Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 2083114 пати)

Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #525 на: 07 Септември 2011, 15:34:12 pm »
^^ не сакам да замислам како е 150+ во рено 4  ;D

GTL-от 160 одеше без никаков проблем.

А немој да замислуваш подобро. ;D


Хорор филм :))))))) е подобар :)


Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5725
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #527 на: 08 Септември 2011, 23:50:04 pm »
ajde alfisti  ;D ;D ;D ;D tuning paket za gulietta 420 evra i imate katapult  ;) valjda...

http://dnevnik.hr/vijesti/automotiv/novitec-uredio-alfa-romeo-giuliettu.html


Отсутен RikiRulz

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10650
  • *** UNDERCOVER ***
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #529 на: 09 Септември 2011, 20:57:18 pm »
Каптивава... 180 кс, и 40 нм одлично...

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9210
  • Аstra la vista baby !
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #530 на: 12 Септември 2011, 04:04:32 am »
Ново Рено Твинго


БЉАК !!!


Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33926
  • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #532 на: 12 Септември 2011, 14:57:05 pm »
Леле твингово какво е како дибек во фацатааааа

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33926
  • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #533 на: 12 Септември 2011, 15:52:43 pm »
Како ве бендисува ова? (погледнете ги фотките подолу, особено таа со engine cover)

http://www.egmcartech.com/2010/01/08/2010-detroit-preview-2011-chevrolet-aveo-rs-concept-gets-fast-and-furious/

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29300
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #534 на: 12 Септември 2011, 15:58:47 pm »
Миле бе, ептен касниш. Ова е концепт кој веќе отиде во сериско производство, а почна да се нуди и кај нас. Дури видов вакво низ Скопје пред некој ден.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54825
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #535 на: 12 Септември 2011, 16:01:46 pm »
Миле бе, ептен касниш. Ова е концепт кој веќе отиде во сериско производство, а почна да се нуди и кај нас. Дури видов вакво низ Скопје пред некој ден.
Бог да го прости сопственикот. Можетоби ија некад да заз'бзопосзосап... Па греши човек.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29300
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #536 на: 12 Септември 2011, 16:05:22 pm »
Па и да знаеш дека можеби не си во право. По тоа што до сега сум прочитал за Chevrolet Sonic (Aveo кај нас, што мислам дека им е маркетингшки промашај до јаја, али тоа е друг муабет), аутцето воопшто не е лошо. Прво и основно, дизајнирано и проектирано е во Америка, а не во Кореистан, и е стварно напреднато од Авеото, кое беше едно од најјадните автомобилчиња кај нас. Во Америка се нуди со 1.4Т мотор со 140-тина коња (истиот од Астра и Круз), и добро се покажува на тестови.

За жал, сеуште не сум го пробал, али се надевам дека наскоро ќе имам шанса.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54825
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #537 на: 12 Септември 2011, 16:10:44 pm »
Па и да знаеш дека можеби не си во право. По тоа што до сега сум прочитал за Chevrolet Sonic (Aveo кај нас, што мислам дека им е маркетингшки промашај до јаја, али тоа е друг муабет), аутцето воопшто не е лошо. Прво и основно, дизајнирано и проектирано е во Америка, а не во Кореистан, и е стварно напреднато од Авеото, кое беше едно од најјадните автомобилчиња кај нас. Во Америка се нуди со 1.4Т мотор со 140-тина коња (истиот од Астра и Круз), и добро се покажува на тестови.

За жал, сеуште не сум го пробал, али се надевам дека наскоро ќе имам шанса.
Oва нема да се деси во МК. Ќе има исфорсиран мотор 1.2 со 105кс на 6900 вртежи, за кај нас. И спортска верзија со 1.2 со 109кс при 7000 вртежи. А на дино и двете ќе се 80кс @ 6500, нели. А за друго... Правено е 100 и еден муабет, колку не го бива Авеото. Ама ајде да видиме дали ќе се носи со и30, односно да е толку грозно на изглед и во изработка. :)

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33926
  • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #538 на: 12 Септември 2011, 16:15:23 pm »
Па и да знаеш дека можеби не си во право. По тоа што до сега сум прочитал за Chevrolet Sonic (Aveo кај нас, што мислам дека им е маркетингшки промашај до јаја, али тоа е друг муабет), аутцето воопшто не е лошо. Прво и основно, дизајнирано и проектирано е во Америка, а не во Кореистан, и е стварно напреднато од Авеото, кое беше едно од најјадните автомобилчиња кај нас. Во Америка се нуди со 1.4Т мотор со 140-тина коња (истиот од Астра и Круз), и добро се покажува на тестови.

За жал, сеуште не сум го пробал, али се надевам дека наскоро ќе имам шанса.
Oва нема да се деси во МК. Ќе има исфорсиран мотор 1.2 со 105кс на 6900 вртежи, за кај нас. И спортска верзија со 1.2 со 109кс при 7000 вртежи. А на дино и двете ќе се 80кс @ 6500, нели. А за друго... Правено е 100 и еден муабет, колку не го бива Авеото. Ама ајде да видиме дали ќе се носи со и30, односно да е толку грозно на изглед и во изработка. :)
Како и да е секако ќе биде подобро од било кое Поло на пазарот. Поубаво, понапреднато, поевтино, помоќно и далеку поквалитетно.

Зеро не доцнам, знам дека се произведува. Има едно исто вакво сино низ Скопје. Сакав само да чујам што мислите (од Дени и Јове не сум изненаден). Зеро го знае муабетот, почнувам на мислам на нешто вакво таму некаде Фебруар месец.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54825
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #539 на: 12 Септември 2011, 16:17:29 pm »
Па и да знаеш дека можеби не си во право. По тоа што до сега сум прочитал за Chevrolet Sonic (Aveo кај нас, што мислам дека им е маркетингшки промашај до јаја, али тоа е друг муабет), аутцето воопшто не е лошо. Прво и основно, дизајнирано и проектирано е во Америка, а не во Кореистан, и е стварно напреднато од Авеото, кое беше едно од најјадните автомобилчиња кај нас. Во Америка се нуди со 1.4Т мотор со 140-тина коња (истиот од Астра и Круз), и добро се покажува на тестови.

За жал, сеуште не сум го пробал, али се надевам дека наскоро ќе имам шанса.
Oва нема да се деси во МК. Ќе има исфорсиран мотор 1.2 со 105кс на 6900 вртежи, за кај нас. И спортска верзија со 1.2 со 109кс при 7000 вртежи. А на дино и двете ќе се 80кс @ 6500, нели. А за друго... Правено е 100 и еден муабет, колку не го бива Авеото. Ама ајде да видиме дали ќе се носи со и30, односно да е толку грозно на изглед и во изработка. :)
Како и да е секако ќе биде подобро од било кое Поло на пазарот. Поубаво, понапреднато, поевтино, помоќно и далеку поквалитетно.

Зеро не доцнам, знам дека се произведува. Има едно исто вакво сино низ Скопје. Сакав само да чујам што мислите (од Дени и Јове не сум изненаден). Зеро го знае муабетот, почнувам на мислам на нешто вакво таму некаде Фебруар месец.










Добар си! Ме умре од смеење!

[sar]Колата е врв, јас би си купил одма да имав нешто кеш во моментов. Ако треба и бос ќе шетам за онаа кола.                




[/sarcasm]
« Последно менување: 12 Септември 2011, 16:20:39 pm Deni »