Автор Тема: ЕКО куќи  (Прочитано 1449582 пати)

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54924
  • Махер
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7245 на: 13 Јули 2020, 13:15:08 pm »
Кога ќе им фукнеш од типлите на секое ќоше и една по средина на таблата, па да видам дали ќе падне.
Тие колку се лабави најчесто...

Отсутен Mikius

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10138
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7246 на: 13 Јули 2020, 13:24:21 pm »
Кога ќе им фукнеш од типлите на секое ќоше и една по средина на таблата, па да видам дали ќе падне.
Тие колку се лабави најчесто...
Кога ја правев фасадата се обидов неколку да ги искорнам за да проверам дали да продолжам се "мучам" да бушам, не можеше да се извади.
Сепак, добро залепување е есенцијално, типлите се додатно осигурување.

Отсутен AllMightyMe

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7040
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7247 на: 13 Јули 2020, 14:12:20 pm »
Сѐ е важно. У врска ако не ставиле, лепакот нема да залепи мн добро. Ако ставиле најефтин лепак, исто. Ако стајле 120г наместо 140г мрежа, исто. Ако ставиле по некоја типла наместо секаде, исто. Ако ќошевите не ги споиле како што треба и не ставиле Г профили со појачан мрежа, исто. Ако стајле малку лепак врз стиропорот, исто.

Итн итн

Во секој случај, срамота за тоа што се трпи нашево градежништво. Само профит и нишѕо друго. Контрола на квалитет, нема. Градежен инспектор на проверка од време на време на објект, ништо.
Ама затоа 1100е за м2 плаќај си. Некои цел живот ќе плаќаат кредити за да живеат со мисла утреден при посериозен земјотрес или олуја, што ќе се случи со домот или колите во подрум.

Отсутен Leonid

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 856
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7248 на: 13 Јули 2020, 14:17:56 pm »
Како се рангираат?

1ва класа: Дајмонд, Премиум
2ра класа: Гранд, Престиж, Елит
3та класа: Солид, Ок билд, Мирче и Менка 2020
4та класа: Јас, Тате и Бате, Трим и Љум итн....
Ги заборави: Два брата Градители - зграда во К.Вода

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3846
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7249 на: 13 Јули 2020, 15:52:02 pm »
Како се рангираат?

1ва класа: Дајмонд, Премиум
2ра класа: Гранд, Престиж, Елит
3та класа: Солид, Ок билд, Мирче и Менка 2020
4та класа: Јас, Тате и Бате, Трим и Љум итн....

Класа сама за себе: Два брата градители

Отсутен RedEco

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 4631
  • Passat B8
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7250 на: 13 Јули 2020, 16:45:00 pm »
Сѐ е важно. У врска ако не ставиле, лепакот нема да залепи мн добро. Ако ставиле најефтин лепак, исто. Ако стајле 120г наместо 140г мрежа, исто. Ако ставиле по некоја типла наместо секаде, исто. Ако ќошевите не ги споиле како што треба и не ставиле Г профили со појачан мрежа, исто. Ако стајле малку лепак врз стиропорот, исто.

Итн итн

Во секој случај, срамота за тоа што се трпи нашево градежништво. Само профит и нишѕо друго. Контрола на квалитет, нема. Градежен инспектор на проверка од време на време на објект, ништо.
Ама затоа 1100е за м2 плаќај си. Некои цел живот ќе плаќаат кредити за да живеат со мисла утреден при посериозен земјотрес или олуја, што ќе се случи со домот или колите во подрум.
sve e to gradezna mafija so parceli i posle fuseraj, kese iznapotpisat site kontroli nakraj si podelat plenot , i si go naebaal ko kupues i tako to...
drugarka veli duri i ElenaLukana 3ta makedonska Brigada (kaj i da e) zidoj ispopukani, mozes raat da si prais muabet od doma so komsii...itn itn
ama imasi musterii si kupuvaat :D :D taka srekni sitee
sfe e do sistemot, i pozicijata na popametnite vo nego.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7251 на: 13 Јули 2020, 17:31:08 pm »
Како се рангираат?

