Автор Тема: Volvo-Волво, искуства, мислења,знаења и новитети+историја  (Прочитано 78417 пати)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Не дека не чини, ама се кренаа стандардот на форумов 😄

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Гледав некој тест од V60 со автоматик и отцената беше ужасно бавен е менувачот и дека секогаш може мануелен да се земи 😄
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5389
  • Шо да пишам тука?🤔
Јас имам само лоши муабети слушнато за автоматикот за Волво, премногу се расипувал. Исто роднина ѓој продаде Волво поради менувачот.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Јас имам само лоши муабети слушнато за автоматикот за Волво, премногу се расипувал. Исто роднина ѓој продаде Волво поради менувачот.
Koj avtomatik i na koe volvo? Vo globala prethodnite serii(neznam za najnovite) nosat Aisin tf-80sc. Toj menuvac e vgraduvam vo sve zivo i divo od brendovi i e super 6 brzinec

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk


Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5389
  • Шо да пишам тука?🤔
Јас имам само лоши муабети слушнато за автоматикот за Волво, премногу се расипувал. Исто роднина ѓој продаде Волво поради менувачот.
Koj avtomatik i na koe volvo? Vo globala prethodnite serii(neznam za najnovite) nosat Aisin tf-80sc. Toj menuvac e vgraduvam vo sve zivo i divo od brendovi i e super 6 brzinec

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk
Ако не се лажам S40ка беше, кој менувач го носеше не знам. Купено ново од салон од Австралија и не беше многу возено, многу тешко беше продадено и за цена многу-многу пониска од продажната.

Отсутен Sase_91

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3774
Австралија нели возат на десна страна, тоес, лев волан...
If everything seems under control, you're not going fast enough.  /  KKBA

Отсутен nestor04

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5389
  • Шо да пишам тука?🤔
Колата беше со десен волан возена таму, нема врска со Македонија.
И не замарај во сите теми те замолувам.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
prasanje za poiskusnite..

imam opcija da zemam od selekt programata na volvo od svedska, xc60ka T6 hybrid benzin/electro od 2019ta so 90k pominati so air suspension.  Malce me dvoumi air suspensionot vo pogled kako se kvalitetni .. so ogled na toa deka vozam okolu 15k godisno.. motorot mislam deka e ok vo odnos deka e benzin..

sto mislite
« Последно менување: 31 Март 2024, 15:48:06 pm JR »
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1671
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
prasanje za poiskusnite..

imam opcija da zemam od selekt programata na volvo od svedska, xc60ka T6 hybrid benzin/electro od 2029ta so 90k pominati so air suspension.  Malce me dvoumi air suspensionot vo pogled kako se kvalitetni .. so ogled na toa deka vozam okolu 15k godisno.. motorot mislam deka e ok vo odnos deka e benzin..

sto mislite
Кола од шведска.. и се останато  најдобро ке ти даде одговор @MАРЈАН - спортаж

Присутен Jimny

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1671
  • Skriven i ćutljiv crv rešeta moćno drvo.
Колата беше со десен волан возена таму, нема врска со Македонија.
И не замарај во сите теми те замолувам.
Несторовски мирен  ::)

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
prasanje za poiskusnite..

imam opcija da zemam od selekt programata na volvo od svedska, xc60ka T6 hybrid benzin/electro od 2029ta so 90k pominati so air suspension.  Malce me dvoumi air suspensionot vo pogled kako se kvalitetni .. so ogled na toa deka vozam okolu 15k godisno.. motorot mislam deka e ok vo odnos deka e benzin..

sto mislite

@velestrumf го има истиот или сличен мотор во V60.
Airsuspension е прашање на време кога ќе испушти душа ама на толку нова кола и таа километража мислам ќе немаш проблем наредните 10 години.

Јас би го зел без да се мислам многу.

Само проверија добро како е одоздола, Швеѓаните ставаат сол доста. Ако е од Малме и околина помалку сол ставаат.

car.info можеш добро да се информираш за историјата на колата.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
Fala na info- ke proveram za car.info…
Vozam sega sportaz i sakam da smenam…


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Искуства со сервисот на Волво тука? Другар е бајаги запнат да увезе XC90 Т8, бензин/електро, со 50-60000 км од 2020-та нагоре. Имам предрасуди околу хибридиве и нашиве сервиси, така да, доколку има некој со хибрид што имал искуство со Волво, би му бил благодарен. 

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Другари имаат баш такво, ново го купија тука. Колку што знам, до сеа немале никакви проблеми со колата.

Отсутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4905
Neka vidi prvo carina kolku e, posle toa ke se otkaze od uvoz mislam

Sent from my Pixel 7 Pro using Tapatalk