Автор Тема: Вознемирувачки фотографии, кликај на сопствена одговорност!  (Прочитано 8533 пати)

Отсутен filipv

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7511
  • и сега?
Газдите на коливе треба да се поапсат:

http://www.leenks.com/gallery641.htm

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
ok, ama ti znaes li kolku kosta da se odrzuvaat ovie koli? i sto, posle 500km pak se rasipale :)

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Па нека ја шитне и расипана, што ја чува да му фаќа место и да му скапува?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Па нека ја шитне и расипана, што ја чува да му фаќа место и да му скапува?

Kolite skapale od sto nema koj da gi kupi bidejki e jasno deka restavracijata im e skapa.
Vo USA ovoj biznis momentalno cveta:



http://www.graveyardcarz.com/carz/index.html

^ ..redovno po edna epizoda uz rucek. ;D

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Можел газдата да ја шитне пред да дојде во ваква катастрофа ситуација, кога видел дека не ја бива и нема пари за оправка, шитни!

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен LosiPatista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 12136
  • Duh sa TDI-jom
verojatno ne mozel, nikoj ne sakal da kupi

Torsion Beam - The Only Axle You Will Ever Need

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Можел газдата да ја шитне пред да дојде во ваква катастрофа ситуација, кога видел дека не ја бива и нема пари за оправка, шитни!

Eh..da e taka ednostavno...:)
Golem del od kolite se veke kupeni vo nevozna sostojba.
Prvite 5 godini kupuvacot ne saka da ja prodade bidejki e ubeden deka seuste moze da si ja sredi za sebe ko od salon da izlezena.
Vtorite 5 godini gazdata sfatil kolku e saat , ja prodava ali nema koj da mu ja kupi bidejki restavracijata e skapa.

I taka, supercar kupena vo nevozna sostojba, posle 10-15  godini zavrsuva vo otpad ko na slikive.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17389
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
За мене двете Монтреалки, Џулијата купе и Јагуарчето XKE. Куќата на продажба, реставрација со парите, продажба на сите освен Јагуарчето, купување мало станче и тоа е тоа :D

Отсутен edonos

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3557
Леле ферарито ф40 и тестароса една мислам беше..

Зашто..???
People should not fear their government.The goverment should fear its people.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Леле ферарито ф40 и тестароса една мислам беше..

Зашто..???


Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Можел газдата да ја шитне пред да дојде во ваква катастрофа ситуација, кога видел дека не ја бива и нема пари за оправка, шитни!

Најчесто ставаат астрономска цена, затоа ќе остане да му скапува.


Жално за возилава кои се оставени на милост и немилост да скапуваат.

Отсутен marsher

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3177
    • smchiptuning
Де,де,де...И мене ми скапа амито, па никој не се потресе... ;D

Отсутен Peconi

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2948
Можел газдата да ја шитне пред да дојде во ваква катастрофа ситуација, кога видел дека не ја бива и нема пари за оправка, шитни!

Најчесто ставаат астрономска цена, затоа ќе остане да му скапува.


Жално за возилава кои се оставени на милост и немилост да скапуваат.

Пробемот е што не сакаат да ги продадат....сум имал можност да пробам да преговарам со мн сопственици на стари и запуштени возила и сите викаат дека ке ги прават....позади олимписки 15 години стој Опел ГТ и последниве 5 години вика дека ќе го прави а така му стој и му скапува. Исто така голем проблем е што повеќето се без документи умрел сопственикот и така останала и колата... све ради нашиве глупи закони.
А има некој што ставаат и астрономски цени...лани пред нова година бев да гледам форд мустанг шелби типот бараше 100к евра...без мотор, каросеријата ја држеше само добра воља, без стакла и такви ствари, во Куманово има карман џиа уште полоша од мустангот типчето бара 10к евра..и така :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Ти му објасни на типот со мустангот дека за тие пари увезуваш два реставрирани од УС без проблем?

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Чекај што е вознемирувачко во темава..? Скапали коли се вознемирувачко нешто...?? Да го кликам линкот најгоре..лол народе што пишувате..Мислев ке видам нешо, парчиња раце, нозе итн...:D