Автор Тема: Автомобилски Новитети  (Прочитано 2176948 пати)

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7410 на: 06 Март 2014, 11:26:24 am »
Се додека си праат пари они, ич нема да им чуе дали сме се собрале 100.000 или 1.000.000, нема да имаат никаков профит од нас, туку од луѓето што сакаат да си купат статус покрај колата. Истата прича е и со Ауди, всушност они први почнаа.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7411 на: 06 Март 2014, 11:27:04 am »
ММЕ кој прв почна!
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7412 на: 06 Март 2014, 11:32:36 am »
Се додека си праат пари они, ич нема да им чуе дали сме се собрале 100.000 или 1.000.000, нема да имаат никаков профит од нас, туку од луѓето што сакаат да си купат статус покрај колата. Истата прича е и со Ауди, всушност они први почнаа.

Малку си смешал брзини. Прв премиум SUV е Range Rover, после дојде Mercedes ML, па после него и BMW X5. BMW беше прв и (и колку што ми текнува off the top of my head) единствен со Coupe-SUV.

Coupe-SUV / Penis extension. Поутејто, потато.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7413 на: 06 Март 2014, 11:32:44 am »
Да не знаете каде има машини за перење алишта BMW? Викаат добри биле, германски.
Само не ги пуштај на вриење, ќе се соберат...

BTW, ова го*ново од BMW ми личи на BMW 1, што му вбризгале од оној серумот мињоните што го добија во Despicable Me 2 ;D



Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Kimi R

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3009
  • "Just leave me alone, I know what I'm doing"
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7414 на: 06 Март 2014, 11:36:39 am »
Се додека си праат пари они, ич нема да им чуе дали сме се собрале 100.000 или 1.000.000, нема да имаат никаков профит од нас, туку од луѓето што сакаат да си купат статус покрај колата. Истата прича е и со Ауди, всушност они први почнаа.

Малку си смешал брзини. Прв премиум SUV е Range Rover, после дојде Mercedes ML, па после него и BMW X5. BMW беше прв и (и колку што ми текнува off the top of my head) единствен со Coupe-SUV.

Coupe-SUV / Penis extension. Поутејто, потато.
Зборував општо за вадење подмодели од моделите што беа на моделите од минатата година, уствари чекајте другари...

Инаку јасно ми е кој бил прв, знам дека на Ауди им требаше време за да можат да пробаат да им се прибилжат на Мерц и БМВ. Рејнџот не го мешам, тој ми е  in a class of his own.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7416 на: 06 Март 2014, 18:29:20 pm »
Да не знаете каде има машини за перење алишта BMW? Викаат добри биле, германски.

На времето ги носеа Зем-промет, сега не знам кој ги носи.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7417 на: 06 Март 2014, 18:33:01 pm »
Прееска баш го спомнав Зем-пром... Хе што си.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7419 на: 07 Март 2014, 09:53:20 am »
Се надевам ќе се нафати трендов на СУВ-МУВови со проклето низок кров, а не до небеса.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7420 на: 07 Март 2014, 09:54:27 am »
Спушти го концептов до земја, сребрените пластики офарбај ги во боја на каросерија, и ете ти го следното Scirocco.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7421 на: 07 Март 2014, 09:56:35 am »
Не би го спуштил. Добар си е. И онака е 30цм понизок од Туарег на пример. Како што треба.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7422 на: 07 Март 2014, 10:12:41 am »
Бог да чува.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7423 на: 07 Март 2014, 10:20:27 am »
Одговор на Volkswagen на Nissan Jokе Puke Juke. Виделе дека и во тој сегмент има пари. Ни мене не ми се свиѓа као замисла, али барем има decent 4х4 систем и подобро изгледа.

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Одг: Автомобилски Новитети
« Одговори #7424 на: 07 Март 2014, 10:26:02 am »
Одговор на Volkswagen на другарчињата од Audi, у стилу „Еве бе можеме и ние да смениме значка, ама да бидеме бољи, ќе го праиме пепељара“.

FFS, и бојата е (малтене) иста.

The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.