Автор Тема: Камерите поставени по градов почнаа да се користат :(  (Прочитано 47789 пати)

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Шестар систем ;D

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
абе нели немаат можност брзина да мерат???

Отсутен marjanot

  • Следен од Hammond на Инстаграм.
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10925
  • 430i
Па ќе видиме, првиот прво тука ќе се пожали :)

Него незнам како е тоа правно завиткано, т.е. како се толкува. Камери има што има ама законски нели мора да биде означено дека има камера. Е сега ако они те наснимаат, а ти се жалиш дека не е спроведен законот пошто не си видел ознака за камера, шо прајме?

А знам на суд дека и некои докази (фото/видео) не се земаа за валидни. Незнам како ја одредуваат валидноста.

Отсутен NUME

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5726
imame i vozdusni ... od daleku da gi sjebeme...samo sto se so nasi pari kupeni nas da ne kaznuvaat :( nikako ne si...

Отсутен MarceCvarce

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8848
ако ги рокнеме пак со наши пари ке се купат нови :D

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Treba da ima predupreduvanje za makeri i video nadzor na javni povrsini barem taka ima nasekade na zapad. Duri i vo Bugarija.

Отсутен Cuore Sportivo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17675
  • Alfa155 & AlfaGT
 Само што кажаа:

Камерите ќе помогнат за докажување на прекршоци од типот:

1. Непочитување на светлосна сигнализација
2. Непропуштање на пешаци
3. Неправилно паркирање
4. Зборување на мобилен телефон


Овие камери, какви што се, неможат да снимаат брзина, тоа се планира со надградбата.

Отсутен Bugar

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5710
  • Почесен кинез.
Za site tocki e ubavo no poslednata e NAJDOBROTO nesto. Ne daj boze da te fatat kako zboris na mobilen vo Slovenija na primer ODMA go jades.
Ili gumite da ne ti se spored katalogot (posiroki ili potesni) i red drugi raboti na kolata - ODMA go jades.
Treba i kaj nas za telefon da se kaznuva.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
А шо праиме ако е false alert ова со камерите, т.е кажат од МВР дека камерите работат, а уствари не работи ништо. Кој ке ги проверува дали работат или не..Со тоа ем ги излажеш народот, ем од самиот страв да не им стигне казна дома ке ги почитуваат правилата и прописите не од друго..не дека ова е така сигурно НО е можно .

Отсутен Rakun4e

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 9193
  • Аstra la vista baby !
^^
Направи прекршок пред камера, ако ти стигни честитка дома - работат, ако не - не работат :D

Отсутен Drive-r

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7476
  • FB Vlecna Suzba Niko-m
Некој нека ја стави картата кај што беа камерите.

Отсутен deanMKD

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1330
^^
Направи прекршок пред камера, ако ти стигни честитка дома - работат, ако не - не работат :D

Хаха, мила душа само така ке се проба изгледа..Полека полицијата за да го тестира овој нов систем на пљачкање на народот ке пушти некоја промотивна казна, колку за сефте. А за мене шо ги е*ам полицајците и нивните камери. Кога ке доаѓам во СК, ке си ја оставам колата во Автокоманда на некој паркинг, и натаму си мавам работа пешки или со гратски превоз.

Отсутен yarre

  • Bearing Expert
  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1287
  • www.lagermax.mk
    • LAGERMAX
Само што кажаа:

Камерите ќе помогнат за докажување на прекршоци од типот:

1. Непочитување на светлосна сигнализација
2. Непропуштање на пешаци
3. Неправилно паркирање
4. Зборување на мобилен телефон


Овие камери, какви што се, неможат да снимаат брзина, тоа се планира со надградбата.

Молим лепо, јас сум ЗА камерите. И не дигајте паника, нема потреба. Ова се основни работи во сообраќај на кои сите треба да се придржуваме.  Нека гори тој што не ги почитува.

И да, хендсфри во кола, не е луксуз.

Отсутен Chlink

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 8519
  • alfa 156 1.8 t.s & alfa 159 2.4 jtdm

Отсутен Fic_CC

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 16697
  • Keep it 100
Оооо мајку им, мора да ја бутнам таа на семафорот кај Порта Влае, редовно си ја сечам, најмерачка кривина ми е