Автор Тема: Компјутерски игрици  (Прочитано 423371 пати)

Присутен vladic3110

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5362
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2730 на: 19 Мај 2024, 11:24:13 am »
Колку години имаш и колку деца имаш?
33.5M 0 челад
Renault Megane 3 1.6 100hp, Authentique
http://forum.carclub.mk/index.php/topic,19609.0.html

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • Eбач на батерии :D
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2731 на: 19 Мај 2024, 11:32:32 am »
За баланар беше прашањето.

Рачунај сега, ако се 2 мали деца, кои треба да се најадат, пресоблечат, избањаат, јадење за возрссните, да се испере, исчисти, а се тоа го работи едниот партнер, додека другиот ужива, нормално е дека ќе играат тенџериња и пепељари.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен KaZaN

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3880
  • Шуруп Мајстор
    • Шуруп Мајстор
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2732 на: 19 Мај 2024, 11:36:45 am »
^ ама за тоа да го дозволиш (невестата да рмба цел ден, а тебе да те боли уво) треба да си идиот... Прво ќе си фатиш и средиш обврски, ќе си поделиш работа по дома, ќе намириш деца со све што треба, па додека госпожа одмара на телефон или гледа туторијали за шминка, ти ќе седнеш и ќе изиграш некоја игра, на пример.

@balanar си рече убаво, додека условите дозволуваат, зашто да не. Ако веќе се забега, тогаш не е во ред... Ни од страна на невестата, ниту од било која страна... Се слагам дека секој треба да си има некое "хоби", ама да се имаат првично приоритети... Без разлика на слободно време и буџет, додека се е во нормала, се е во ред.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2733 на: 19 Мај 2024, 11:39:48 am »
@balanar нема мажи одамна, дојде време жените да се главни во куќа.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен balanar

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2148
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2734 на: 19 Мај 2024, 13:03:37 pm »
За баланар беше прашањето.

Рачунај сега, ако се 2 мали деца, кои треба да се најадат, пресоблечат, избањаат, јадење за возрссните, да се испере, исчисти, а се тоа го работи едниот партнер, додека другиот ужива, нормално е дека ќе играат тенџериња и пепељари.

Ај сега прочитај ми го пак постот... Никој не рече дека еден треба да работи како коњ, другиот да гејма.

Поентата ми беше сосема друга. Ако дозволуваат условите и времето, никоја нема да ми забрани да го правам тоа што уживам (пример, играње игри на PC, играње фудбал со другари или било што).
Едноставно не може тенџере во глава за мене затоа што сакам малку да поиграм Кантер (а се е завршено, се е спастрено и се има слободно време). А во исто време - партнерот да си го троши своето време како сака.
Никогаш нема да го дозволам тоа, макар по цена да останам сам.

Moже вака напишано изгледа дека се курчам, ама воопшто не. Јас сум така воспитан - не ти забранувам, не ми забранувај (за нормални работи во животов зборам).
« Последно менување: 19 Мај 2024, 13:12:54 pm balanar »

Присутен Skywalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3665
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2735 на: 19 Мај 2024, 13:56:19 pm »
Со две или три мали деца, тешко да стигниш до слободно време а и да најдиш отепан ќе бидиш  :D
Lt. Commander Data: "I will always be puzzled by the human predilection for piloting vehicles at unsafe velocities"

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2736 на: 19 Мај 2024, 16:20:09 pm »
Jas poshteno zaglaviv na igranje. 12 saata na rabota i 8 saata na cs i restoto od vremeto na spienje. Se jadese pred kompjuter slusalici na glava i isklucen od realnosta. Duri nosev i laptop na rabota 3 smena i tamo slobodno vreme igrav. E koga se rodi maliot ugasiv kompjuterot i odma dislokacija kaj vujkomi.
Nemam vreme da mocam so izvinuvanje,mi fali son godinite nadvasaa nervozi drugi problemi.
Ti bidejki si uste pispirik i sloboden strelec mozes da se falis seuste neli kako ti si glaven. Poleka zivotot e pred tebe. Ziv primer ti e stariot doma koj dosta dobro go znam. Nadvor e Lav ama doma..... Taka da poleka kje si legnes dete na brasno ne e sve taka rozevo vo zivotot kako sto ti razmisluvas. Primi sovet od mazence sto sedi doma so slem na glava da ne go opalat so tendzere ebati bukvalistot.
I bitno brakot se zasnova na zaemno pocituvanje i popust od dvete strani a ne ti da pravis sto ti kureto saka. Zatoa imas ekspresni razvodi. Ali takvi se novive generacii teraat mislat gazdi se i prviot zort vo zivotot odma kavga i ajt razvod. Uzivaj dodeka mozes igraj i ne si pikaj noseto kaj drugite da delis glasno mislenje kakvi se.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2737 на: 19 Мај 2024, 16:23:37 pm »
#ПравдаЗаВлатче


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2738 на: 19 Мај 2024, 16:24:41 pm »
#ПравдаЗаВлатче


Sent from my iPhone using Tapatalk
biraj kafana :)

Отсутен Tesla

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1441
  • Eбач на батерии :D
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2739 на: 19 Мај 2024, 16:27:37 pm »
Не би рекол дека е пишпирик. Сепак има 34/5 години.
А за разводиве, абе и стари луѓе по 65/70 год се разведуваат.
Полудевме сите начисто.
Д'г ж'т в'к п'н б'и - Долг жолт волк полн болви.

Zenu dupe krasi a tortu orasi.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2740 на: 19 Мај 2024, 16:29:16 pm »
#ПравдаЗаВлатче


Sent from my iPhone using Tapatalk
biraj kafana :)
Во велес некаде, секако често доаѓаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2741 на: 19 Мај 2024, 16:44:28 pm »
#ПравдаЗаВлатче


Sent from my iPhone using Tapatalk
biraj kafana :)
Во велес некаде, секако често доаѓаш.


Sent from my iPhone using Tapatalk
vikendov sum tamo na matura na vnukava.
Da ti kazam najiskreno prosliot viken bevme vo Snupi na rucek ama me razocara so skarata. Usluga top ama kvalitet na meso mnogu slab.Pitite im se ok ama vrukjina sega za toa.

Отсутен MAPJAH

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6633
  • Бенве сие бенве
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2742 на: 19 Мај 2024, 16:54:11 pm »
Ne sum mk slednite 10 dena, posle toa sum free do septemvri, pokanata e otvorena, ke im kazeme na zenite deka ke pravime nesto korisno za da ne ne tepaat.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Отсутен Vlatce-Vectra

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5621
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2743 на: 19 Мај 2024, 17:25:18 pm »
Opsto korisna rabota. Kje go zememe onoj corbadzijana od Otovica toj ima kupista za castenje. Ti biraj kafana od mene pijackite od nego skarata i blagoto za kraj.

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Одг: Компјутерски игрици
« Одговори #2744 на: 19 Мај 2024, 17:36:26 pm »
Jas ne otkazuvam za vas dvajcata u sekoe vreme 😁