Гласање

Која кола за брат му на Cranium?

Renault Clio 0.9 TCE
13 (26.5%)
Ford Fiesta 1.0 GTDI
6 (12.2%)
Hyundai i30
2 (4.1%)
Kia Pro Ceed
5 (10.2%)
Suzuki Swift Sport
21 (42.9%)
Suzuki SX4
2 (4.1%)

Вкупно гласови: 49

Автор Тема: Совети при одбирање на нов автомобил!  (Прочитано 38899 пати)

Отсутен Deni

 • Photo & Light
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 54832
 • Махер
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #30 на: 23 Август 2013, 12:28:33 pm »
Фала богу има задни седишта, па за двајца, освен ако не се селат, има и повеќе од доволно место да одат на одмор.

Минито има 160литра багажник, Свифтот 211 како што гледам на нет. Така да задни седишта и гепек се и повеќе од доволни за двајца, од искуство.
Apsolutno. I jas SEKOGAS taka razmisluvam. Zatoa i napolno mi e jasno odenje na odmor so onie vozila bez ic mesto za noze pozadi, jas toa si go gledam kako bagaznik.

Отсутен DENDE-LANCERED

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5433
 • LANCER EVO (GreeN EditioN)
  • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #31 на: 23 Август 2013, 12:32:54 pm »
Swift sport kako za mlad covek izgleda top, go ima vo komsii laj mene epten dzver od auto vo taa klasa.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #32 на: 23 Август 2013, 18:15:18 pm »
Приоритет би ми биле возила кои нудат највеќе за моите пари!

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #33 на: 23 Август 2013, 18:19:21 pm »
Приоритет би ми биле возила кои нудат највеќе за моите пари!

Што највеќе?
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #34 на: 23 Август 2013, 18:19:53 pm »
Лим, секако.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #35 на: 23 Август 2013, 18:26:42 pm »
Приоритет би ми биле возила кои нудат највеќе за моите пари!

Што највеќе?
Опрема, комфор, дизајн.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #36 на: 23 Август 2013, 19:49:57 pm »
Приоритет би ми биле возила кои нудат највеќе за моите пари!

Што највеќе?
Опрема, комфор, дизајн.

А што ако брат му на краниум највеќе гледа перформанси, мали димензии и рецимо цена за препродажба. :) Карикирам.

Мислам дека секој кога купува кола гледа да добие највеќе за своите пари. Но секој има различни приоритети, па и секоја карактеристики различна ја вреднува.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Drive-r

 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 7477
 • FB Vlecna Suzba Niko-m
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #37 на: 23 Август 2013, 19:54:54 pm »
Кажав општо.
Заборавив да напоменам и перформанси.


Јебеш ново ауто со две воздушни и абс, али имало гумирана инструмент табла.

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #38 на: 23 Август 2013, 20:01:33 pm »
Абе на кого што му треба и што му е битно. На некого за 15000 евра најбитно му е да има голем гепек и многу простор, го заболе за опрема. На некого му се битни перформанси и као спортска нота некоја, па му е гајле за гепек и простор позади итн итн. Секого според потребите и вкусот и за секоја кола има купец.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #39 на: 23 Август 2013, 20:02:07 pm »
Свифт Спорт, одма. :P

Не би размислувал за друго возило, ама тоа сум само јас.

Едно прашање до.. Ќе се препознаат - зошто одма го отпишавте i30?

Присутен DarthJe5us

 • Авиону, сломићу ти крила..
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 20075
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #40 на: 23 Август 2013, 21:37:48 pm »
пошто хјундаи

Отсутен Banzai

 • Blitzqueen
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 9999
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #41 на: 23 Август 2013, 21:49:32 pm »
Јас го отпишувам во конкретниов избор затоа што не ми е кола за млад човек, пред се.
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Roci

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 3781
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #42 на: 23 Август 2013, 21:55:09 pm »
More novata I30ka e kako avion, sprema starata.

Отсутен zeroSignal

 • FEARLESS LEADER
 • Генерал Прва Класа
 • Легенда
 • *****
 • Пораки: 29313
  • CARclub.mk
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #43 на: 23 Август 2013, 22:57:45 pm »
И Рено 4 е авион спрема старата..

Отсутен Diesel

 • Сениор
 • ****
 • Пораки: 5990
Одг: Совети при одбирање на нов автомобил!
« Одговори #44 на: 24 Август 2013, 16:55:39 pm »
Јас го отпишувам во конкретниов избор затоа што не ми е кола за млад човек, пред се.


Зошто? Сигурно не е поради изгледот. Пошто i30, споредено со Свифтот (гласав за Сузукито, btw), изгледа многу подобро. Дизајнот е баш она - за помлада популација.Сигурно чичко ми во ова неможам да го замислам.