Автор Тема: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63  (Прочитано 253238 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #360 на: 26 Август 2011, 23:31:28 pm »

Вистинскиот одговор заради која ZR1 се продава 3 пати помалку од Ферари почнува од 01:20 до 01:40.

Мислам дека Спарк има поквалитетна пластика :D :D :D

Напомена: не збориме за моторот,и перформанси!


Ace..ajde site da platime 100.000 do 200.000 evra poveke za poubava plastika ili koza.

So taa cenovna razlika, enterierot vo Korveteta mozam da go oblozam so tebe i da mi ostane golem kusur. ;D

I koj te izlaza deka ZR1 se prodaval 3 pati pomalku?
« Последно менување: 26 Август 2011, 23:33:56 pm Stratro »

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #361 на: 26 Август 2011, 23:38:42 pm »
Ace..ajde site da platime 100.000 do 200.000 evra poveke za poubava plastika ili koza.
So taa cenovna razlika, enterierot vo Korveteta mozam da go oblozam so tebe i da mi ostane golem kusur. ;D

Е да ама прво мора да ми најдеш 1 згодна плавуша,за да имаш поише материјал.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #362 на: 26 Август 2011, 23:49:36 pm »
Tie sto imaat mnogu pari, poseduvaat od se po nesto.

Jay Leno poseduva vkupno 22 Korveti.
http://www.jaylenosgarage.com/at-the-garage/corvette/

No i se ostanato.
http://www.jaylenosgarage.com/at-the-garage/super-cars/

Za toa dali i kolku brzo ide Korveta po krivini....mislam deka si smesal so nekoja druga kola .;D

Знаеш ти јас што зборам, муабетов отие подалеку, не играј психолошки игри, како ПАКЕТ, целина америте неможат да направат нешто како Германците, нема теорија.

Де бре па ти да ти ги ебам германците, осим едно шугаво порше кое е на платформа Голф 5 друго ништо немаат.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #363 на: 27 Август 2011, 00:56:18 am »
па нормално дека корветата ке се продава повеќе по пазарите,пошто за ферари треба да имаш ЈАЈЦА..и те молам постои форумов за дискутирање а не за твое УБЕДУВАЊЕ зошто била корветата подобра од ферарито..искрено брани си го брендот ама не покушавај brainwash да ми напраиш..

Ova .....mene vaka mi se obrakas?
Otkoga uctivo i argmentirano so brojki i linkovi ti odgovoriv na prasanjeto?
Se uplasi od brainwash?...Toa se pravi vo nedostig na fakti i statistika, a ne vo ovoj slucaj.

Кај си возел ЗР1?
Сум ја возел низ Скопје а колата е сопственост на братучед ми од Гостивар..моментално колата е на царина пошто дечкото немаше/нема право да ја вози го фатија и сега колата дреме таму,оти немаат пари да платат царина..

Siguren si deka e ZR1 ..da ne e crn Z06?
Vo sekoj slucaj me interesiraat tvoi imresii od vozenje na ZR1 niz Skopje.:)
АЛО ЧОВЕКУ..не сум дете..па дај те молам кои факти и аргументи.? зар не ти е доволен аргумент тоа што повеќе од 60 % светско население сакаат и ОБОЖАВААТ ферари.?


Иначе за импресии немаш време коа возиш зр1..толку се брзи тие коли што немаш ни време да мислиш..иначе колата е мат црна и е зр1..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #364 на: 27 Август 2011, 00:59:36 am »
па нормално дека корветата ке се продава повеќе по пазарите,пошто за ферари треба да имаш ЈАЈЦА..и те молам постои форумов за дискутирање а не за твое УБЕДУВАЊЕ зошто била корветата подобра од ферарито..искрено брани си го брендот ама не покушавај brainwash да ми напраиш..

Ако не проба,нема да има друг освен него и ЛП кои би одбрале кУрвета,а не Ферари.
Мене не ми смета тоа што они би ја одбрале корветата,и единствени на светов биле тие 2 со корвета јас не би ги исмејувал..така да ко што јас го почитувам нивниот избор ги молам и они мојот (и вашиот) да го почитуваат..НИШТО ДРУГО..а он збори за 2-дневно убедување зошто корвета пред ферари..те молам..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #365 на: 27 Август 2011, 02:58:31 am »
АЛО ЧОВЕКУ..не сум дете..па дај те молам кои факти и аргументи.? зар не ти е доволен аргумент тоа што повеќе од 60 % светско население сакаат и ОБОЖАВААТ ферари.?


