Автор Тема: Што ве нервира во сообраќајот? Што ве изнервира денес?  (Прочитано 2532627 пати)

Отсутен achtung

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6642
Спенсер, па сепак добро изиграл човекот, се качил на тротоарот за да не смета на патот. :))
Инаку вчера кога одев на работа, џандарите со џетито стоеја паркирани на пешачки башка тоа дебилот внатре си правеше муабет на телефон и беше насмеан од уво до уво. Сето тоа се случи во 1 саат кога почнува гужвата низ град.
Boshe бандерата ;)

Отсутен FICOOO

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 265
:( Е од вакви клошари ми се крева коса..... језда возиш магаре ама на пешачки преку кров да пројдам ?


Отсутен FiLo

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 6566
Можеби бркал зелено, па се запалило црвено и кочи кочи и тоа е. И на мене ми се случило тоа, и потоа немаш време да се вратиш наназад, возила веке ти дошле од позади ;)
Претпоставка само давам :)

Присутен Simo - Carrier159

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 43562
  • Il Moderatore
Мене ме нервира кога морам вака да застанам за да го гледам семафорот, затоа што шоферот на автобусот во прва лента се залепил до семафор (и притоа гази на пола пешачки).

Auto ko i svaka Alfa automatski nevalja. Da je najbolji auto na svijetu - opet nevalja jer je Alfa.
Da Alfa nevalja će ti potvrdit SVI koji nikad nisu vozili istu. Jer da valja onda bi je vozili. A kako nisu - nevalja.

Отсутен FICOOO

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 265
Можеби бркал зелено, па се запалило црвено и кочи кочи и тоа е. И на мене ми се случило тоа, и потоа немаш време да се вратиш наназад, возила веке ти дошле од позади ;)
Претпоставка само давам :)

Па таму бев, и тоа баш и се деси .... ама фраерот позади си немаше ниедна кола, така да можеше културно -R да убаци..... тоа е култура ...

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Не можеше. Ретардиран е.

Отсутен onak

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 15993
  • сељаторе ин ил селандроре!!
    • КАНО еко системи
Можеби бркал зелено, па се запалило црвено и кочи кочи и тоа е. И на мене ми се случило тоа, и потоа немаш време да се вратиш наназад, возила веке ти дошле од позади ;)
Претпоставка само давам :)

мене денес ми се деси тоа со комбето... ама на џон кенеди ми се деси, така да ништо страшно... таму редовно тоа се дешава... :)
www.kano.com.mk
www.parno.com.mk
www.kanosistemi.com.mk
www.evtinogreenje.com.mk
https://www.facebook.com/kano.eko.sistemi
кликни на било кој, нема да утнеш, сите водат на исто место, во исто време

Отсутен Boshe

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 5084
  • Пиши лаже
Boshe бандерата ;)
Диќ, па не ја видов јас толкава бандера... Ццц.. Шејм он ми. ;D
Remember to keep yourself alive, there is nothing more important than that

Отсутен Влатко К.

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 446
Можеби бркал зелено, па се запалило црвено и кочи кочи и тоа е. И на мене ми се случило тоа, и потоа немаш време да се вратиш наназад, возила веке ти дошле од позади ;)
Претпоставка само давам :)

мене денес ми се деси тоа со комбето... ама на џон кенеди ми се деси, така да ништо страшно... таму редовно тоа се дешава... :)

Чекам едни дечки на Џон Кенеди кај Веро да ги соберам за на фудбал, не знаев каде точно живеат, па требаше да се движиме во обратен правец и јас тргнувам да се престројам да излезам на Цветан Димов (или таму веќе Христијан Тодоровски Карпош, кога ми викаат: сврти тука полукружно. Абе дупла лента нешто, ова она, нели.... ти, бе, знаеш каде си, ми викаат, Чаир е ова, овде нема таков закон. :)

Отсутен Lo17

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
Si ima, si ima i tamu.. Vcera moj drugar, dlaboka kazna za svrtenje polukruzno, i nepocituvanje na signalizacija (pominal na zolto), kaj semaforot, od Topansko nakaj Dzon Kenedi.

