Автор Тема: Познати дубари по сервисите и како да се чуваме од нив  (Прочитано 46459 пати)

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
за тоа со полирањето ни сам не си свесен колку НЕ си во право

а за тоа финтите на прекупците,не се секирај има еден куп пациенти што купуваат коли и се палат на добро нашминкана кола :)

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
So be ne e vo pravo, bas taka e sekoj gleda da te obrici debelo, demek ke odelo materijal koj znae kolku, dzoami ti brod ke polira, a ne kola. A inaci da tocno e deka na raka i so masina nema sansi da ima isti rezultati ;D ;D ;D

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
ете ти го теен за смешни пари ги прави џам колите

незнам што има да барате други полирачи


Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Te-en e Prilepa grada, znaes kako vikaat misli globalno deluvaj lokalno ;)

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
подобро ќе дадам уште толку за пат ама ќе знам дека е профи направено отколку 6 пати да ја полирам кај некој што незнае

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Значи неправам муабет да ја носиш кај рандом типац да ти ја полира. Значи лично јас си ја полирав едната врата и гепекот (толку стигнав, ме стемни) и изгледаат одлично..Никакви флеки, оштетувања или слично. Потребно е само внимателно нанесување и добра рака, бидејки треба добро во мали кружни вртења да се нанесе пастата за добри резултати. На следното перење, се надевам дека ке ја исполирам целата, за да доловам една слика.

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
види вака,имаш полирање и восоцирање

восок ти е само за заштита се нанесува и се брише лесно,можеш со машинка можеш рачно нема нешто многу замарање

е сега кога сме кај полирање и кога ќе треба да гледаш која паста со каков сунѓер да ја користиш па од која паста да почнеш со која да завршиш,па нешто не излегло како што треба,подобро плати си кај теен колку треба и мирна глава,колку и да пробуваш така нема да ти искочи,од искуство зборам ;)

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Шмичка забегавме со нашите муабети, ама ајде.. Значи јас правам муабет за основна заштита, само со полир паста, со која се неутрализираат ситните гребаници, и се освежува бојата.За профи полирање, се знае кај мајстор за тоа. :)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Познати дубари по сервисите и како да се чуваме од
« Одговори #158 на: 24 Април 2013, 01:15:30 am »
За да не му ја мислите дали ќе ви направат дубара одете си кај Маршер и мирна глава !

Отсутен Roci

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3793
Pametno kazano :D

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
За да не му ја мислите дали ќе ви направат дубара одете си кај Маршер и мирна глава !

Малку се таквите како Маршер, што работат поштено, и не гледаат да те ограбат безпотребно. Времето е такво, кога личниот профит се става пред се друго...

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
@dean

ќе префрлат во естетско :)

значи тоа е најлошо и јас така мислев иде полирањето тури некоја паста измачкај таму и ајт

уствари кога ставаш само обична паста на неисчистена површина таа паста трае многу малце и уствари џабе си полирал па ако ја переш во перална после 3 перења отиде пастата

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Познати дубари по сервисите и како да се чуваме од
« Одговори #162 на: 24 Април 2013, 01:24:32 am »
За да не му ја мислите дали ќе ви направат дубара одете си кај Маршер и мирна глава !

Малку се таквите како Маршер, што работат поштено, и не гледаат да те ограбат безпотребно. Времето е такво, кога личниот профит се става пред се друго...

Баш ради тоа, ако ги имаше повеќе ќе ја немаше ни темава !

Отсутен n1kola

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6728
  • French diamond
Или да си имаш комшија воедно и пријател кој е механичар  :)

За полирање и восоцирање се сложвам со Смичка колку и да знајш да нанесваш, нема да биди исто како тој што го работи тоа професионално и цел живот... јас трет или четврт пат нанесвам сам восок и не сум задоволен од резултатот, прва прилика и веднаш ја препуштам на Теен.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
za vo skopje ni e tuka dame... ;)