Иначе за импресии немаш време коа возиш зр1..толку се брзи тие коли што немаш ни време да мислиш..иначе колата е мат црна и е зр1..

Потврдувам, ваков опис на кола детален не се измислува. :) А чудно ми падна што ја снема Корветата од тука.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #366 на: 27 Август 2011, 10:25:25 am »
     Корвета само американците си возат дека се големи патриоти, и кога ќе ги помине некое ферари ги билдаат одма колите додека не видат дека треба и во кривини да се вози.

Знаеш ти јас што зборам, муабетов отие подалеку, не играј психолошки игри, како ПАКЕТ, целина америте неможат да направат нешто како Германците, нема теорија.

Pa Corvette vo paket se prodava. Ne samo motorot ili kocnicite. I toj paket narecen ZR1 na pravo i vo krivini e eden od najdobrite paketi vo svetot.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #367 на: 27 Август 2011, 10:30:23 am »
    Корвета само американците си возат дека се големи патриоти, и кога ќе ги помине некое ферари ги билдаат одма колите додека не видат дека треба и во кривини да се вози.

Знаеш ти јас што зборам, муабетов отие подалеку, не играј психолошки игри, како ПАКЕТ, целина америте неможат да направат нешто како Германците, нема теорија.

Pa Corvette vo paket se prodava. Ne samo motorot ili kocnicite. I toj paket narecen ZR1 na pravo i vo krivini e eden od najdobrite paketi vo svetot.
Збориме за американците зошто ко слеп за стапот си им се фатил.

Ти мене ме д***ш, луѓево тука или сам себе, што ти е поентата. Кој пакет има корветата освен брзина и еве во кривини. Кршоини е цела недај боже во македонија да ја имаш. Како прво толку труд на брзина и пак е поспора од ферарито или и тоа ќе пробаш сега да лажеш, а изглед нема што да зборам едно 2 класи подоле е.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #368 на: 27 Август 2011, 10:33:15 am »

Вистинскиот одговор заради која ZR1 се продава 3 пати помалку од Ферари почнува од 01:20 до 01:40.

Мислам дека Спарк има поквалитетна пластика :D :D :D

Напомена: не збориме за моторот,и перформанси!


Ace..ajde site da platime 100.000 do 200.000 evra poveke za poubava plastika ili koza.

So taa cenovna razlika, enterierot vo Korveteta mozam da go oblozam so tebe i da mi ostane golem kusur. ;D

I koj te izlaza deka ZR1 se prodaval 3 pati pomalku?

Corvette e napravena od kompoziten materijal. Standardnata i Z06 od GLass Fiber, ZR1 od Carbon Fiber.  Nema stedenje.

Super sto go isprati videoto, odlicen reklamen materijal.


Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #369 на: 27 Август 2011, 10:38:12 am »
     Корвета само американците си возат дека се големи патриоти, и кога ќе ги помине некое ферари ги билдаат одма колите додека не видат дека треба и во кривини да се вози.

Знаеш ти јас што зборам, муабетов отие подалеку, не играј психолошки игри, како ПАКЕТ, целина америте неможат да направат нешто како Германците, нема теорија.

Pa Corvette vo paket se prodava. Ne samo motorot ili kocnicite. I toj paket narecen ZR1 na pravo i vo krivini e eden od najdobrite paketi vo svetot.
Збориме за американците зошто ко слеп за стапот си им се фатил.

Ти мене ме д***ш, луѓево тука или сам себе, што ти е поентата. Кој пакет има корветата освен брзина и еве во кривини. Кршоини е цела недај боже во македонија да ја имаш. Како прво толку труд на брзина и пак е поспора од ферарито или и тоа ќе пробаш сега да лажеш, а изглед нема што да зборам едно 2 класи подоле е.

Koj paket e ZR1 osven sto ma brzina na ramno i vkrivini. Pa si go odgovori prasanjeto :)
A vidi sto ima i KLarskon da kaze za nea. Veli deka e mnogu komforna, civilizirana, zabavna, lesno se vozi i se pretvara vo zver koga ke ja nagazis.
Aj da ne zboruvame za dizajn. Za tvoja informacija NIKOJ NIKOGAS ne rekol deka e grda. Preubava e. Site supersporski koli se ubavi. Toa ne moze da se diskutira, bescelno e.
A kako e pospora od Ferrari? Od koe Ferrari?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #370 на: 27 Август 2011, 10:42:10 am »
Аман веќе со тој Кларксон ... како за најголемиот автомобилски Стручњак на светот да зборувате.

