Најнови пораки

Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна
1
Техника и Опрема / Одг: Совет за бела техника
« Последна порака Filip MK на денес во 23:23:50 »
Зарем може да се пријави ваков случај? А немаш никаков документ за примопредсаја. Он може да каже, поклон си му ја дал.
Немам документ ама имам 3 сведоци, пораки на вибер, листинг од повици а ниту една причина да измислувам вакво нешто. Мислам стварно немам време за вакви работи ама па да се помирам и да оставам вака нема шанси.
2
Техничко Одржување / Одг: Mobil, Total, Elf или какво масло ?
« Последна порака Coco на денес во 23:16:27 »
Еден update од мене во врска со Селениа 5w-30 WR PE. После извозени 3000 км од промената со Селениа,моторот најтивко ми работи,маслото сеуште е истата боја како вчера да е ставено,ниту грам ми го нема потрошено. Така да за италијанските мотори дефинитивно само Селениа.
3
Техничко Одржување / Одг: Mobil, Total, Elf или какво масло ?
« Последна порака Coco на денес во 23:10:35 »
Конечно им стигнаа од царина, вчера им потврдив нарачка, денес ми ги донесе Карго Експрес до дома. (Струмица)
Литарот поскап од лани за околу 2 евра.
1Л = 800мкд
5Л = 3800мкд



🚚 +180мкд
Значи за разлика од лани цената на ВМП 5 литри е каченa со 600 денари.
4
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака Boshe на денес во 21:59:43 »
Во Короната игравме Warzone до зоре. После тоа стана најчитерската игра и се откажав за да си ги заштедам глушецот и тастатурата.
Моментално не играм ништо, додека не се управи ракава а инаку симнав пред брзо Valorant.
Колега ме убедуваше дека имале мноу добар анти чит и вака после 5,6 партии изиграни, ми се виде интересна.


Sent from my iPhone using Tapatalk
5
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака Carpathian Lord на денес во 21:49:51 »
COD2 само. На Multiplayer. Ауу како ми се приигра 😁
6
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака t0m1cA на денес во 21:49:19 »
Сега и 5 то одд имаат информатика, во наше време од 7-мо.. немаше флопи усб... Земавме камен го делкавме да е рамен, онда со шајка и чекан прајвме дупки на каменот, па ако грешиш ајде од ново, па ако ги измеша по ред плочките ајде на ново, па ќе го клајш во бач, па 3 часа ќе чекаш... Еее времиња.

Брееј. Кога ќе ми текне, имавме компјутерџија во мало. Па една игра снимена на 5/6 флопи дискови. Ексиск инсталација 2 дена.
 Па следна етапа со цд. Едно цд игра, друго цд крак.
Па усб кога дојде леле. На кључевите, сите имавме усб.  ;D


Mortal Kombat 18 floppy фаќаше, The Lost Vikings околу 15, Quarantine 22-3 мислам. 😅
7
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака KaZaN на денес во 21:40:48 »
Оддамна ми е здосадена веќе... Ми помина времето. Уште од короната се префрлив на Call Of Duty, сега ептен дека е тазе CS2 па така малце ми одзима внимание. :D
8
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака bear на денес во 21:40:11 »
Сега и 5 то одд имаат информатика, во наше време од 7-мо.. немаше флопи усб... Земавме камен го делкавме да е рамен, онда со шајка и чекан прајвме дупки на каменот, па ако грешиш ајде од ново, па ако ги измеша по ред плочките ајде на ново, па ќе го клајш во бач, па 3 часа ќе чекаш... Еее времиња.

Брееј. Кога ќе ми текне, имавме компјутерџија во мало. Па една игра снимена на 5/6 флопи дискови. Ексиск инсталација 2 дена.
 Па следна етапа со цд. Едно цд игра, друго цд крак.
Па усб кога дојде леле. На кључевите, сите имавме усб.  ;D
9
Генерални Муабети / Одг: Вработување
« Последна порака Bicikle на денес во 21:33:05 »
Сега и 5 то одд имаат информатика, во наше време од 7-мо.. немаше флопи усб... Земавме камен го делкавме да е рамен, онда со шајка и чекан прајвме дупки на каменот, па ако грешиш ајде од ново, па ако ги измеша по ред плочките ајде на ново, па ќе го клајш во бач, па 3 часа ќе чекаш... Еее времиња.
10
Игри за PC и конзоли / Одг: Компјутерски игрици
« Последна порака bear на денес во 21:30:31 »
Добра е за разонода... Да сменам малце од Call Of Duty и CS2

Sent from my Xiaomi 13T

Де бе. Кога ти здосади цс 1.6 ? Па тоа е безвременска игра.
Ако игра некој цс 1.6 , може да се пуштиме на некој сервер.
Читам, порано @Vlatce-Vectra играл. Би пак?
Страници: [1] 2 3 ... 10 Следна