Автор Тема: Проблем со палење на дожд  (Прочитано 6738 пати)

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #45 на: 07 Ноември 2012, 14:29:39 pm »
Денес времево е дождливо, уште сабајле росеше, опелов запали одма. Сеа пред 1 саат идев да ја земам мајками и убаво си вренеше и исто така одма запали. Мислам дека се разреши проблемов, али ај да не избрзувам со заклучоците

Отсутен Carpathian Lord

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 13717
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #46 на: 07 Ноември 2012, 20:16:35 pm »
Денес времево е дождливо, уште сабајле росеше, опелов запали одма. Сеа пред 1 саат идев да ја земам мајками и убаво си вренеше и исто така одма запали. Мислам дека се разреши проблемов, али ај да не избрзувам со заклучоците

Дека сподели на форум... и се поправи самата :D се уплаши дека ја шитнеш ако не се среди :D :D :D

Отсутен Vlatzki

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2071
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #47 на: 07 Ноември 2012, 20:21:16 pm »
За чудо, истото и кај мене се случи... Мислев нема да запали титовецот, али чакмак од прва без никакво верглање.. ;D

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #48 на: 07 Ноември 2012, 23:37:20 pm »
Денес времево е дождливо, уште сабајле росеше, опелов запали одма. Сеа пред 1 саат идев да ја земам мајками и убаво си вренеше и исто така одма запали. Мислам дека се разреши проблемов, али ај да не избрзувам со заклучоците

Дека сподели на форум... и се поправи самата :D се уплаши дека ја шитнеш ако не се среди :D :D :D

Не само што се заканив со шиткање, туку дека и со алфа ке ја заменам ;D

Еве на ручек врнеше, после до 7 саат врнеше цело време, па сега престана и еве вечерва од работа чакмак на прво вртење клучот запали

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #49 на: 08 Ноември 2012, 13:52:03 pm »
Ја вчера пробав да запалам дожд, ама цело време ми се гасеше шкорчето... Не знам како ви успева...













;D ;D ;D ;D ;D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #50 на: 08 Ноември 2012, 15:03:58 pm »
Првин му баам, па го палам  ;D

За чкорчето вака го палам, а за опелот, влагам и му викам, или ке палиш или со алфа те мењавам, и уште не сум го ставил клучот, он веке запалил  ;D

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #51 на: 08 Ноември 2012, 15:06:09 pm »
Ја вчера пробав да запалам дожд, ама цело време ми се гасеше шкорчето... Не знам како ви успева...

Леле бе Кристијан ти па што си смотан, ние за палење мотори зборуваме не за шкорчиња


Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #52 на: 08 Ноември 2012, 15:09:41 pm »
Абе па, пошо темата е „Проблем со палење на дожд“... Си викам ај да пробам... :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #53 на: 08 Ноември 2012, 16:47:36 pm »
И мене не ми успева дождот да го запалам :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #54 на: 08 Ноември 2012, 17:08:03 pm »
Играјте си вие мајтап, ај ај, ама што праиме ако вирусот од мојата кола отиде кај вашите, тек тогаш ке ве видам  ;D ;D ;D

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #55 на: 09 Ноември 2012, 08:55:22 am »
:D :D :D

Ќе го користиме твојот иљач, односно, ќе и’ се заканиме на нашата ни кола дека ќе ја мењаме со Алфа... Или у случајот на Симо, со друга Алфа :D :D :D
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Одг: Проблем со палење на дожд
« Одговори #56 на: 15 Ноември 2012, 12:58:36 pm »
Може да и се стави клуч на темава затоа што мислам дека проблемот се разреши. Утрово врнеше и одма запали опелот