1ва класа: Дајмонд, Премиум
2ра класа: Гранд, Престиж, Елит
3та класа: Солид, Ок билд, Мирче и Менка 2020
4та класа: Јас, Тате и Бате, Трим и Љум итн....

Класа сама за себе: Два брата градители
А кај се Рангираат Биси, адора и голден арт?


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен DENDE-LANCERED

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5469
  • LANCER EVO (GreeN EditioN)
    • http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7252 на: 13 Јули 2020, 19:04:38 pm »
Како се рангираат?

1ва класа: Дајмонд, Премиум
2ра класа: Гранд, Престиж, Елит
3та класа: Солид, Ок билд, Мирче и Менка 2020
4та класа: Јас, Тате и Бате, Трим и Љум итн....

Класа сама за себе: Два брата градители
Sto e muabetot za niv?
Nezno klikni na; http://forum.carclub.mk/index.php/topic,101.0.html      If you want to have a free ride!

Отсутен bramovsk

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3846
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7253 на: 13 Јули 2020, 20:12:50 pm »
Искрено појма немам. Има една зградичка на Огњан Прица која има напис "Два брата градители" на фасадата.

Отсутен JR

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 964
    • nobrain.dk
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7254 на: 13 Јули 2020, 22:44:11 pm »
Dva braka graditeli dosta gradat... imaat zgrada vo hrom, vlae, k voda, aerodrom... ok se so kvalitet


Sent from my iPhone using Tapatalk
You need people like me. You need people like me so you can point your fuckin' fingers and say, "That's the bad guy."

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17393
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7255 на: 13 Јули 2020, 23:42:03 pm »
Колеги, дајте предлог компанија која продава ефтини собни врати. Под ефтини мислам под 6000 денари.

Од тоа што најдов, ПортаКроно во Меркур е засега единствена опција... биле денеска моите да ги видат, им се допаднале, ама времето на испорака што им го кажале малце ги одврати (4 до 5 недели).

Дисклејмер: знам дека не чини најефтините ствари да се купат, ама немам влијание врз буџетот овде иако можам и сакам да им купам поквалитетни, така да џабе да се убедуваме да гледам поскапи :)

Отсутен t0m1cA

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3357
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7256 на: 13 Јули 2020, 23:59:34 pm »
Колеги, дајте предлог компанија која продава ефтини собни врати. Под ефтини мислам под 6000 денари.

Од тоа што најдов, ПортаКроно во Меркур е засега единствена опција... биле денеска моите да ги видат, им се допаднале, ама времето на испорака што им го кажале малце ги одврати (4 до 5 недели).

Дисклејмер: знам дека не чини најефтините ствари да се купат, ама немам влијание врз буџетот овде иако можам и сакам да им купам поквалитетни, така да џабе да се убедуваме да гледам поскапи :)
Јас од Шмеки земав околу 120€ по врата ги платив.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17393
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7257 на: 14 Јули 2020, 00:01:24 am »
Монтажа посебно си плати, така?

Отсутен nekojtamu

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1165
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7258 на: 14 Јули 2020, 01:25:06 am »
Колеги, дајте предлог компанија која продава ефтини собни врати. Под ефтини мислам под 6000 денари.

Од тоа што најдов, ПортаКроно во Меркур е засега единствена опција... биле денеска моите да ги видат, им се допаднале, ама времето на испорака што им го кажале малце ги одврати (4 до 5 недели).

Дисклејмер: знам дека не чини најефтините ствари да се купат, ама немам влијание врз буџетот овде иако можам и сакам да им купам поквалитетни, така да џабе да се убедуваме да гледам поскапи :)
Игор Нерези

070 323 574

Sent from my Redmi


Отсутен зоки-златен

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 7008
  • хаУс мајстор
Одг: ЕКО куќи
« Одговори #7259 на: 14 Јули 2020, 01:39:57 am »
И од мене препорака за Игор. Малце е еби ветер, да си знаеш однапред.
Јас земав една за 3000ки, 5 години ене ја нема гајле,  децана со дубаци, со пиштоли и со што ти не ја имаат мавано.