Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1282112 пати)

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4860 на: 29 Март 2017, 14:10:53 pm »

Бегај подалеку од места со мали деца бидејќи уште од 7 саат се станати, галамат ,се бркаат по ходници и лупаат врати.
Не е до македонците, до децата е...

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4861 на: 29 Март 2017, 14:32:36 pm »

Бегај подалеку од места со мали деца бидејќи уште од 7 саат се станати, галамат ,се бркаат по ходници и лупаат врати.
Не е до македонците, до децата е...


За тебе можеби е тоа проблем и за сите што не се фамилијарно со деца, ама има овде и фамилијарни луѓе што и нивните деца во 7 стануваат :)
Еве пример, на Полихроно имаше претежно фамилии со мали деца. Не би препорачал на ергенин да оде таму(нема п'чки)

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4862 на: 29 Март 2017, 14:34:14 pm »
Децата кај баба и дедо, што бараат на одмор со мене и така ништо не работат нема од што да одмараат
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4863 на: 29 Март 2017, 14:53:37 pm »
Верувам дека таткото повеќе би го мислил и викал истото, ама чекај за некоја година, здравје, кога ке си земеш женичка, па живи здрави и деца мали, дали жена ти ке сака да ги оставе децата на некој и како ке испадне на крај :) 

Искрено, алал им вера на родители што одат така со мали деца на одмор. Јас немам деца, ама што слушам родители со мали деца, вика поарно на работа ке си одам, таму повеќе одморам отколку на одмор ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4864 на: 29 Март 2017, 14:57:54 pm »
ДОО "Parenting experts united" увоз-извоз, CARclub, Македонија.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Дибидус

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1758
  • Veritas Vos Liberabit
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4865 на: 29 Март 2017, 14:58:21 pm »
Верувам дека таткото повеќе би го мислил и викал истото, ама чекај за некоја година, здравје, кога ке си земеш женичка, па живи здрави и деца мали, дали жена ти ке сака да ги оставе децата на некој и како ке испадне на крај :) 

Искрено, алал им вера на родители што одат така со мали деца на одмор. Јас немам деца, ама што слушам родители со мали деца, вика поарно на работа ке си одам, таму повеќе одморам отколку на одмор ;D

Забегуваш.
Brains are awesome. I wish everybody had one.

Отсутен tjolie

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1270
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4866 на: 29 Март 2017, 15:00:50 pm »
Зошто би те лажал? Имам причина? Јас само споделив што ми кажале неколку родители на мали деца, а тоа не мора да значи дека и ти си еден од нив.

Отсутен howitz

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2273
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4867 на: 29 Март 2017, 15:01:37 pm »
Децата се богатство, темава отиде малку у тамба-ламба муабети.
За вкусови не се расправа, по нив се плука.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4868 на: 29 Март 2017, 15:25:11 pm »
Ма датиеам децата досади живи ;D
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен zlatkoa

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3241
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4869 на: 29 Март 2017, 15:27:27 pm »
Верувам дека таткото повеќе би го мислил и викал истото, ама чекај за некоја година, здравје, кога ке си земеш женичка, па живи здрави и деца мали, дали жена ти ке сака да ги оставе децата на некој и како ке испадне на крај :) 

Искрено, алал им вера на родители што одат така со мали деца на одмор. Јас немам деца, ама што слушам родители со мали деца, вика поарно на работа ке си одам, таму повеќе одморам отколку на одмор ;D

Мене ми имаат кажано луѓе што живеат во Шведска, дека таму сите се дрогираат, се шибаат мужи со мужи, и тие што возат бели BMW-ња се сите педеришта со тапија.

Јас само споделив што ми кажале иселеници во Шведска, а тоа не мора да значи дека си и ти еден од нив.

Отсутен vlatko.klp

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6415
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4870 на: 29 Март 2017, 15:31:17 pm »
 ;D ;D ;D

Отсутен NeVeNR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 983
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4871 на: 29 Март 2017, 15:34:33 pm »
^^^^^

Никој не треба да се пронаоѓа лично во некој пост што не е наменет директно за него. Еве ја ќе си кажам дека дете во МК никад не би имал, а во Швецка радо би склепал и би исчувал едно 4 комада и ич око нема да ми трепне. Место гиро има донери да кркаат таму.
Зини да ти кажу.

Отсутен Klen

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2327
  • Продавам течност за жмигавци
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4872 на: 29 Март 2017, 15:43:58 pm »
Верувам дека таткото повеќе би го мислил и викал истото, ама чекај за некоја година, здравје, кога ке си земеш женичка, па живи здрави и деца мали, дали жена ти ке сака да ги оставе децата на некој и како ке испадне на крај :) 

Искрено, алал им вера на родители што одат така со мали деца на одмор. Јас немам деца, ама што слушам родители со мали деца, вика поарно на работа ке си одам, таму повеќе одморам отколку на одмор ;D

Мене ми имаат кажано луѓе што живеат во Шведска, дека таму сите се дрогираат, се шибаат мужи со мужи, и тие што возат бели BMW-ња се сите педеришта со тапија.

Јас само споделив што ми кажале иселеници во Шведска, а тоа не мора да значи дека си и ти еден од нив.
Замисли да си кола и да ти вградат плин :(
Попрво оди кај некој дома во гаража него во М Кар поголеми ти се шансите да си ја средиш колата

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4873 на: 29 Март 2017, 15:46:04 pm »


^^^^^

Никој не треба да се пронаоѓа лично во некој пост што не е наменет директно за него. Еве ја ќе си кажам дека дете во МК никад не би имал, а во Швецка радо би склепал и би исчувал едно 4 комада и ич око нема да ми трепне. Место гиро има донери да кркаат таму.

ако така терај си ти гајле немаш, и мајкати и таткоти така да викале може немало вака да трескаш глупости

во шведска само ги праиш и толку гајле немаш се ти е средено.

ти кај сакаш да си џабе ти е

Отсутен NeVeNR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 983
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4874 на: 29 Март 2017, 16:07:42 pm »


^^^^^

Никој не треба да се пронаоѓа лично во некој пост што не е наменет директно за него. Еве ја ќе си кажам дека дете во МК никад не би имал, а во Швецка радо би склепал и би исчувал едно 4 комада и ич око нема да ми трепне. Место гиро има донери да кркаат таму.

ако така терај си ти гајле немаш, и мајкати и таткоти така да викале може немало вака да трескаш глупости

во шведска само ги праиш и толку гајле немаш се ти е средено.

ти кај сакаш да си џабе ти е

Нема да го сфатам постот како навреда, прав си друже, трескам глупости, чекај да земам да запишам по некоја мудрост тука од тебе.
Хмм
1) Одмор во Преспа (за ова преку букинг или триваго да одам или директно таму да барам смештај, што викаш?)
2) Дали ми треба пасош за преспа и патничко осигурување?
3) Дали треба да имам зелен картон за колата?
4) Да препорачаш некое место во Преспа каде прават добро српско гиро и морска храна (да не се само замрзнати морски плодови од кам маркет)

Зини да ти кажу.