Автор Тема: Odrzuvanje na kozni sedista..  (Прочитано 44619 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #45 на: 17 Февруари 2014, 16:51:02 pm »
Мислам дека од Ma-Fra детерѓентот и nutrien кремата уште следниов викенд ќе го пробам.

@Start Up, Јас лично некако повеќе ги ценам поединечните производи, отколку комбинациите 100-у-едно. Некако ми даваат подобра контрола врз процесите. Ако не е добро исчистено, уште еднаш ќе го исчитам. Ако не е добро заштитена кожата, можам уште еднаш да го повторам процесот со крема.


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #46 на: 17 Февруари 2014, 16:55:32 pm »
Detergentot e za cistenje,bas taka,no dokolku e mnogu prljava kozata,nema da ti bide dovolno,zatoa preporacuvam taka da se isciste kozata ,opisav pogore vo postot,i bez cetka nevozmozno e da se isciste pravilno kozata i da se pripremi za vtoriot cekor.

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #47 на: 17 Февруари 2014, 17:51:59 pm »
Prv cekor e cistenje na kozata od site sredstva za nega ,sto predhodno bile nanesuvani,niedno od sredstvata sto se nudat momentalno osven Ma-Fra leather cleaner 3 in 1 ne se cistaci na kozata.Se poprskuva i se koristi meka cetka,da se iscetka i da se izbrise so meka mikrofiber krpa.Posle nego mozete sto sakate od preostanatata hemija sto se nudi na pazarot da stavite,a i ne mora zasto sredstvoto na Ma-Fra e 3 in 1.Vnimavajte so sredstvata sto gi ima na sekoj cekor,za cistenje na koza,naveduva uvoznikot,vsusnost toa se kremi za omeknuvanje i hidratacija na kozata.Ako ne evazna cenata jas vi go preporacuvam setot Ma-Fra CHARME,no pak ke povtoram,predhodno da se isciste kozata dobro,ke se iznenadite sto se ste stavale so godini na sedistata :),potoa upotrebete go setot i ke ja vidite ogromnata razlika koja dosega ne ste bile vo moznost da ja osetite.
drugarce preporacaj nekoe sredstvo za cistenje koza pa ja ke go kupam setot od ma fra

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #48 на: 17 Февруари 2014, 19:54:12 pm »
Prv cekor e cistenje na kozata od site sredstva za nega ,sto predhodno bile nanesuvani,niedno od sredstvata sto se nudat momentalno osven Ma-Fra leather cleaner 3 in 1 ne se cistaci na kozata.Se poprskuva i se koristi meka cetka,da se iscetka i da se izbrise so meka mikrofiber krpa.Posle nego mozete sto sakate od preostanatata hemija sto se nudi na pazarot da stavite,a i ne mora zasto sredstvoto na Ma-Fra e 3 in 1.Vnimavajte so sredstvata sto gi ima na sek6oj cekor,za cistenje na koza,naveduva uvoznikot,vsusnost toa se kremi za omeknuvanje i hidratacija na kozata.Ako ne evazna cenata jas vi go preporacuvam setot Ma-Fra CHARME,no pak ke povtoram,predhodno da se isciste kozata dobro,ke se iznenadite sto se ste stavale so godini na sedistata :),potoa upotrebete go setot i ke ja vidite ogromnata razlika koja dosega ne ste bile vo moznost da ja osetite.
drugarce preporacaj nekoe sredstvo za cistenje koza pa ja ke go kupam setot od ma fra
vistina deka pisuvam na latinica  ,pogore napisav,opisav ,e ne nacrtav uste sto i kako,ima nekoj drug sto ne razbra?se e ubavo objasneto ,i postapkata i koe sredstvo .

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #49 на: 17 Февруари 2014, 20:04:40 pm »
samo neznam kade bi gi nasle pola od proizvodive ovdeka






Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #50 на: 17 Февруари 2014, 20:23:22 pm »
Prv cekor e cistenje na kozata od site sredstva za nega ,sto predhodno bile nanesuvani,niedno od sredstvata sto se nudat momentalno osven Ma-Fra leather cleaner 3 in 1 ne se cistaci na kozata.Se poprskuva i se koristi meka cetka,da se iscetka i da se izbrise so meka mikrofiber krpa.Posle nego mozete sto sakate od preostanatata hemija sto se nudi na pazarot da stavite,a i ne mora zasto sredstvoto na Ma-Fra e 3 in 1.Vnimavajte so sredstvata sto gi ima na sek6oj cekor,za cistenje na koza,naveduva uvoznikot,vsusnost toa se kremi za omeknuvanje i hidratacija na kozata.Ako ne evazna cenata jas vi go preporacuvam setot Ma-Fra CHARME,no pak ke povtoram,predhodno da se isciste kozata dobro,ke se iznenadite sto se ste stavale so godini na sedistata :),potoa upotrebete go setot i ke ja vidite ogromnata razlika koja dosega ne ste bile vo moznost da ja osetite.
drugarce preporacaj nekoe sredstvo za cistenje koza pa ja ke go kupam setot od ma fra
vistina deka pisuvam na latinica  ,pogore napisav,opisav ,e ne nacrtav uste sto i kako,ima nekoj drug sto ne razbra?se e ubavo objasneto ,i postapkata i koe sredstvo .
Ma-Fra leather cleaner 3 in 1 toa e cel set i za cistenje i za ponatamosno odrzuvanje ?

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #51 на: 17 Февруари 2014, 20:57:48 pm »
i uste ednas  mac eden link mislam deka ke ti pomognam   http://www.mafra.mk/vnatreshno/LeatherCare3in1Pelle

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #52 на: 17 Февруари 2014, 21:20:47 pm »
Da go najdov proizvodot ama ova samo preku net naracka taka? ili gi  ima negde niz sk ?

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #53 на: 17 Февруари 2014, 21:29:16 pm »
070/382-521 dogovori se vo kapistec se

Отсутен Start Up Mac

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1518
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #54 на: 18 Февруари 2014, 07:06:37 am »
e taka moze :D fala dame :D

Отсутен dame

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3156
    • https://www.facebook.com/pages/Hemisko-I-Poliranje-Na-Vozila/373554479331896
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #55 на: 18 Февруари 2014, 19:07:42 pm »
abe mac me iznasmea  :D :D :D

Отсутен аллександар

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 98
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #56 на: 19 Февруари 2014, 01:16:22 am »
ако имате флека на кожно седиште или ако сакате да го вратите сјајот малце од малце користете свински сапун - ова го користат по пералните каде што прават хемиско чистење но не секој го кажува тоа - верувајте. и ефикасно е ...

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #57 на: 19 Февруари 2014, 11:27:44 am »
Ааааа,свиња не..
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #58 на: 19 Февруари 2014, 11:29:59 am »
:D :D :D Валидно! И јас не би сакал потенцијалните муштерии да си ги набркам! :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Одг: Odrzuvanje na kozni sedista..
« Одговори #59 на: 19 Февруари 2014, 11:39:42 am »
Немора да им кажеш  :-X  ;D
People should not fear their government.The goverment should fear its people.