Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2960220 пати)

Отсутен Bravo

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1624
На овој треба да му се суди за убиство, не за тешки дела во сообраќај. Со одземена дозвола, пијан, убива дете на пешачки.

После вакви пресуди и ваква медиумска покриеност на настанов, ќе се чудиме зашто има неказнивост во општествово. Никој не се замара со ништо бидејќи не се плаши од никакви последици.

Дополнително, и тие 8 години ќе ги лежи во некое полуотворено одделение со право на викенд и вработување. Ќе се враќа во затвор само за преспивање.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6286
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98

Отсутен AngelSK

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1734
Катастрофа насекаде. Мене минатата недела еден копиљ со такси ќе ме бутнеше од точак на локален пат, па излезе да се тепа со мене кога му изреагирав. Има луѓе што не се за тротинет, не за кола, ама се корумпирано до коска, па се принтаат возачки за една кафана.

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7025
Битно ќе го правиме Прилеп-Битила, а што нема како да се стигне до Прилеп друга работа.

Отсутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3664
Па затоа го прават Градско Плетвар експресен пат.

Овде 90% сум сигурен дека некој од дистрибутериве е виновен. Штом видам некој таков пред мене зад мене гледам да се оддалечам од него пошо сите тие возат ужасно брзо и невнимателно.
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Овие неспособни вмр овци и сдсм овци ако завршат барем 1 (еден) пат во наредните 10 години, тоа би било премија. Скопје - Битола патувам подолго одколку цела Словачка што ја поминувам ! Неспособни до без крај.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Еден сат и 15 мин е од Битола до аеродром Петровец,со нормално возење од +49км/х од знаците.
Ако се форсира се стига и побрзо,само да ги нема копилињата со радарите.
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Јас возам -49 од знаците во Мк, не ми е колата за кршење.

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Затоа се купува половен Мерцедес со 1/4 милион и можиш да бидиш сивоња со сите нишани.
За повеќе рецепти следи ме. :D
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D

Отсутен bear

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1997
  • If you can dream it, you can do it.
Плус, помалце дефекти имал мерцедесот, а по утепан е од алфата.  ;D
Никогаш не вели никогаш.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Дистрибутериве како и копиљацине од Корпа се ненормални човече, самоубијци и убијци.

Отсутен AlexAl1en

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 401
Дистрибитериите ја имаат е една од најризичните работи. Од брзање се случува се.

И тие сакаат да возат релаксирано, ама кога ќе им дадат од Скопје до Гевгелија или од Скопје до Охрид 30 места да истоварат за 8 часа се случуваат вакви работи.




Sent from my SM-A528B using Tapatalk


Отсутен Power to the people

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6286
  • Медалист, Олимпијада за Сарказам Перу '98
Брзањето е индивидуална работа.

Отсутен Nandor The Relentless

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8429
  • Малерозен дрводарец
Мислам дека некаде пишуваше дека во случајов комбито не е тој што ја усрал работата.

Сепак, изјавава... мајко мила.
Релативизација зошто некој брзал?
Па за кој кур тие сообраќајни прописи ако фургонот може да ме претекнува на опасни кривини кај Кичево,
као... он е малку поеднаков од другите?

Молим лепо, без такви глупости.
Многу зборува - ништо не кажува.
Ветер од северен правец.
Раскажува детално за комплетно неважни работи.
На кратко, а богами и на Македонски: Никој.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Пикапот ја усрал,прилепчанецот, а и тој да не бил некој превозник/дистрибутер.Претекнувал и дирекно се удрил со тројката,комбито за да ги избегне малку излетал од патот а матизот не можел да сопре и се удрил позади во комбито,а и уште неколку возила за да ги избегнат удрените излетале од патот.


Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!