Автор Тема: Windows Phone  (Прочитано 73592 пати)

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #450 на: 30 Март 2017, 15:02:02 pm »
И 10ката е стабилен. Првите верзии беа тапа, сега е друга приказна. За брзина, зависи од телефон.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Windows Phone
« Одговори #451 на: 30 Март 2017, 15:09:32 pm »
Апликациите пополека го напуштаат 8.1 Први започнаа фејс месинџер. Ако ти нејќеш, они ќе најдат начин :) Сеа се иде кон 10
Сега уклучив еден WP што го користам како втор/трет телефон и види богати, messenger престанал да работи. Мајмуни едни, како смеат така, што ако ми притреба месинџерот на вториот телефон?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Windows Phone
« Одговори #452 на: 30 Март 2017, 15:10:39 pm »
Ќе праиш апдејт... :)

Иначе да, многу педерски зафат... :)

Отсутен amater

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 159
Одг: Windows Phone
« Одговори #453 на: 30 Март 2017, 15:20:55 pm »
10ката некако потромаво ми работеше од 8ката. вчера со insider апдејот 15063.2 мислам дека доста работи се средија. тачот некако подобро реагира, помазно работи телефонот.
најглупа работа на мајкрософт е што не знаат кај терат. само гасат апликации, менуваат имиња на апликациите, во самиот оперативен има еден куп линкови до укинати апликации.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1620
Одг: Windows Phone
« Одговори #455 на: 30 Март 2017, 20:27:56 pm »
Се мислев да зеам 950ка ама полека, но сигурно, Windows иде у историјата. 930кава ќе ја задржам ко апарат.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Windows Phone
« Одговори #456 на: 31 Март 2017, 10:39:05 am »
На кратко први импресии за 10.

Дефинитивно како еден зрел оперативен систем за нетинејџери. Едноставно, логично распоредено, не е одено во прекомплицирање на менија...
Андроид и иОС никогаш нема да ја доловат убавината на живите коцки.
И покрај слабот хардвер 640 одлично се однесува.

Ја некој кој шо му треба моб за основни апликации без премногу замарње е супер. Али н се знае кога ќе биде некое следно разорачување како со месинџерот.

Од терен
Сијка Софтверова

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Windows Phone
« Одговори #457 на: 31 Март 2017, 10:43:34 am »
Камерата подобра или полоша?

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43553
  • Il Moderatore
Одг: Windows Phone
« Одговори #458 на: 31 Март 2017, 11:08:56 am »
На кратко први импресии за 10.

Дефинитивно како еден зрел оперативен систем за нетинејџери. Едноставно, логично распоредено, не е одено во прекомплицирање на менија...
Андроид и иОС никогаш нема да ја доловат убавината на живите коцки.
И покрај слабот хардвер 640 одлично се однесува.

Ја некој кој шо му треба моб за основни апликации без премногу замарње е супер. Али н се знае кога ќе биде некое следно разорачување како со месинџерот.

Од терен
Сијка Софтверова
Сеа само спреми си еден убав дебел батери банк, за да може да издржиш со телефон повеќе од едно предпладне :P

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
Одг: Windows Phone
« Одговори #459 на: 31 Март 2017, 11:10:52 am »
Аааа, јок штом така, не го апдејтирам. Си тера по 2 недели ко втор телефон на 8.1, супер е батеријата.

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3843
Одг: Windows Phone
« Одговори #460 на: 31 Март 2017, 11:27:38 am »
На кратко први импресии за 10.

Дефинитивно како еден зрел оперативен систем за нетинејџери. Едноставно, логично распоредено, не е одено во прекомплицирање на менија...
Андроид и иОС никогаш нема да ја доловат убавината на живите коцки.
И покрај слабот хардвер 640 одлично се однесува.

Ја некој кој шо му треба моб за основни апликации без премногу замарње е супер. Али н се знае кога ќе биде некое следно разорачување како со месинџерот.

Од терен
Сијка Софтверова
Сеа само спреми си еден убав дебел батери банк, за да може да издржиш со телефон повеќе од едно предпладне :P

Последниов апдејт од пред некој ден ме врати назад од „екзит“ кон Андроид. Ќе го почувам 930 уште малце.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7038
Одг: Windows Phone
« Одговори #461 на: 31 Март 2017, 12:19:47 pm »
Батеријата неможам да дадам оценка. Од сабајле го штракам и сум на 70%. Претходно на крај на ден бев со 40-50% а за викенд тераше без никакво полнење. Ден ден сигурно ќе трае.
Камерата е подруга али трњба да сликнам од ист кадар па да споредам на пц. На мб неможеш баш.