Автор Тема: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"  (Прочитано 58213 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #225 на: 17 Јули 2011, 11:06:42 am »
Пак ке кажам, Чонгур не се дава лесно... Чонгур не е заебанција... !

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #226 на: 17 Јули 2011, 13:14:50 pm »
Пак ке кажам, Чонгур не се дава лесно... Чонгур не е заебанција... !
Жално е што некои неможат или па нејкат да сфатат..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10639
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #227 на: 17 Јули 2011, 16:35:10 pm »
Пак ке кажам, Чонгур не се дава лесно... Чонгур не е заебанција... !
Жално е што некои неможат или па нејкат да сфатат..

Мене ми е комшија... на 200 метра живеам од него... и знам, дека ако сака све може :)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #228 на: 17 Јули 2011, 16:37:37 pm »
Што има врска тоа што ви е комшија и што не се дава, ако има поспора кола колку сака нека не се дава :) Освен ако не е договорена работата, али тоа не значи дека е побрз...
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #229 на: 17 Јули 2011, 16:47:12 pm »
Јас повеќе би се палел на некој што ќе оствари добар пласман на круг или брдо, а на драг може да победи секој што има многу пари. Немам ништо против човекот, стварно има коли за почит, ама го направивте светски првак ;D

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #230 на: 17 Јули 2011, 21:26:00 pm »
Што има врска тоа што ви е комшија и што не се дава, ако има поспора кола колку сака нека не се дава :) Освен ако не е договорена работата, али тоа не значи дека е побрз...
Нема врска дали ни е комшија или не..јас од сите тие коли што ги има мислам дека белиот cosworth му е најдобар и најспремен..една кола спомни ми ја која е можно да е на негово рамниште или побрза (освен на коска алфата)..?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #231 на: 17 Јули 2011, 22:00:18 pm »
На Коска алфата не верувам дека е блиску...

Муабетот беше за споредбата со аудито на Костадиновиќ. Искрено не верувам дека е приближно брз колку аудито, а не па побрз :)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #232 на: 17 Јули 2011, 22:13:43 pm »
На Коска алфата не верувам дека е блиску...

Муабетот беше за споредбата со аудито на Костадиновиќ. Искрено не верувам дека е приближно брз колку аудито, а не па побрз :)
сигурно мислиш за сегашното ауди на костадинович..за сегашното нејкам ни да правам муабет,ама за тогаш...
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #233 на: 19 Јули 2011, 13:49:24 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=ek3WRacSAxg&feature=related

eve go beliot cosworth protiv na vremeto najbrzata kola na balkanot..srbin neznam kako se vikase zaboraiv..beliot cosworht ednostavno go otepa audito..
Ти ја гледаше трката? Или од клиповите на youtube пресудуваш кој е побрз?
нејкам ни да дебатирам со тебе за тоа сто и како..лугето што гледале зборат..и ако си малце по упатен во темава а не да рипаш ко мајмун по банана ке сфатиш дека јас се знам со чонгур и воедно би сфатил дека не пресудувам од клип..
Па што ако се знаеш со Чонгур. Што има врска тоа со трката?? Јас бев дојден на трката со србите и во секој случај подобро ги знам работите од тебе. Но ајде да те прашам бидејќи се знаеш со човекот.. Зошто Чонгур се тркаше на крај од драгстерот откако ги извадија хронометрите, а не додека траеше драгстерот?

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #234 на: 19 Јули 2011, 23:28:19 pm »
Пошто така сакаше..а ти си тој кој не верува во моќта на косвортите..најди една кола која што е доволно моќна да му се спротистави за еднаш и засекогаш да затнете сите вие кои што се правите паметни..и уште нешто прочитај ја целата дискусија и ке видиш кој забега од темава јас или ти..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен 4g63t

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 82
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #235 на: 20 Јули 2011, 01:08:12 am »
http://www.youtube.com/watch?v=ek3WRacSAxg&feature=related

eve go beliot cosworth protiv na vremeto najbrzata kola na balkanot..srbin neznam kako se vikase zaboraiv..beliot cosworht ednostavno go otepa audito..
Ти ја гледаше трката? Или од клиповите на youtube пресудуваш кој е побрз?
нејкам ни да дебатирам со тебе за тоа сто и како..лугето што гледале зборат..и ако си малце по упатен во темава а не да рипаш ко мајмун по банана ке сфатиш дека јас се знам со чонгур и воедно би сфатил дека не пресудувам од клип..
Па што ако се знаеш со Чонгур. Што има врска тоа со трката?? Јас бев дојден на трката со србите и во секој случај подобро ги знам работите од тебе. Но ајде да те прашам бидејќи се знаеш со човекот.. Зошто Чонгур се тркаше на крај од драгстерот откако ги извадија хронометрите, а не додека траеше драгстерот?

bese dojden na trkata so srbite? togas mene i katanga treba mnooogu dobro da ne poznavas...
возам хофман место кола.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #236 на: 20 Јули 2011, 12:29:17 pm »
Пошто така сакаше..а ти си тој кој не верува во моќта на косвортите..најди една кола која што е доволно моќна да му се спротистави за еднаш и засекогаш да затнете сите вие кои што се правите паметни..и уште нешто прочитај ја целата дискусија и ке видиш кој забега од темава јас или ти..


Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #237 на: 20 Јули 2011, 15:08:56 pm »
Пошто така сакаше..а ти си тој кој не верува во моќта на косвортите..најди една кола која што е доволно моќна да му се спротистави за еднаш и засекогаш да затнете сите вие кои што се правите паметни..и уште нешто прочитај ја целата дискусија и ке видиш кој забега од темава јас или ти..
Никој не ја оспорува моќта на фордовите на Влатко.. Стварно се брзи, но не ми е јасно зашто мислиш дека се најбрзи на целиот свет. Патем на драгстерот фордот на Влатко што го возеше Гоце изгуби од на Ики син му..  :D

Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #238 на: 20 Јули 2011, 15:10:26 pm »
http://www.youtube.com/watch?v=ek3WRacSAxg&feature=related

eve go beliot cosworth protiv na vremeto najbrzata kola na balkanot..srbin neznam kako se vikase zaboraiv..beliot cosworht ednostavno go otepa audito..
Ти ја гледаше трката? Или од клиповите на youtube пресудуваш кој е побрз?
нејкам ни да дебатирам со тебе за тоа сто и како..лугето што гледале зборат..и ако си малце по упатен во темава а не да рипаш ко мајмун по банана ке сфатиш дека јас се знам со чонгур и воедно би сфатил дека не пресудувам од клип..
Па што ако се знаеш со Чонгур. Што има врска тоа со трката?? Јас бев дојден на трката со србите и во секој случај подобро ги знам работите од тебе. Но ајде да те прашам бидејќи се знаеш со човекот.. Зошто Чонгур се тркаше на крај од драгстерот откако ги извадија хронометрите, а не додека траеше драгстерот?

bese dojden na trkata so srbite? togas mene i katanga treba mnooogu dobro da ne poznavas...
:)))... ве познавам ;)

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #239 на: 20 Јули 2011, 15:10:58 pm »
Овој рафики као нинџа некоја, сите ги знае, никој не знае кој е ;D
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.