоа возило ;)
www.domitalia.mk

Замисли како би ни изгледале колите по форумов да имавме нормални 5000еур месечна плата by Deni

Отсутен edonos

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3557
Одг: CarClub on DYNO Rolling Day @ Avtotech Electronic Service
« Одговори #44 на: Октомври 28, 2013, 19:27:58 pm »
Браво Марјан,добри резултати..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.