Автор Тема: Камерите поставени по градов почнаа да се користат :(  (Прочитано 47805 пати)

Отсутен nsx-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9213
so motor denes 10-15 pati pominav so 60+ ;D neka stigaat cestitki na unknown

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Е кога спомна unknown.
Кого ќе казнат камериве, колата (т.е. на чие име е регистрирано) или возачот?
Пошто колата може да има и 3-4 возачи, рецимо.

Отсутен osmica8

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 11718
  • Архитект
Тие ќе стигнат на адреса на регистрацијата на возилото, па тие после нека се договорат кој ќе плаќа.

;D ;D

Ова е доста забавна ситуација. Ако му си лут на некој му викаш, дај малку колата бе на 15 мин.

;D ;D ;D

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Аве за договор ОК. Ама што правиме ако прекршокот налага одземање возачка дозвола?

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Затоа бабати МОРА да има возачка во денешно време. Или прадедоти...

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
Аууууу, ми се допаѓа размислувањевоооооо

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Stratro

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 22217
Ova ne se speed kameri koi merat prosecna brzina od tocka A do tocka B pa avtomatski da slikaat dokolku brzinata e nad 60 km/h.
Kamerive se veljda vo slucaj da projdes na crveno, ne propustis pesak ili sho znam...ako slucajno ti tekne na sred raskrnica vakvo nesto..


Отсутен passanger

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 431
  • [O__o]===[][]===[o__O]
drugari a dali e dozvoleno polukruzno svrtuvanje na raskrsnica kade sto nema znak deka toa e zabraneto
Сите шмркаат , никој не е настинат ?!

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Ако нема знак = не е забрането. Врти си.

Отсутен passanger

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 431
  • [O__o]===[][]===[o__O]
si svrtiv zatoa prasuvam hehe pa da ne im tekne da gi seftosaat kamerive na mene ???
Сите шмркаат , никој не е настинат ?!

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
„Непишано“ правило е дека на булевар не смееш да вртиш полукружно, без разлика дали има знак или не.
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54920
  • Махер
Не се одзема возачка за непишани работи. Каде е напишано ова непишано правило? :)

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43561
  • Il Moderatore
А може да ти пишат казна за непишано правило? :)
Едит, ме претркал Дени :)

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
da gi staime tablicite ko dark mk1 ... pod branik zakoseni nadole ;)

Отсутен velestrumf

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 20611
Ја не реков дека ЌЕ ти одземат дозвола или дека ЌЕ те казнат, туку дека ако сакаат, можат да ти праат проблем за вртење полукружно на булевар. При наближување кон било која раскрсница, самите ленти го одредуваат текот и насоката на движење, така да, ако се погоди некој шо му е досадно, може да праи проблем (ако нема знак за забрането полукружно), иако веројатно не би требало. Али можно е да ти масира нерви малце, се’ додека не најде нешто за да те казни :)
The numbers thing, the how-fast-can-we-drag-race-a-bunch-of-cars, is the realm of people who think more is better, not better is better. - Matt Hardigree, Jalopnik.