Автор Тема: затемнување штоп светло  (Прочитано 15128 пати)

Отсутен DARK MK1 GTI

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5087
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #15 на: 04 Март 2012, 21:45:35 pm »
imas dobri sprejcinja vo samad pogotovo crveniot ,mnogu dobra boja za stop :) crnata na nervi mi ide :D

Отсутен ace-106

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3468
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #16 на: 04 Март 2012, 22:13:54 pm »
Ти не си нормален ;D

Зш бе,човекот е професионалец!

BTW: И јас вчера си ги полирав штопчињата ;)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #18 на: 04 Март 2012, 23:06:03 pm »
Ти не си нормален ;D
го изменив лапсусот,и јас се скинав од смеа :):):) кога видов,никој друг не забележа :):):):)

Отсутен djidji

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 10557
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #19 на: 05 Март 2012, 00:29:39 am »
ТЕ-ЕN е цар, РЕСПЕКТ ! ;) Еден ден како и да е ќе се запознаеме лично, здравје боже. Си размислил да отвориш претставништво у Скопје? :)

Отсутен Auto Car Care

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1673
  • Mafra.Menzerna.Gyeon
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #20 на: 05 Март 2012, 10:30:28 am »
ТЕ-ЕN е цар, РЕСПЕКТ ! ;) Еден ден како и да е ќе се запознаеме лично, здравје боже. Си размислил да отвориш претставништво у Скопје? :)
Немам размислувано но имав покана од неколку автомобилски куќи кои имаа идеја да воведат и detailing во своите салони за продажба на нови и половни автомобили,исто како сонах центарот,тоа скоро секоја автомобилска куќа на Запад го има,не прифатив се разбира,тука сум фамилијарен човек и + имам Мини Маркет,од detailing не се живее,тоа е повејќе хоби и сезонска работа,јас сакам да си работам професионално и одговорно сам за себе,секаде на друго место ќе се напумпаат цените колку што треба и не треба,уживам да си работам под моите летниковци од Хубо Маркет во дворот цела пролет и лето,еме не се трујам со прашината од средстата ем природна светлина си е природна.ПОЗЗ еххххххх да имаше саем годинава на автомобили,ќе направевме еден собир

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #21 на: 19 Мај 2012, 11:28:02 am »
Дали Ren-Co транспарентен спреј е океј за оваа работа?


Ова би сакал да го постигнам.


Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43553
  • Il Moderatore
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #22 на: 19 Мај 2012, 11:36:42 am »
Yup, јас со Рен-Ко ги правев моите на стилото. За жал, немам слики од тоа време.
Совет, земи си кофа со топла вода да го грееш спрејот, за подобро да се распрснува.

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #23 на: 26 Мај 2012, 18:40:51 pm »
Пробав со ова РенКо прснав на опаковка од ЦД да видам како ќе личи. Се исуши еден ден. Ама спрејот е како мат нешто. Не е сјаен. Среќа што не прснав на штоповите. Да не не е тој спреј? Или треба да се полира многу за да светне?

Отсутен zeroSignal

  • FEARLESS LEADER
  • Генерал Прва Класа
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 29522
    • CARclub.mk
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #24 на: 26 Мај 2012, 18:45:44 pm »
Ваљда треба да шприцнеш 2-3 слоја па после со фина шмиргла да пројдеш еднаш.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #25 на: 26 Мај 2012, 18:47:16 pm »
Пробав да го полирам, ова господ не го полира... Прснав втор слој, ај ќе видиме.

Отсутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43553
  • Il Moderatore
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #26 на: 26 Мај 2012, 18:49:40 pm »
Дени, на РенКо транспарентните спрееви имаат транспарентни капачиња. После мора да се исполира (јас имав ставено и 2-3 слоја клир коут одозгора, исто од ренко).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен Deni

  • Photo & Light
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 54919
  • Махер
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #27 на: 26 Мај 2012, 19:11:36 pm »
Да, да таков е. Имам и обични ја знам разликата. Еве трет слој прснав - почнувам да гледам како ќе личи. Малце темничко доаѓа, ама е еднакво и мазно. Пре би ги затемнил од внатре, ама кога го иступиле со затварањето... ќе треба вака изгледа.

Значи после ова да се полира ќе треба. Нажалост. Ај да видам цедево како ќе излезе утре.

Отсутен MartinAlfista

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 17388
  • Alfa Romeo Corruption 1.4 Turbo
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #28 на: 26 Мај 2012, 19:13:11 pm »
Ако е темно, само 2 слоја. Сфатив сеа што ефект сакаш да постигнеш.

Отсутен Dzo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3030
  • GTI®
Одг: затемнување штоп светло
« Одговори #29 на: 26 Мај 2012, 20:21:38 pm »
Дени сака нешто како Хајлајн серија на VW .. и и ја исто дени, само сакам тоа кругчето да остане црвено, а надворешноста накај црно, како ГТИ штоп. Ајде да видиме што ке сториш.