Автор Тема: Top Gear  (Прочитано 300665 пати)

Присутен smole

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 2952
Одг: Top Gear
« Одговори #1290 на: 28 Јануари 2015, 23:44:03 pm »
Мочковци. Со секоја  наредна епизода се повеќе гунат кредибилитет како професионалци а заработуваат поени за мајмунизам и идиотизам.

Токму така. Само не заборавајте дека они првенствено прават шоу, па после водат емисија за коли.

Ако сакате права емисија за коли пуштете го Auto motor und sport. Енглезиве (Top gear и Fifth gear) можат само да учат од немците.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Top Gear
« Одговори #1291 на: 28 Јануари 2015, 23:53:58 pm »
Top Gear го гледам затоа што е шоу со интересни возила. Ме заболе дали биле политички коректни кон Аргентинците, Американците, Русите, Германците, Французите, фудбалерите од Премиер Лига...

Напротив, тоа што немаат влакна на јазик ги прави реткост во денешниов лицемерен свет и е една од најголемите причини зошто шоуто е толку добро.

Со извинувањето за грешката во врска со Емуто, Кларксон даде на знање дека нема повеќе да се извинуваат за превидот. Кој ги разбрал, ги разбрал. Останатите најверојатно никогаш нема да застанат на нивна страна, па нема поента да се продолжува до бесконечност тој муабет.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33921
  • Таков е животот... јебига
Одг: Top Gear
« Одговори #1292 на: 28 Јануари 2015, 23:55:14 pm »
Епа батка, срамот во очите на праведните е непшто што ќе го носат со себе и во гроб. Ниту едно мајмунисање нема да ги спаси од тоа.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Top Gear
« Одговори #1293 на: 29 Јануари 2015, 00:02:16 am »

Со Спитфаери им слетаа на Германците. Требаше Тим Шрик да влезе во Штука и да ги разнесе затоа што го исмеваат германскиот пораз во војната?

Забавна емисија е. Имал таблица што покажувала некој датум. Големото чудо. Ајде ред се редат аргентински бомбаши самоубијци накај студиото на Top Gear.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 33921
  • Таков е животот... јебига
Одг: Top Gear
« Одговори #1294 на: 29 Јануари 2015, 00:17:43 am »
Не е „некој датум“ туку е чиста провокација.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Top Gear
« Одговори #1295 на: 29 Јануари 2015, 01:21:54 am »
Кој ги разбрал, ги разбрал. Останатите најверојатно никогаш нема да застанат на нивна страна, па нема поента да се продолжува до бесконечност тој муабет.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1296 на: 29 Јануари 2015, 02:18:48 am »

Со Спитфаери им слетаа на Германците. Требаше Тим Шрик да влезе во Штука и да ги разнесе затоа што го исмеваат германскиот пораз во војната?

Забавна емисија е. Имал таблица што покажувала некој датум. Големото чудо. Ајде ред се редат аргентински бомбаши самоубијци накај студиото на Top Gear.

како што ти кажа миле... тој датум не е било кој туку е точно датумот со кој се крева притисок....

Кој ги разбрал, ги разбрал. Останатите најверојатно никогаш нема да застанат на нивна страна, па нема поента да се продолжува до бесконечност тој муабет.

нема што да го разбирам... немам разбирање за правење провокации од тој тип...  единствено што разбоирам е дека НАМЕРНО е одбрано тоа возило со таа таблица... тоа разбирам...
тоа ти е како да кажеш дека “таму некој датум“ е за америка 09-11 таблица... нека проба некој.. ке го јаде немиен низ америка...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Top Gear
« Одговори #1297 на: 29 Јануари 2015, 02:26:56 am »
OK де, така си разбрал. Кларксон се помирил со тоа. Нема да ја цениш таа негова постапка, можеби ќе цениш некоја друга. Шоуто продолжува понатака.

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100
Одг: Top Gear
« Одговори #1298 на: 29 Јануари 2015, 02:29:59 am »
Јас мислам да не се кренеше толкава прашина, дека освен тамошните жители никој друг немаше да ја поврзе таблицата со некоја си војна таму. Далеку појаки провокации правеа на минатите спешали.



Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1299 на: 29 Јануари 2015, 02:41:10 am »
OK де, така си разбрал. Кларксон се помирил со тоа. Нема да ја цениш таа негова постапка, можеби ќе цениш некоја друга. Шоуто продолжува понатака.

кларксон има бајги пенали.. како и да е, шоуто му е интересно... дека е шоумен, е, да не се лажеме.. исто како игор џамбазов што е кај нас шоумен... ама дека му се релевантни тестовите, е па баш и не, 99% му се местени... ОДСЕКОГАШ му биле местени... и не ме разубедувајте, далбоко сум убеден плус имам посочено миљон докази...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16664
  • Keep it 100
Одг: Top Gear
« Одговори #1300 на: 29 Јануари 2015, 03:01:19 am »
Не можам да те слушнам од доказите.

Отсутен Vasil

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3759
Одг: Top Gear
« Одговори #1301 на: 29 Јануари 2015, 03:06:09 am »
Good news everyone! There’ll be a new Formula One driver taking on the ‘Star in a Reasonably Priced Car’ challenge on Top Gear, and it’s everyone’s favourite smiling assassin, Daniel Ricciardo.



Ricciardo will be on Episode 3 of the new series, airing in the UK on February 8. I think him and Jeremy Clarkson are going to get on juuuust fine…


Отсутен DayWalker

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3063
  • Ќебапбрингер!
Одг: Top Gear
« Одговори #1302 на: 29 Јануари 2015, 09:32:05 am »
Абе одлични се Top Gear, нешто различно од оние досадни тестови на коли, интересно шоу, да те насмее, не да ти каже дека ламборџини хуракан е незнам што. Одлични се, мене пример хамонд ми е интересен иако на сите тука не им е, небитно :D
Кај нас ако снимаат која таблица ке ја стаат? 2001? хахахаххахахахах

Некои луѓе не го разбираат тој вид на хумор што го прави Џереми.

Мислам твитов над мене е доказ колку Top Gear е сериозна емисија за коли. Ама пак се најјаки, ретко кој може да ги земе колите што они ги земаат. Од Пагани, Бугатовци мугатовци и свашта, ретко кој може да земе тест кола од милион евра :) Значи и на компаниите им прија, или шо би рекол бате Вани, слатко им ееее, сакаат да се дупаааат :D

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16005
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Одг: Top Gear
« Одговори #1303 на: 29 Јануари 2015, 10:07:56 am »
Не можам да те слушнам од доказите.

тоа е затоа што несакаш... дискутиравме по оваа тема со веле и со зеро прошлиот понеделник на пиво... да дојдеше, ке констатираше и ти можеби нешто, ама вака, џабе прајме муабет, кога несакаш да слушнеш... експерту...
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22223
Одг: Top Gear
« Одговори #1304 на: 29 Јануари 2015, 10:11:47 am »
Иако одамна немаат нови идеи, сеуште нема по интересно шоу на тема автомобили...треба уште многу време да помина пред да речам дека веќе не планирам да ги гледам. Провоцираат многу одамна и прашање на време беше кога еднаш ќе нае*ат.

Ако сакам убав, непристрасен тест без глупости (трка на автомобил со падобранец, скијач и сл)  си го пуштам Карлос Лаго (Ignition).