Автор Тема: Зошто никогаш нема да возам на плин / Безбедност кај возилата на плин  (Прочитано 8163 пати)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Заклучок: Возењето на плин е БЕЗБЕДНО ! Може клуч ;D

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29523
    • CARclub.mk
Префрлени неколку постови во Рекла-Казала ради ОТ.

Отсутен Z128

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 378
  • ? ? ?
Од извори блиски на Порше кои продале такви Кеди-а на Пошта, нема Кеди во Пошта со плински уред. И ова земете го со резерва.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Може имало плински уред за готвење? :


Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Јас колку што знам Кедијата на Пошта се 2.0SDI.
Може грешам.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
Многу сумливо е ова..и јас имам видено баш такво Кеди ми се врткаше околу куќата (разнесуваше нешто пакети дрн. дрн) и убаво видов позади пишуваше SDI...така да не верувам дека било возило на пошта и дека од плинот се запалило возилото или било што поврзано со тоа..Едноставно медиумите ја поднакачија целата приказна за да Латас сере во вестите во 4 сат..Ништо повеќе,..

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
SDI se povekjeto.... Mislam deka imam videno TDI !

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43559
  • Il Moderatore
Јас колку што знам Кедијата на Пошта се 2.0SDI.
Може грешам.
Moже и на дизел да се вгради од горенаведениот плински уред.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.