Автор Тема: Alfa Romeo vs Everything Else!  (Прочитано 1239003 пати)

Отсутен cuoresportivo159

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4194
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4740 на: 25 Декември 2013, 20:15:26 pm »
За продажба или некој си ја купил?
Alfa Romeo 166 is one of only three cars that have "that special thing" !!! 
-J.Clarkson

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4741 на: 25 Декември 2013, 20:17:22 pm »
Ништо чудно и за продажба да биде, 147 и 156 GTA верзиите во салон им седеа за продажба пред да ги купат тие што ги купија :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4742 на: 25 Декември 2013, 20:24:03 pm »
Е тоа незнам точно, предпоставувам после ќе ја земе синот на газдата но ништо околу тоа не слушнав конкретно. Исто така разбрав дека и во последно време на колите во Фаир Ауто им се враќаат километражите пред продавање, особено тие што се земени од Херц.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4743 на: 25 Декември 2013, 20:31:13 pm »
Искрено не верувам, но се` е можно. Лакомоста е лакома :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4744 на: 25 Декември 2013, 20:35:19 pm »
Од сигурно извори. На пример овој Ситроен кој што е подоле, имал тоталка на 70.000км, Херц остатокот од автомобилот го продале на Фер Ауто, таму е среден целосно и сега се продава со 33.000км. Исто и алфава која што е поставена е со вратена километража.


http://fairauto.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=491&customId=324
http://fairauto.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=500&customId=321
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4745 на: 25 Декември 2013, 20:43:06 pm »
Е тоа е топ муабет, да купиш кола од овластен сервис каде што ја вратиле км. ;D ;D ;D И Бугарите би им позавиделе ....

Него каква тужба може да падне паф паф паф ... Вреди да се ризикува некој денар ..

Отсутен krell

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1809
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4746 на: 25 Декември 2013, 20:45:44 pm »
Е тоа е топ муабет, да купиш кола од овластен сервис каде што ја вратиле км. ;D ;D ;D И Бугарите би им позавиделе ....

Него каква тужба може да падне паф паф паф ... Вреди да се ризикува некој денар ..

Таму работи еден , што го маваат нервозни тикови, и што на секои 7 секунди повторува "Господине, Господине, Господине..." , и еднаш имаат на продажба Ксара Пикасо, со изгубени последен ред седишта, што ја продаваа за нешто 3-4000 еур поевтино од скроз нова, и не можеше ни да се проба :)


Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4747 на: 25 Декември 2013, 20:49:54 pm »
Е тоа е топ муабет, да купиш кола од овластен сервис каде што ја вратиле км. ;D ;D ;D И Бугарите би им позавиделе ....

Него каква тужба може да падне паф паф паф ... Вреди да се ризикува некој денар ..

Технички, FairAuto не е овластен сервис. ;)

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4748 на: 25 Декември 2013, 20:53:58 pm »
АМА

во мала економија како нашата, лесно може да извадам од Централен Регистер за 1000 ден кој е сопственик на истата, и со официјален документ од овластен сервис од некорумпираниве (значи не од Аутомобиле СК) да докажам дека е вратена ... е после они колку сакаат нека се вадат дека не било до нив ....

... или сањам со мисливе а ;D ;D ;D

Отсутен FilipM

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3999
  • Turbo
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4749 на: 25 Декември 2013, 21:16:26 pm »
Тој Господине Господине е нај антипатичниот човек што сум го сретнал досега...господ со него не излегува на крај
I’m so mean, I make medicine sick

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4750 на: 25 Декември 2013, 21:21:43 pm »
Тешко изводливо, сега е сопственик Фер Ауто, предтоа Херц, но не верувам дека од Херц ќе му издаат на тотален непознаник документ со колку километри е продадена колата. Сигурно Херц и А-СК имаат добра соработка па не верувам дека би им се мешале во бизнисите едните на другите во случај кога си праат меѓусебно услуги со продавањево на коливе.
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Borce-Fiat

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 920
  • Virus-Alfa
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4751 на: 25 Декември 2013, 21:42:43 pm »
Ништо чудно и за продажба да биде, 147 и 156 GTA верзиите во салон им седеа за продажба пред да ги купат тие што ги купија :)


147цата отиде со Струмица...но газдата не ја вози како 3.2 туку како 1.0 :D

Е тоа незнам точно, предпоставувам после ќе ја земе синот на газдата но ништо околу тоа не слушнав конкретно. Исто така разбрав дека и во последно време на колите во Фаир Ауто им се враќаат километражите пред продавање, особено тие што се земени од Херц.

Љубоморам!! Но и овде има нешто убаво барем ќе можеме да ја видиме во живо ако не друго :D

Edit : Газдата нели вози брера?
LA MACCHINA DELLA EMOZIONI

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4752 на: 25 Декември 2013, 22:17:45 pm »
Од сигурно извори. На пример овој Ситроен кој што е подоле, имал тоталка на 70.000км, Херц остатокот од автомобилот го продале на Фер Ауто, таму е среден целосно и сега се продава со 33.000км. Исто и алфава која што е поставена е со вратена километража.


http://fairauto.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=491&customId=324
http://fairauto.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=0&tabid=500&customId=321
Јас сепак мислам дека се работи за рекла-казала муабет. Ако е тоталка, тогаш го има во секоја осигурителна компанија тој податок (сите рент возила се каско осигурани, така да мора да биле Херц обештетени). Лесно може да се провери со не многу големи врски по осигурителните компании. Ако е така, може тужба да им стегнеш и без да го купиш возилото.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4753 на: 26 Декември 2013, 09:52:25 am »
Кој го интересира слободно нека провери, сигурно ќе најде интересни работи. Јас не би купил кола од кај нив. Дечкото што ми ги кажуваше овие работи има 4-5 коли од Аутомобиле СК и се добри пријатели со газдата, ми рече дека ова почнале да го прават скоро. Он сакаше да ја зима 159ката но се откажа заради враќањата километража. Инаку незнам по која основа би им стегнал тужба за тоа дека е мавната колата? Колата била мавната, ја направиле и сега е здрава, незнам кој суд би доделил штета за тоа. Ако се уважуваше тоа како валидна тужба до сега во Стразбур сите пари на бугарите ќе им ги земевме :) :)
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Alfa Romeo vs Everything Else!
« Одговори #4754 на: 26 Декември 2013, 10:10:29 am »
Охоо, основи колку сакаш, прво, сака да те излаже со километража, второ сака да те излаже и да ти продаде во најмала рака рефарбишд продукт, претставувајки го како нов, и неоштетен, а сето тоа со цел да оствари поголема материјална корист. Ако рече ''не гарантирам за состојбата и километражата'' тогаш немаш право да ги тужиш и си сам нна себе. Но и на сајтот пишува дека нивните возила се проверени, со реална километража и со гаранција. Исто ко некој да проба новчаник да ти украде и притоа не успее. Крадец си екрадец, без разлика дали успеал или не.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.