Автор Тема: PlastiDip  (Прочитано 59755 пати)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: PlastiDip
« Одговори #210 на: 13 Април 2016, 14:27:31 pm »
http://grouper.mk/skopje/deal/devajn-plasti-dip-mat-sprej-srebren-zlaten

Имаше некој тука директен контакт/врски со дивајн, да им поминам за четири боци сребрен со ќеш на рука? :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: PlastiDip
« Одговори #211 на: 13 Април 2016, 15:05:49 pm »
Јас бе Симо.
Не се палат на кеш. Пошто ќе мора да ги уплатиш на сметка во банка.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: PlastiDip
« Одговори #212 на: 13 Април 2016, 15:37:52 pm »
туу, ама се комплицирани :) Фактура да им барам ? :D

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Одг: PlastiDip
« Одговори #213 на: 14 Април 2016, 12:11:34 pm »
Ако сакаш на фирма, да.
Ако сакаш на физичко лице, тие ти даваат уплатница како се пополнува.

Пиши ми шо сакаш ќе прашам...

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: PlastiDip
« Одговори #214 на: 14 Април 2016, 16:02:57 pm »
Нема везе, преку груперон ќе ги земам (ако ги зимам).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: PlastiDip
« Одговори #215 на: 12 Јули 2016, 20:57:47 pm »

Отсутен AUUU

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7024
Одг:
« Одговори #216 на: 12 Јули 2016, 23:02:45 pm »
Немогуче...  Прекрасно

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 387
Одг: PlastiDip
« Одговори #217 на: 08 Октомври 2016, 22:41:41 pm »
Па колку сто знам има нешто намачкано под бојата ама тоа е заштита од корозија и е цврсто зато и тропа,  Пласти дип било како гума па затоа сакам да пробам ама работата е дали ке се излупи  за месец - два,таму камчињата силно удираат.
Нешто вакво ти треба, не знам дали ќе се најде тука или по ибеј...
http://novline.trustpass.alibaba.com/product/116043345-102966756/OPEL_ASTRA_LOCKERS_CAR_WHEEL_ARCH_PROTECTION_.html
 
Kako ne sum go videl ovoj post dosega. E bas vakvo nesto mi treba, mu pisav  pa ke vidime kolku ke fati i dsli moze da se dostavi vo Mk  fala

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 387
Одг: PlastiDip
« Одговори #218 на: 15 Октомври 2016, 09:41:36 am »
Decki moze li nekoj da mi kaze kade mozam da najdam od kineskiot ili na duplicolor  plastidip u Sk.Hitno mie zatoa sto deneska sum tuka. Fala

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: PlastiDip
« Одговори #219 на: 15 Октомври 2016, 10:07:47 am »
Dupli во Хубо,
Kинески во Автолидер во Чаир,
Motip во на Samad дуќанот на рузвелтова спроти Concept 37 кафичот (мапс на гугл знае).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Prcot

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3460
Одг: PlastiDip
« Одговори #220 на: 15 Октомври 2016, 17:33:12 pm »
На другарче од Словачка А4. Целата процедрура нанесување Пластидип од страна на професионалци го чинело 800 евра
(Фотографијата е скриена. Кликни тука за да ја прикажеш..)

Бев во можност да ја видам колата во живо. После 2.5 години пластидипот почнува да се љупи највеќе има покажано кај возачката врата околу кваката што е и логично. Пластидипот е чуван на  надворешни влијанија цело време гаража не видел а сонцето секојдневие,  бојата на сликата веќе не е таа сега обледена е прилично сега. Дали се исплати одлучете самите. Ја мислам не, а и другарот не планира да ја повтори постапката.

Отсутен M.Meskov

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 387
Одг: PlastiDip
« Одговори #221 на: 17 Октомври 2016, 12:35:54 pm »
Dupli во Хубо,
Kинески во Автолидер во Чаир,
Motip во на Samad дуќанот на рузвелтова спроти Concept 37 кафичот (мапс на гугл знае).

Fala mnogu Simo za informacijata. Ama nemav vreme da otidam do prodavnicite sto mi gi posoci. Pa dane ima slucajno nekoj broj od Samad ili Avtolider da gi prasam pa da mi pustat po kargo. Mu pisav na Samco pred dva tri den ama mi nema uste vrateno na e-mail

Присутен nikola_bb

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4904
Одг: PlastiDip
« Одговори #222 на: 13 Ноември 2016, 22:52:06 pm »
Да ви ја воскреснам малце темава...Ова спрејовиве дали дупликолор или било кој друг на пластика директно фаќаат ли?

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43554
  • Il Moderatore
Одг: PlastiDip
« Одговори #223 на: 13 Ноември 2016, 23:30:22 pm »
Ја колку што пробав, нема проблем... добро „лепи“.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен lazevski

  • Почетник
  • *
  • Пораки: 10
Одг: PlastiDip
« Одговори #224 на: 14 Ноември 2016, 01:10:56 am »
Dupli во Хубо,
Kинески во Автолидер во Чаир,
Motip во на Samad дуќанот на рузвелтова спроти Concept 37 кафичот (мапс на гугл знае).

Најдобар од овие 3 ?