Автор Тема: Windows Phone  (Прочитано 73605 пати)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Windows Phone
« на: 22 Јануари 2013, 20:41:32 pm »
Има андроидџии, има ајфонџии, вакви-такви-онакви, е па јас од денес преминувам во „онаквите“ со HTC 8S :)



Windows платформата е доста подоброена од последен пат кога користев тел со win платформа (HTC Diamond), и е мноогу конкурентна. Со задоволство преминав од IPhone na WP8 ;)

А и онака немаше тема за Windows Phone,  а знам дека ќе има интерес, ако не сега во блиска иднина со MS Surface и слични уреди.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1213
Одг: Windows Phone
« Одговори #1 на: 22 Јануари 2013, 20:58:09 pm »
Јака ти душа со w

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #2 на: 22 Јануари 2013, 21:00:29 pm »
Ова од искуство или?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1213
Одг: Windows Phone
« Одговори #3 на: 22 Јануари 2013, 21:05:36 pm »
Не, недај боже :)

Шо читам критики и за Срфејсот се усраа максимално, едноставно не можат да влезат во колосек со епл и андроид за ОС

види http://img716.imageshack.us/i/imagevsv.jpg/


Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #4 на: 22 Јануари 2013, 21:15:38 pm »
Ако некој го брикувал својот телефон, шо да му праам, сеа да пуштам скриншотови од брикувани андроиди и ајфони? Нема везе, индиректно сум блиску запознаен со новата Windows Phone платформа, технички проблеми не ме плашат, тие се секојдневие кај сите уреди од понова генеарција. Ако имаш нешто да кажеш околу користењето - ок, а муабети „прочитав на нет и на фејсбук еден се пожали“, не палат више кај мене. :) Мислам да не сватиш дека нешо се љутам или противречам, има некои с*ања и WP платформава, но вреди да се проба - верувај :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Bauer

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1213
Одг: Windows Phone
« Одговори #5 на: 22 Јануари 2013, 21:18:28 pm »
Ај дај боже да се дигнат и да те служи па ќе ќаеш искрено по некој месец еве имаме прилика да чуеме од прва рака, ја искрено не би се псудил да купам сеуште вф, а во срфејсот колку гига зафаќал ос? :)

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: Windows Phone
« Одговори #6 на: 22 Јануари 2013, 23:30:58 pm »
Браво Симо.
Сум кажал јас и предходно, ако има нешто што сакам да купам покрај ајфон, тоа е Нокиа со вин 8.
Одлично изгледа комбинацијата.
Едвај чекам да се појачат со апликации и да станат конкурентни.

Наредна прилика ќе го расчепкам овај твојот.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Windows Phone
« Одговори #7 на: 22 Јануари 2013, 23:43:57 pm »
a pazi, 8s e najevtiniot wp8

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: Windows Phone
« Одговори #8 на: 22 Јануари 2013, 23:57:23 pm »
И ја би пробал лумиа 920 со задоволство!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: Windows Phone
« Одговори #9 на: 23 Јануари 2013, 00:23:14 am »
Не, недај боже :)

Шо читам критики и за Срфејсот се усраа максимално, едноставно не можат да влезат во колосек со епл и андроид за ОС

види http://img716.imageshack.us/i/imagevsv.jpg/

(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)
Невозможни се со ерориве.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #10 на: 23 Јануари 2013, 08:05:42 am »
^^ Ова пробал некој да лоудува Win7Pro на телефон :D

Браво Симо.
Сум кажал јас и предходно, ако има нешто што сакам да купам покрај ајфон, тоа е Нокиа со вин 8.
Одлично изгледа комбинацијата.
Едвај чекам да се појачат со апликации и да станат конкурентни.

Наредна прилика ќе го расчепкам овај твојот.

Нема проблем, Со здоволство. Има солидна база на апликации и се зголемува рапидно - неочекувано дури и за мене!

И ја би пробал лумиа 920 со задоволство!
Брат ми има Lumia 820 веќе подолго време, а браутчед ми од USA донесе за татко му Lumia 920, па и со него си поиграв троа. Малку ми смета што се „плочка за купатило“ димензија, а не „телефон“ димензија, но изгледаат и се направени одлично! Чиста 5-ка!

a pazi, 8s e najevtiniot wp8
И е сосема употреблив и со добри карактеристики! Сега за сега само пофалби за 8s!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43556
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #11 на: 23 Јануари 2013, 15:10:53 pm »
Одиме со првите критики :)

Денес си купив 16GB micro SD, и дознав дека може само за медија сториџ да ја користам :( Нема начин да ја користам за инсталирање на апликации. Тоа значи сум ограничен на постојните 4GB од кои 2GB се дифолт пуни. Се надевам дека MS (HTC) ќе го адресираат овој глуп проблем.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Windows Phone
« Одговори #12 на: 23 Јануари 2013, 15:18:07 pm »
Тешка глупост. Мада истиот проблем го имаше и Андроидот, до кај негде верзија 2.2...
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Untak

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 305
  • sLowRider
Одг: Windows Phone
« Одговори #13 на: 23 Јануари 2013, 18:34:08 pm »
Баш користам Metro Launcher на Android кој ми се допаѓа заради интутивноста и сум во план некаде во иднина да пробам некој Windows телефон, како и да е интересен е во секој случај.

Отсутен Бузуки

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6297
Одг: Windows Phone
« Одговори #14 на: 23 Јануари 2013, 18:41:00 pm »
Па не бил воопшто скап... 14.000 е... Очекував да е најмалце 20.000...