Автор Тема: Дешаванки со кола ( тумбања, судари, несреќни моменти, одвратни искуства... )  (Прочитано 2963691 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54922
  • Махер
Не е таа на почеток, оваа кај раскрсницата пред Шутка.
Sega go sobiraa parceto sto ostanalo. Ne se poznava sto kola e zgmecena e od site mozni strani.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43566
  • Il Moderatore
Опасна сообраќајка кај 7ца во аеродром околу 18.30, во исто време и кај порта влае.  Драматично исчукани изгледаа колите во двете сообраќајки.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен S16-HGT

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4442
  • НУКЛЕАРЕН КОМАРЕЦ
...Golf- чето 2- ка така-така, а 206- ката поприлично искршена. Реков еднаш, овој период од годината е кобен за француските возила  ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Сам свој мајстор
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43566
  • Il Moderatore
Во влае старо ауди и ново ауди (ми се причини 7ца) беа фино потчукнати..

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
Уште во 4.15 беа опнати кај три бисери,трите ленти беа прљави од уље,вода или што и да е,и колите лом.прочитав дека имало 4ца повредени


Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Врзан појас, возачот остана на седиштето, и све у реду. Телефонираш у осигурањето.

стварно не мораш више да бидеш толку напорен... не пропушти ниедна сообраќјка да ја искоментираш за ТОЈ ЕБАН КАИШ... заради тебе и твоите коментари во состојба сум од кола со макази да го исечам и да ти го пратам како поклон дома да си го чуваш и гледаш. и нај малото дете до сега ке ја цватеше ТВОЈАТА поента. у реду е, сите знаеме што мислиш. дај олади малку.
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Tommy

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7200
Коментарот, во случајов, си е на место.
Кој знае од кој прозор ке излеташе госпоџава да не беше врзана, и која патем не се ни обиде да го корегира лизгањето.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54922
  • Махер
Каква корекција, ни фаца не смени жената.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Тоа е знак на искуство. Којзнае колку тумбања имала до сега.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Not a single fuck was given that day.




Во влае старо ауди и ново ауди (ми се причини 7ца) беа фино потчукнати..

Audi A6 C4 и Audi A5 Sportback

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
zapazetego krajot zavrsi na trkala, i rakata i otide na kluc; ako pali kolata i prodolziuva da vozi  ;D
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен AUDI

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2194
Синока околу 20ч ,бев сведок на една глупост кој заврши со ударен заден дел(браник,штоп,гепек).На крстосницата на сликата јас сум со зелено обележан на сликата ,а едни дечки со црвена мазда 323 дали рачна дигна,дали од брзо возење,а возеа прилично брзо задниот дел му излизга и заврши на тротоарот завртен во обратен правец а при тоа удри еден знак и дрво со задниот дел.Одма со шкрипење избега во правец од каде што дојде.Браникот му беше откорнат и се влечеше по колата.
Сето ова се случуваше на 4-5м од мене,како на филм.

Drink Russian, Drive German, Wear Italian, Kiss French, be MACEDONIAN!!!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
од 30секунда гледајте се снајде факманот еј  :-X