Автор Тема: Odrzuvanje na kozni sedista..  (Прочитано 44628 пати)

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #60 на: 19 Февруари 2014, 13:10:02 pm »
Ова ме потсети на еден другар,

„Дечки, ова пилешка сланина е така?“

;D ;D ;D

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #61 на: 19 Февруари 2014, 16:51:55 pm »
cccc sto nema da slusnam ama sepak mislam da se koristat proizvodi koi se nameneti za toa

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #62 на: 19 Февруари 2014, 16:55:06 pm »
Фино си кажа edonos:

Ааааа,свиња не..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #63 на: 24 Февруари 2014, 19:44:45 pm »
А производи наменети за тоа се следниве:







Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #64 на: 24 Февруари 2014, 19:56:48 pm »
Зошто кожни седишта?

- Е затоа кожни седишта.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #65 на: 24 Февруари 2014, 20:02:48 pm »
Тоа е тоа што мене ми треба!

Јас овој викенд тргнав со кожните седишта во обратна насока:




Среќа, baby wipes се магична работа. Здравје, кога ќе имам малку време ќе им го удрам третманов од Ма-Фра.

Зошто кожни седишта?

- Е затоа кожни седишта.
Ете, баш така! Види Сл. ;D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #66 на: 24 Февруари 2014, 21:53:01 pm »
moras so nesto da ja pomines kozata za da omeknes i zastitis inaku ako ne e elasticna ke puka

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #67 на: 24 Февруари 2014, 21:56:38 pm »
За жал, оваа кожа првата нега ја видела откако алфата е во мој посед. Сега е добро заштитена, но за жал, трагите од неодржување се тука. Оваа кал што е на сликите е од три дечиња кои беа на Шапка со мене. Среќа што не е платно, ова никад немаше да се исчисти :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #68 на: 24 Февруари 2014, 23:54:24 pm »
За жал, оваа кожа првата нега ја видела откако алфата е во мој посед. Сега е добро заштитена, но за жал, трагите од неодржување се тука. Оваа кал што е на сликите е од три дечиња кои беа на Шапка со мене. Среќа што не е платно, ова никад немаше да се исчисти :D
platno e polesno da se iscisti od koza.Jas denes Santa Fe kozen enterier go rabotev 7 casa turbo :)  samite sliki kazuvaat kolku se cisti kozenite enterieri.Nekoj znaat i da recat ,,,,sto ke mi e hemisko,kaj mene e koza sve u enterierot,,,,koga ke mu demonstriram 50/50 ,,,  :( :( :(

Отсутен MAFRA 1

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 9
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #69 на: 25 Февруари 2014, 00:11:24 am »
За жал, оваа кожа првата нега ја видела откако алфата е во мој посед. Сега е добро заштитена, но за жал, трагите од неодржување се тука. Оваа кал што е на сликите е од три дечиња кои беа на Шапка со мене. Среќа што не е платно, ова никад немаше да се исчисти :D
platno e polesno da se iscisti od koza.Jas denes Santa Fe kozen enterier go rabotev 7 casa turbo :)  samite sliki kazuvaat kolku se cisti kozenite enterieri.Nekoj znaat i da recat ,,,,sto ke mi e hemisko,kaj mene e koza sve u enterierot,,,,koga ke mu demonstriram 50/50 ,,,  :( :( :(
Koza bara tretman barem 2 pati godisno ako sakas da ja imas (mora da ja hidriras za da ne puka)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #70 на: 25 Февруари 2014, 08:39:11 am »
За жал, оваа кожа првата нега ја видела откако алфата е во мој посед. Сега е добро заштитена, но за жал, трагите од неодржување се тука. Оваа кал што е на сликите е од три дечиња кои беа на Шапка со мене. Среќа што не е платно, ова никад немаше да се исчисти :D
platno e polesno da se iscisti od koza.Jas denes Santa F8e kozen enterier go rabotev 7 casa turbo :)  samite sliki kazuvaat kolku se cisti kozenite enterieri.Nekoj znaat i da recat ,,,,sto ke mi e hemisko,kaj mene e koza sve u enterierot,,,,koga ke mu demonstriram 50/50 ,,,  :( :( :(
Koza bara tretman barem 2 pati godisno ako sakas da ja imas (mora da ja hidriras za da ne puka)

nepisano pravilo :) ,no vo zavisnost od eksploatacijata na voziloto moze ke treba i povejke.Hidriranje,krema,vosok,najgolem del od sopstvenicite na vozila so kozen enterier gi praktikuvaat ovie postapki do samo ovie sredstva ,sto se nudea na pazarot dosega,koi se sredstva za nega i odrzuvanje na kozata.Predhodno napomenav deks e potrebno da se iscisti kozata dlabinski od site sloevi kremi i vosoci ,predhodno stavani,potoa da se zastiti so krema za koza i na kraj da se hidrira.Nisto ne e skapo,duri i najskapata kolekcija e eftina ,so ogled na toa kolku tretmani mozrs da i priustis na kolata.Dovolno e malku da se razgleda temava i sekoj moze da si ja iscisti kolata sam,mnogu od nas imaat i doma kozeni garnituri,postapkata e ista :)

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #71 на: 25 Февруари 2014, 12:59:36 pm »
Колку пари кошта средствово за кожа на Мафра?
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #72 на: 25 Февруари 2014, 13:53:08 pm »
Колку пари кошта средствово за кожа на Мафра?
poveli http://www.mafra.mk/

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #73 на: 25 Февруари 2014, 13:55:08 pm »
Колку пари кошта средствово за кожа на Мафра?
Колку пари кошта средствово за кожа на Мафра?
sredstvoto ili setot??? poveli http://www.mafra.mk/

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #74 на: 25 Февруари 2014, 14:09:46 pm »
1. Ги има некаде во „блиските супермаркети“ производиве на ма-фра?
2. Ако нарачам од онлајн продавницата, за колку време отприлика ги добивам на домашна адреса?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.