Автор Тема: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"  (Прочитано 58195 пати)

Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #240 на: 20 Јули 2011, 15:13:03 pm »
На Коска алфата не верувам дека е блиску...

Муабетот беше за споредбата со аудито на Костадиновиќ. Искрено не верувам дека е приближно брз колку аудито, а не па побрз :)
Banzai што мислиш ти искрено колку коња беше Alfata на Коска? Го поставив прашањево во друга тема ама никој не ми одговори. Значи прашувам за периодот кога се одржи драгстерот на Марков Манастир пред 2-3 години или кога и да беше. :)

Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #241 на: 20 Јули 2011, 15:13:49 pm »
Овој рафики као нинџа некоја, сите ги знае, никој не знае кој е ;D
Што е битно кој сум. Чекај да се искараме па ке ви кажам :)))))

Отсутен Banzai

  • Blitzqueen
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9998
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #242 на: 20 Јули 2011, 15:23:00 pm »
Појма немам колку беше, али далеку од овие расфрлања со бројки од 400-500 и слично :) А и тогаш беше доста послаба од денес што е.

Иначе не е битно кој си, ако не сакаш да кажеш. Важно да имаме нормален и конструктивен муабет ;)
За вкусовите не се дискутира, по нив се плука.

Отсутен rafiki

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 46
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #243 на: 20 Јули 2011, 15:50:30 pm »
Појма немам колку беше, али далеку од овие расфрлања со бројки од 400-500 и слично :) А и тогаш беше доста послаба од денес што е.

Иначе не е битно кој си, ако не сакаш да кажеш. Важно да имаме нормален и конструктивен муабет ;)
Многу ме интересира бројката. Би го замолил Коска ако го чита форумов да напише. Иначе денес знам дека се прави да биде многу побрза но ќе видиме што ке искочи. Турбината е наместена уште да се завози па ќе видиме.
P.S. Иако можеби вознемирувам некого со моиве постови но во никој случај нема да се спуштам под ниво и да користам дрзок речник, бидејќи сум модератор на повеќе форуми и го знам кодексот на однесување. :) Cheers

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #244 на: 20 Јули 2011, 20:39:58 pm »
Пошто така сакаше..а ти си тој кој не верува во моќта на косвортите..најди една кола која што е доволно моќна да му се спротистави за еднаш и засекогаш да затнете сите вие кои што се правите паметни..и уште нешто прочитај ја целата дискусија и ке видиш кој забега од темава јас или ти..
Никој не ја оспорува моќта на фордовите на Влатко.. Стварно се брзи, но не ми е јасно зашто мислиш дека се најбрзи на целиот свет. Патем на драгстерот фордот на Влатко што го возеше Гоце изгуби од на Ики син му..  :D
не мислам бе другар ТВРДАМ..и не во светов ама за македонија се стварно број 1..и никој неможе да ме разубеди..ја глеам дека ти си наклонет накај црната корса пошто у секоја тема ја спомињаш..епа извини нема да останам покус и тврдам дека тие 2 форда се најбрзи во македонија..барем тоа е докажано за разлика од тоа што ти го тврдиш..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #245 на: 20 Јули 2011, 20:43:15 pm »
Појма немам колку беше, али далеку од овие расфрлања со бројки од 400-500 и слично :) А и тогаш беше доста послаба од денес што е.

Иначе не е битно кој си, ако не сакаш да кажеш. Важно да имаме нормален и конструктивен муабет ;)
Многу ме интересира бројката. Би го замолил Коска ако го чита форумов да напише. Иначе денес знам дека се прави да биде многу побрза но ќе видиме што ке искочи. Турбината е наместена уште да се завози па ќе видиме.
P.S. Иако можеби вознемирувам некого со моиве постови но во никој случај нема да се спуштам под ниво и да користам дрзок речник, бидејќи сум модератор на повеќе форуми и го знам кодексот на однесување. :) Cheers
и пошто викаш дека си модератор на други форуми..не вознемируваш други со твоите постови него ги игнорираш нивните факти а со тоа лично мене ми навредуваш интелегенција и знаење..а спомнуваш кодекс на однесување..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #246 на: 20 Јули 2011, 21:56:00 pm »
Пошто така сакаше..а ти си тој кој не верува во моќта на косвортите..најди една кола која што е доволно моќна да му се спротистави за еднаш и засекогаш да затнете сите вие кои што се правите паметни..и уште нешто прочитај ја целата дискусија и ке видиш кој забега од темава јас или ти..
Никој не ја оспорува моќта на фордовите на Влатко.. Стварно се брзи, но не ми е јасно зашто мислиш дека се најбрзи на целиот свет. Патем на драгстерот фордот на Влатко што го возеше Гоце изгуби од на Ики син му..  :D
не мислам бе другар ТВРДАМ..и не во светов ама за македонија се стварно број 1..и никој неможе да ме разубеди..ја глеам дека ти си наклонет накај црната корса пошто у секоја тема ја спомињаш..епа извини нема да останам покус и тврдам дека тие 2 форда се најбрзи во македонија..барем тоа е докажано за разлика од тоа што ти го тврдиш..


Отсутен Sale

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 121
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #247 на: 20 Јули 2011, 22:06:30 pm »
ај ако може уште еднаш постави го видеово, за тие од трети редови....
.!.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #248 на: 20 Јули 2011, 22:13:07 pm »
Не па гледам не го коментира, само на private ме прашува. Нека не се срами, затоа е форумот да анализираме.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #249 на: 20 Јули 2011, 22:34:36 pm »
Не па гледам не го коментира, само на private ме прашува. Нека не се срами, затоа е форумот да анализираме.
што сакаше да потенцираш со видеото..?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #250 на: 20 Јули 2011, 22:37:56 pm »
Не па гледам не го коментира, само на private ме прашува. Нека не се срами, затоа е форумот да анализираме.
што сакаше да потенцираш со видеото..?

Ваљда истото што е потенцирано и на видеото со белиот косворт и аудито од Србија.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #251 на: 20 Јули 2011, 22:43:01 pm »
добро..ај погледај го видеото пак и кажи ми што глеаш 0:05 и 0:06 кај фордот.? и ако евото му е толку јако зашто дечкото не се појави пак на 2 драг.?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #252 на: 20 Јули 2011, 22:54:23 pm »
добро..ај погледај го видеото пак и кажи ми што глеаш 0:05 и 0:06 кај фордот.? и ако евото му е толку јако зашто дечкото не се појави пак на 2 драг.?

Ваљда поради лошата организација, да не речам неорганизација.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #253 на: 20 Јули 2011, 22:56:06 pm »
добро..ај погледај го видеото пак и кажи ми што глеаш 0:05 и 0:06 кај фордот.? и ако евото му е толку јако зашто дечкото не се појави пак на 2 драг.?

Ваљда поради лошата организација, да не речам неорганизација.
добро чим така викаш иако не мислам дека е така..не ми одговори што глеаш во 5 и 6-тата секунда од видеото кај фордот.?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Сабота 25.06.2011 на Марков Манастир "Dragster"
« Одговори #254 на: 20 Јули 2011, 22:56:54 pm »
и можеш ли време да кажеш кога евото го победи фордот.? за колку ја извозе делницата евото.?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.