Автор Тема: Пристигнува El Zero  (Прочитано 15938 пати)

Отсутен Sportex

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7879
  • Иштван Беќар Пецарош
    • camouflage.mk
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #75 на: 02 Февруари 2012, 17:02:20 pm »
Logan mislam deka vo 2004 bese 6600 EUR ista cena kako Lada Niva. Togas gledav i bev vo salon na Dacija. A ako ja zemev cash na raka 6000 EUR mi dadoa ponuda, BEZ NISTO od oprema zasto ne me zanima opremata me zanima sto poeftino da dadam.
Kinezite nastapija so koli od 8600 EUR na nas pazar sto e ogromna cena za takvo vozilo. Ako realo go davaa za 5000 EUR ke im bese best seller.
Za nas pazar site gledame poeftino da pomineme i moze da ima opcija BEZ oprema ama dilerive vise takvi koli ne nosat zasto pomal im e karot.


Па не би се сложил со ова СИТЕ!

Кој како, нема да веруваш какви опремени коли се купуваат и нарачуваат во МК.

Еве класниот зема хајлајн ниво на опрема, пред мои очи во МАС човекот си побара Паџеро во највисоко ниво на опрема плус најмалку 10 естетски додатоци.

Така да ова генерализирање не ти е баш на место!

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #76 на: 02 Февруари 2012, 17:58:45 pm »
Ok greska "povekjeto" treba da figurira. No ima i takvi sto davaat dosta pari. Ima sekogas i ke ima.


Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #77 на: 06 Февруари 2012, 09:30:10 am »
забораи човекот дека има 5% што не им значат парите како на останатите 95% ;D

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #78 на: 06 Февруари 2012, 10:59:33 am »
A be Marce, koga rabotev vo regionov poznavav stranci so preku 15000 USD mecesna plata koi se tresat nad sekoj dinar sto go davaat. Vo Evropa na 99% od lugjeto mnogu im znacat parite. Vo svajcarija lugjeto gi sobiraat metalnite centimi i gledaat sto poeftino da pominat. Pa posle imale standard e pa ke imaat KOGA ZNAAT DA STEDAT NA SVE.


Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54933
  • Махер
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #79 на: 06 Февруари 2012, 11:03:32 am »
Затоа возат коли, какви што возат. Без ербег и без кожни седишта...

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8853
Одг: Пристигнува El Zero
« Одговори #80 на: 06 Февруари 2012, 12:14:06 pm »
A be Marce, koga rabotev vo regionov poznavav stranci so preku 15000 USD mecesna plata koi se tresat nad sekoj dinar sto go davaat. Vo Evropa na 99% od lugjeto mnogu im znacat parite. Vo svajcarija lugjeto gi sobiraat metalnite centimi i gledaat sto poeftino da pominat. Pa posle imale standard e pa ke imaat KOGA ZNAAT DA STEDAT NA SVE.



на балканот народов има различна перцепција за парите него во западна европа, ти ова што го пишуваш е точно затоа место да возат AMG, M, i S си клокотат со дизелчиња, а нормално чат пат има некој односно тие 1 посто што уживаат ;)