Автор Тема: Голф 4  (Прочитано 21095 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Голф 4
« Одговори #90 на: 22 Декември 2012, 02:07:16 am »
а што, и да била удрена ? ако е добро направена што ке и биде ?

Отсутен Prof. Greenthumb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3991
  • MadaFunker
Одг: Голф 4
« Одговори #91 на: 22 Декември 2012, 02:10:26 am »
Ништо...би требало ако е направена како што треба. Ама ако ти кажат дека не е удрена...а Е..епа не е баш ОК тоа.
New blood of old school

Отсутен Need4Speed

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 533
  • VW in my heart
Одг: Голф 4
« Одговори #92 на: 22 Декември 2012, 02:12:15 am »
ееееех камо сите купувачи на коли да беа како тебе,ќе светаше бизнисот со коли

Брат што сакаш да кажеш сс тој....

Добро кд ке ги зему таблице дојди слободно пробај га и кажи дали е ударано негде.
Dobro dojde Kumanovac i prijatan prestoj...a dali e udaran?..ne mu se sekiraj bitno e tebe da ti pravi kef ;)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: Голф 4
« Одговори #93 на: 22 Декември 2012, 02:15:31 am »
Колку коли знам удрени , и калемени што никој нема да ги познае дека се направени и си се возат без пороблем низ градов....
пријател мој има тројка со калемен кров пред 8,9 години до ден денес си ја вози дојди  познај дека е правена ...

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Голф 4
« Одговори #94 на: 22 Декември 2012, 02:18:10 am »
работата е во тоа да биде убаво направено,останатото барем за мене е небитно

Отсутен JovanTDI

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 59
  • Куре
Одг: Голф 4
« Одговори #95 на: 22 Декември 2012, 02:28:07 am »
Не би требало да ме лже на тату е другар али јутре ке му се јаву обавезно неможу миран да седу :)
Жена може да биде од село али авто само од Германију!!!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Голф 4
« Одговори #96 на: 22 Декември 2012, 08:57:41 am »
а што, и да била удрена ? ако е добро направена што ке и биде ?

Ништо.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Одг: Голф 4
« Одговори #97 на: 22 Декември 2012, 09:41:55 am »
Вчера пребришувам со влажна марамица шалт табла, и оп! Двои пластиката за поклопецот за ситници на шалт табла од останатото по боја! Да не ми е удрена колата а јас да не знам?! Луѓе, дај полека малку, различна пластика различно „старее“, не очекувајте после толку години да биде иста бојата на сите пластични делови во колата, поготово ако се од различна пластика по состав правени. Тоа со „пластиката од ербегот“ ми е доста смешен коментар, поготово кога станува збор за автомобили постари од 10-тина години.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Присутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29525
    • CARclub.mk
Одг: Голф 4
« Одговори #98 на: 22 Декември 2012, 09:55:46 am »
Особено ако воланот е кожен а ербегот пластичен (како што е во 99% од случаите).

Отсутен Bu$aV MeGaNe

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1855
  • Renault Megane R26
Одг: Голф 4
« Одговори #99 на: 22 Декември 2012, 09:59:39 am »
Имам видено кола за која сум сигурен дека не е удрена а бојата на аирбегот и воланот е различна.Воланот многу побрзо старее и се оштетува од поклопецот на аирбегот што е и многу нормално.Ова е поизразено особено кога воланот не е кожен,пластиката старее,обледува се излитува.

Немојте одма да судите од слика,не е фер спрема човекот,го замисливте непотребно.

Создравје да си го возиш голфот кумановац и ич да не ти чуе!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Голф 4
« Одговори #100 на: 22 Декември 2012, 10:01:54 am »
Вчера пребришувам со влажна марамица шалт табла, и оп! Двои пластиката за поклопецот за ситници на шалт табла од останатото по боја! Да не ми е удрена колата а јас да не знам?! Луѓе, дај полека малку, различна пластика различно „старее“, не очекувајте после толку години да биде иста бојата на сите пластични делови во колата, поготово ако се од различна пластика по состав правени. Тоа со „пластиката од ербегот“ ми е доста смешен коментар, поготово кога станува збор за автомобили постари од 10-тина години.
ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕТе така.

Отсутен JovanTDI

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 59
  • Куре
Одг: Голф 4
« Одговори #101 на: 22 Декември 2012, 12:37:10 pm »
Немојте одма да судите од слика,не е фер спрема човекот,го замисливте непотребно.


Ииии фала богу некој да ме разбере не сте свесни ичера до 3 сат сам размислуваја мислу си како е могаја да ме пое*е :D
Жена може да биде од село али авто само од Германију!!!

Отсутен JovanTDI

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 59
  • Куре
Одг: Голф 4
« Одговори #102 на: 22 Декември 2012, 12:38:16 pm »
Фала ви на сви честитке за авто боље и поголемо да си земете.... и да не е различна боја на аирбег сc волан :P
« Последно менување: 22 Декември 2012, 14:36:39 pm JovanTDI »
Жена може да биде од село али авто само од Германију!!!

Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7004
  • хаУс мајстор
Одг: Голф 4
« Одговори #103 на: 22 Декември 2012, 13:08:06 pm »
Имам видено кола за која сум сигурен дека не е удрена а бојата на аирбегот и воланот е различна.Воланот многу побрзо старее и се оштетува од поклопецот на аирбегот што е и многу нормално.Ова е поизразено особено кога воланот не е кожен,пластиката старее,обледува се излитува.

Немојте одма да судите од слика,не е фер спрема човекот,го замисливте непотребно.

Создравје да си го возиш голфот кумановац и ич да не ти чуе!
Epa toe e muabetot,na slika e edno u zivo e drugo,samo mn strucnjaci imame jbg ;D

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
Одг: Голф 4
« Одговори #104 на: 22 Декември 2012, 13:26:03 pm »
Имам видено кола за која сум сигурен дека не е удрена а бојата на аирбегот и воланот е различна.Воланот многу побрзо старее и се оштетува од поклопецот на аирбегот што е и многу нормално.Ова е поизразено особено кога воланот не е кожен,пластиката старее,обледува се излитува.

Немојте одма да судите од слика,не е фер спрема човекот,го замисливте непотребно.

Создравје да си го возиш голфот кумановац и ич да не ти чуе!

тоа французите на 70.000 воланот салата им е направен ;D ;D ;D