Англиски Миленко Неделковски...на времето...или сега Круме Барзов...кур се тресе во ладна вода!

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #371 на: 27 Август 2011, 10:55:28 am »
АЛО ЧОВЕКУ..не сум дете..па дај те молам кои факти и аргументи.? зар не ти е доволен аргумент тоа што повеќе од 60 % светско население сакаат и ОБОЖАВААТ ферари.?

Ne znam od koja strana ja citas temava cim prasuvas za fakti i argumenti...
90% od svetsko naselenie obozavaat coca cola ili pepsi iako se tesko sranje.

Мене не ми смета тоа што они би ја одбрале корветата,и единствени на светов биле тие 2 со корвета јас не би ги исмејувал..така да ко што јас го почитувам нивниот избор ги молам и они мојот (и вашиот) да го почитуваат..НИШТО ДРУГО..а он збори за 2-дневно убедување зошто корвета пред ферари..те молам..

Ne ja sfakaj rabotava tolku ozbilno.;D
Sepak  ova e forum na koj ti vozis samo Golf, a jas samo Opel i toa e izbrot za pocituvanje.

btw...Bratuced ti moze da ja registrira Korevetata sega bidejki ne vazat starite visoki davacki za akciza
kako porano.

Primer: Mustang 2005 od 14.000 $,so se prevoz,akciza,carina i danok DO registracija faka  okolu 18-19.000 EUR,sto e skoro duplo
pomalku od porano kade samo akcizata bese 550.000 denari.
Prasano, provereno.
« Последно менување: 27 Август 2011, 11:06:39 am Stratro »

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #372 на: 27 Август 2011, 11:05:42 am »
Збориме за американците зошто ко слеп за стапот си им се фатил.

Ти мене ме д***ш, луѓево тука или сам себе, што ти е поентата. Кој пакет има корветата освен брзина и еве во кривини. Кршоини е цела недај боже во македонија да ја имаш. Како прво толку труд на брзина и пак е поспора од ферарито или и тоа ќе пробаш сега да лажеш, а изглед нема што да зборам едно 2 класи подоле е.

Chlink..nemoj be druze so vakvi postovi..ko da si poseduval 2-3 Korveti do  sega, si gi prodal pa si kupil Ferarri. ;D
Da ti dadam edna i od `88 ma....ke zinesh.;D
 
Ajde malce novosti...


The ZR1 gets a new transmission with tweeks in the 5th and 6th gears that will give drivers an additional 2 mpg in the highway rating and helps lower the gas guzzler tax. Another new checkbox that ZR1 buyers will drool over is the ZR1 Performance Package which adds the new Michelin tires as well as Black Cup Style wheels and the 6-speed close-ratio manual transmission.

Z06 buyers will have additional choices as well. The Ultimate Performance Package includes the Z07 package and adds the Sport Cup tires, lightweight wheels and the Performance Traction Management system found on the ZR1. Z06 buyers can also add a new carbon fiber hood or go with the F55 Magnetic Selective Ride Control which also includes the PTM system, black cup-style wheels and Michelin PS2 tires.

Lastly, buyers will be able to personlize their 2012 Corvettes with a choice of brake caliper color in red, yellow, silver or gray.

For 2012, the Corvette lineup achieves its highest performance level ever, while at the same time being easier to drive and enjoy thanks to several changes and new features inside the car.

http://www.corvetteblogger.com/2011/04/28/officially-official-2012-corvette-to-reach-new-heights-in-performance/
« Последно менување: 27 Август 2011, 11:32:30 am Stratro »

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #373 на: 27 Август 2011, 11:37:26 am »
Баш напротив ти се однесуваш како да си имал 10 ферари и 8 корвети, кога ќе видиш сите  таков муабет прават.

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: 2012 Chevrolet Corvette ZR1 drops ‘Ring time to 7:19.63
« Одговори #374 на: 27 Август 2011, 12:25:25 pm »
Ace..ajde site da platime 100.000 do 200.000 evra poveke za poubava plastika ili koza.
So taa cenovna razlika, enterierot vo Korveteta mozam da go oblozam so tebe i da mi ostane golem kusur. ;D

Е да ама прво мора да ми најдеш 1 згодна плавуша,за да имаш поише материјал.



Stratro-не ми одговори друже бива ли така ???

Ем јас задоволен,ем ти мноогу поише материјал,за да ја претапацираш кУрветата!