Автор Тема: Познати дубари по сервисите и како да се чуваме од нив  (Прочитано 46456 пати)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
За што кола бараше носачи?
И која цена беа?

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Алуминиумски со 4 брави, седан:

Еуро стил 6500
Карнер 9000
Туле 11000

Ако некој знае друго место со интересна цена, молам да ме упати  :)

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
И јас не ги сакам еуростил, еднаш имам отидено ама некако леви ми се гледаат...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Каков муабет :D :D

Да може да се пријават одма на некоја инспекција. Нуди а недава, морало монтерот да видел. Да не ги сече тој по димензии, сам да ги прави?

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Алуминиумски со 4 брави, седан:

Еуро стил 6500
Карнер 9000
Туле 11000

Ако некој знае друго место со интересна цена, молам да ме упати  :)

Тие се цените. Дури последниот модел од Туле е 14000 :)

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Да може да се пријават одма на некоја инспекција.

Таа глупата што демек продава, не во инспекција, во институција треба да се пријави, а таму може да посетува почетен курс за логика, општа култура и знаење, мамата нејзина...

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
Ја би се расправал, жими све :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Шо да се расправаш члинк, не ти ги сака парите... Да ти ги сака парите, и времето немаше да биде незгодно, и она ќе се наместеше позгодно, и монтерот ќе беше достапен на телефон ако ништо друго, бар за совет. Ама ко` шо вика З128, за во институција е...

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm
И тоа шо викаш. Ама не се тера бизнис така, двајца тројца и ќе падне работа така.

Отсутен ficomk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4163
да споделам муабет,а и како идеја не е лошо.пред да направи редовен сервис во овластен сервис,на колешка маж и,земал со безбоен или каков и да е фломастер кој се гледа само на UV неонка,ги обележал филтрите.си платил поштено,си ја земал колата,и на прв паркинг проверка со неонката,истите филтри!?понатаму не е битно,али идејата мислам не е лоша :)

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3601
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
И јас не ги сакам еуростил, еднаш имам отидено ама некако леви ми се гледаат...

gi imam jas od eurostil aluminskite na leon. odlicni se :)

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Igor

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9498
Општо за продавницата/персоналот зборев. :)
Не за производите.

Отсутен darko mk5

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3601
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,7477.0.html
da da kasno skontav :D ja pa nikad sum nemal problem so niv...ete vidis ja drzacite gi zemav u 14h u petok (pazaren den) sam si gi namontirav, staiv skiite i si pichev na skijanje :) izglea na dobieno ste ja nacekale taa :))

______________________________________
Code: MK1 Project: http://forum.carclub.mk/index.php/topic,10578.0.html

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
да споделам муабет,а и како идеја не е лошо.пред да направи редовен сервис во овластен сервис,на колешка маж и,земал со безбоен или каков и да е фломастер кој се гледа само на UV неонка,ги обележал филтрите.си платил поштено,си ја земал колата,и на прв паркинг проверка со неонката,истите филтри!?понатаму не е битно,али идејата мислам не е лоша :)
Лоша е изведбата на проверката, тоа се прави уште не излезен од нивниот паркинг.
Убаво е да се документира со видео пред, после.

За кој сервис се работи?

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
drugarce kupu skoda felicija nova, ja vozese taxi i na 60-tina otide da ja menja, fraerot vo servis, go potkrenal menjacot na krivo i go stegnal za da faka, lamelata, posle 2-3 dena se vraka, covekot izbrkan ali naplateno promena set lamela,

nisan micra vo ovalasten servis, kolku e promena na aparatce za rikverc, rabotna raka 1 saat e 800 denara decko, vikam ok pola saat rabota, a aparatot 50 evra vika  ??? ??? otidov go najdov za 1200 denari, obicen automat so kurence koga ufrlas vo rikverc da gi pali zadnite svetla, otstrafi zastrafi, ja raboti kolata gledam niz staklo. posle 15-min ide na dorucek se vraka za 45 min i za 15 minuti ja vadi kolata via 900 denara mu frliv 300 i trgnav da si idam , ama kade sto kako cekaj saat i 15, vikam sledniot pat da ne sakate jas dorucek da vi kupam i si otidov...

bomak poranesen, novo saxo, 22000 marki idam na servis ja kreva kolata i  mi viak udrena ti e  kolata vidi slabo ti ja ofarbale vratava, ??? ??? ??? alo nova e vikam od kaj vas gi otvarame site vrati od dole se poznava siv sloj kako mnogu tenko mofarban del, od togas kola nova vo mkd i ovlasten servis fala ali ne,