Автор Тема: Андроид Апликации и Телефони  (Прочитано 1056429 пати)

Отсутен x01

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 729
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #255 на: 03 Јули 2012, 16:54:34 pm »
за сите кои користат iGO навигација еве ги најновите мапи за 2012.Q1 сега ги ставам и почнувам со тестови.      https://www.dropbox.com/s/9tpdeuabgdjl582/NAVTEQ.2012.Q1.Europe.Maps.torrent

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #256 на: 11 Јули 2012, 21:16:56 pm »
Која е најдобра апликација за следење на потрошувачка на бензин ???

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2929
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #257 на: 11 Јули 2012, 22:28:24 pm »
Fuel log.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2165
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #258 на: 11 Јули 2012, 22:38:42 pm »
Десетина дена откако го користам андроид 4.0.4 оперативниот систем и не сум задоволен ама ич,вајда не му е доправен како што треба,коче на моменти многу,некако побавен е.А слушам и од други корисници на сони ериксон кои го апдејтирале оперативниот систем во 4.0.4 дека истите маки ги имале и они,на некои скрос му се блокирал мобилниот и чаре вадење на батерија.
Е назад да се вратам во стариот оперативен систем неможе,така да ќе си почекам да испадне некој нов апдејт на овој,а најавено е дека ќе испадне.....
Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен x01

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 729
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #259 на: 11 Јули 2012, 23:39:51 pm »
Секогаш има вракање назад.јас го направив тоа пред една недела со flash tool.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #260 на: 11 Јули 2012, 23:40:05 pm »
Fuel log.
Ја инсталирав и не е лоша... Мери ова потрошувачка на 100км ???





Десетина дена откако го користам андроид 4.0.4 оперативниот систем и не сум задоволен ама ич,вајда не му е доправен како што треба,коче на моменти многу,некако побавен е.А слушам и од други корисници на сони ериксон кои го апдејтирале оперативниот систем во 4.0.4 дека истите маки ги имале и они,на некои скрос му се блокирал мобилниот и чаре вадење на батерија.
Е назад да се вратам во стариот оперативен систем неможе,така да ќе си почекам да испадне некој нов апдејт на овој,а најавено е дека ќе испадне.....
Што ти кочи поточно ??? Јас одкако го земав телефонов (1 месец) и 3 недели со 4.0.4 досега ми се нема никогаш блокирано, нити пак некогаш ми излегло тоа Force Clouse (или како беше ?) Е сега на 4.0 едино што не ми се свиѓа е тоа што во менито кога ќе стиснам на некоја апликација или пак нагодување кога ќе се вратам назад ме носи на почетна страна...Иначе понекогаш кога приклучувам вифи или гпс околу 2/3 секунди ми подзакочува, ама не е ништо страшно...

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4090
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #261 на: 12 Јули 2012, 00:22:02 am »
viber-от на секое користење скоро ми се сјебува,и не им праќам више репорти пошто не го средија до сега.а ако зборам преку него мора да даде force close ебате тоа.незнам дали е до телефонот,андроидот или до viber-от

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #262 на: 12 Јули 2012, 00:24:55 am »
а зошто Viber користиш ??? Skype не е подобро ??? Него дур сум на линија...На скајп за да се гледам мора и двајцата да имаме предна камера ??? Пробував на мојот му се јавив на едно дете што има скајп на телефонот, ама нема предна камера и не ме гледаше...

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4090
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #263 на: 12 Јули 2012, 00:26:32 am »
подобар е за брз чет viber-от некако

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2929
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #264 на: 12 Јули 2012, 00:44:30 am »
Десетина дена откако го користам андроид 4.0.4 оперативниот систем и не сум задоволен ама ич,вајда не му е доправен како што треба,коче на моменти многу,некако побавен е.А слушам и од други корисници на сони ериксон кои го апдејтирале оперативниот систем во 4.0.4 дека истите маки ги имале и они,на некои скрос му се блокирал мобилниот и чаре вадење на батерија.
Е назад да се вратам во стариот оперативен систем неможе,така да ќе си почекам да испадне некој нов апдејт на овој,а најавено е дека ќе испадне.....

Инсталирај му Launcher Pro.И мене ми кочеше му инсталирав и се среди.Не кочи телефонот поради тоа што не чини оперативниот систем туку поради што ти е слаб телефонот.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #265 на: 12 Јули 2012, 00:49:52 am »
Xperia Ray слаб ??? Исти процесор, исти рам (све е исто само камера има појака) има со мојот Live with walkman, а на мојот не кочи...Ама имам слушано и други имале проблеми со 4.0 на хпериа реј...

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2929
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #266 на: 12 Јули 2012, 00:58:08 am »
Нема двојадрен процесор што значи дека е од послабите.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #267 на: 12 Јули 2012, 01:06:31 am »
Не не... За некои СИ кодови на сони ериксониве нема издадено апдејт што е како што требат...Еве по сведскиве форуми има луѓе што викаат дека Sony во ко мојов им кочел, камера не работела, вифи не работело, a кај мене све си работи под конец....А и да бил слаб телефонов, немало да пуштаат апдејти така ?

Отсутен Dule_

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2929
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #268 на: 12 Јули 2012, 01:08:32 am »
Ромот од Cyanogen е исти кај сите модели,само мислам дека резолуцијата ја мењаваат.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6300
Одг: Андроид Апликации и Телефони
« Одговори #269 на: 12 Јули 2012, 01:12:38 am »
Не...Да било така сите SI кодови ќе ги пуштат во еден ден, а не вака (на први, па после уште еден на 5ти па на 10..) http://talk.sonymobile.com/message/199753