Автор Тема: Ова лето, каде на одмор ???  (Прочитано 1281607 пати)

Отсутен Busav

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3675
Одг:
« Одговори #4680 на: 02 Август 2016, 12:46:40 pm »
Отиди на сливница т.е. по ново конект плажа добра е

Sent from my F5 using Tapatalk

Барам девојка која ке си го продаде бубрегот за да си купам кола :)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4681 на: 02 Август 2016, 13:26:06 pm »
Дупени бич е добро :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Zile

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7707
  • Плинаш!!!
Одг:
« Одговори #4682 на: 02 Август 2016, 19:46:49 pm »
И двете се супер

Отсутен gOJDO

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7687
  • Хорска Секција
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4683 на: 03 Август 2016, 17:52:23 pm »
Блазеси ви...
Ум шо идит отпосле не јет ум!

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4684 на: 03 Август 2016, 18:16:59 pm »
???

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5468
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4685 на: 03 Август 2016, 21:27:30 pm »
Update,

Utroto bevme prefrleni vo hotelot kade sto trebase inicijalno da bideme,  i zgora na toa dobjvme sea view sobi mesto garden view.

I eden ton izvinuvanja.

Zakasnija so izvinuvanjeto ali kolku tolku od hotelot barem se trudat da se izvinat,  i sega za sega dobri se,  plus hotelot i vrabotenite se extra nice.

A za agencijata doma ke vidime naknadno.

Zadutre planirame Skiatos ds odime,  da preporacate nekoja plaza.
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен DarthJe5us

  • Авиону, сломићу ти крила..
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20106
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4686 на: 03 Август 2016, 21:32:33 pm »

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг:
« Одговори #4687 на: 03 Август 2016, 23:22:33 pm »
Ako e za zurka na skijatos - banana, ako e zajdisonce agia eleni, a do najdobrata lalarija samo so  brod. I airport beach e finta avioni nad glava ti letaat.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4688 на: 07 Август 2016, 19:59:41 pm »
Неможам да го најдам мислењето на членот Worm, потврдувам истото ауди денес со истата фора сакаше да ме застане, прво ми прави простор да го поминам и пушта 4 жмигавци и мавта со рацете да застанам. Ова се случи 30 км пред Солун.

Отсутен Silvester

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1765
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4689 на: 07 Август 2016, 20:27:17 pm »
Другар лани го застанала мерцедес С класа вака како што кажувате и внатре биле маж, жена и бебе. Другаров не знае ни самиот зошто застанал и овај го молел да му даде пари оти немале воопшто, немале да му купат за јадење на бебето оти некој ги ограбил дрн дрн а колата била со не грчки табли. Е арно прозорецот многу малку го отворил  (ако го отвориш повеќе можи и некој гас да ти испуштат внатре) и му дал 10-20 евра (моментално поверувал на приказната или не знаел како да постапи поинаку)...

Јас често поминувам таму но вакво нешто не ми се случило.

Отсутен smole

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3024
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4690 на: 07 Август 2016, 20:28:48 pm »
30km пред Солун кога се враќаш од Катерини?

Отсутен malinamamun

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 552
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4691 на: 07 Август 2016, 20:33:50 pm »
хмм чудно. Женава секоја недела оди по еднаш во Солун и не и се случило никогаш

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4692 на: 07 Август 2016, 20:53:07 pm »
Пред Солун во правец МК-ГР, најверојатно го кружат тој пред автопатски дел ...

Отсутен marchesk

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 796
Одг:
« Одговори #4693 на: 07 Август 2016, 21:07:18 pm »
Србите известуваат за исти случки, баш прееска ги читав.



Цитат
Na 20km od Soluna ista scena sa zaustavljanjem tj. mahanjem da stanemo, samo sto smo mi dali gas

Цитат
Istina!Upravo se vracamo sa Tasosa,na nekih 20km od Grcke granice sa Makedonijom smo ugledali BMW sa tri muskarca kako zaustajaju.Isti princip,zaustavna traka i polako voze i zaustavljaju!Svi koji idu za Grcku oprez,NE STAJTE NIKOME!

Цитат
Ako nekog interesuje kako rade. Imao sam priliku da razgovorama sa suvozacem crnog BMW-a.
Prilazim crnom BMW-u koji se kretao zaustavnom trakom i u poslednem momentu vidim ruku koja mi mase da stanem. Uopste ne razmisljajuci da se radi o  prevarantima, stanem. Zena pametnica odmah mi je rekla da je neka prevara u pitanju. :)
Pogledam u retrovizor i vidim debelog, bradatog Turcina, sve mi je bilo jasno. Aj, ostanem (radoznao, lud..) zakljucam auto i spustim suvozacevo staklo. Bradonja u crnim pantalonama, beloj kosulji, naprfemisan dotrcava sav zadihan i pruza mi ruku sa vizit kartom slep sluzbe na kojoj pise... Turska-Nemacka-Turska sa brojevima telefona i krece prica.. Imam troje dece u autu, u velikom smo problemu, molim te za pomoc, evo ti zlatni prsten koji skida sa ruke i spusta na sediste (zena sa klincem sedi pozadi). Ja mu kazem da mi je jako zao i da mi imamo veliki problem i da jako zurimo. Sa vizitkom pokpim prsten sa sedista i dam mu u ruku. Covek mi se izvinjava i zahvaljuje sto sam stao.
Najludja stvar u svemu tome je sto dece nema u autu nego samo njih trojica. A da ne pricam sto sam lud i sto sam stao.

Posle 5km mimoisli smo se sa sivim BMW-om koji je stajao parkiran, a jedan od ekipe iz BMW-a bio jenavaljen na vozacev prozor nekog crvenog auta. Nadam se da su ok prosli.


Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
Одг: Ова лето, каде на одмор ???
« Одговори #4694 на: 07 Август 2016, 23:49:54 pm »
Британски таблици Mercedes S W220, британски таблици Audi A8 D3, британски таблици Lexus LS XF30, германски таблици BMW 5 E60, германски таблици BMW 7 E38.