Отсутен Tischläufer

  • Le Diesel
  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 34046
  • Таков е животот... јебига
Другар ти што кола вози? Мерцедес, БМВ, АУДИ, ГОЛФ4 сигурно не вози...

Отсутен Lo17

  • Јуниор
  • **
  • Пораки: 227
BMW E60 530d. A sto vrska ima toa?

Отсутен ARMEX

  • Сениор
  • ****
  • Пораки: 3616
Денес му свирнав на едно Ауди 6 поради заспаност  на  зелено. Еден километар се влечеше демек престигни  ме ако можеш. Густ сообраќај, а тоа чади ко приватен автобус, прекрасни услови за возење. Дефинитивно треба да се мери издув на технички, а и вонредно.

Отсутен Боби Л.

  • Редовен
  • ***
  • Пораки: 1273
  • I live my life a quarter mile at a time...
Денес му свирнав на едно Ауди 6 поради заспаност  на  зелено. Еден километар се влечеше демек престигни  ме ако можеш. Густ сообраќај, а тоа чади ко приватен автобус, прекрасни услови за возење. Дефинитивно треба да се мери издув на технички, а и вонредно.

Веќе се мери ама се знае македонската работа ќе си најди пријател така ќе помини и готово. :)
https://www.youtube.com/watch?v=-Lc9QZqITc4
Брзината не е опасна,туку будалата шo седи зад воланот :)

Отсутен MecheTo

  • Легенда
  • *****
  • Пораки: 14157
  • Пудингот на шоферството
Денес беше денот Д,да се биде или не.
После 7 месеци прва тура со камионот од Битола до Кичево,сервисиран сменети ламела,потисна друк лагер.
Пред Демир Хисар на угорнината ми го исфрли од брзина.Застанав ова она,тргнав.После 20-30км пак исто.Застанат на сред пат,на кривина.Местам трокути,го ресетирам компјутерот,го ставам во брзина го тргам настрана на првиот паркинг се вртам околу него неќе да мрдни.Се слушам со мајсторот,ми вели мењачот е.

Мајсторот од Валандово(бил да поправи некој камион),ми вели чекај ме идам.После 2 саати дојде,ова она,ваму таму ништо не мрда,мора шлепање.УПМ.Ја извадивме едната полуосовина,ја кренав приколката порачав колега да дојди да ја земи приколката и да оди да ја истовари.
Во меѓувреме го викнав брачедми да дојди со неговиот камион да ме шлепа до Прилеп,а и да ми донеси некои алати да можиме да ја прикачиме приколката,поточно цревото од хидрауликата од приколката.Чекам 1-2 саати(а требаше да стигни за пола саат).Му се јавувам ми вели ме остави дефект камионот.УПМ 2.

Му се јавувам на трет колега,го зема брачед ми,ја зема ’рудата за шлепање‘ и алатите и тргнуваат на местото на настанот(во меѓувреме јас со колата на другиот брачед набавувам кадрони кои ми требаа за потпирање на приколката).Ги стигнувам по пат,пред да ги престигнам ги гледам застануваат вртат и тргнуваат во обратна насока.Му се јавувам,шо е проблемот,брачедми ми вели абе заборавивме дека овај камион нема кука за влечење.Ајде назад по трет(соло) камион.Го земаат и конечно стигнуваат на местото.

Приколката ја прикачивме на друг шлепер,јас заминав да ја искипирам во Кичево,братми тргнува да го шлепа камионот до Прилеп.Стигнуваат до Демир Хисар,се јавува некој шести,седми колега и тој дефект.Го откачуваат мојот камион,оној кој го шлепаше мојот камион заминува на помош кај другиот,а за мојот стигнува четврт камион.Заминуваат за Прилеп,кога стигнуваат до Прилеп пред сервисот им текнува на братми,брачедми и колегата дека наместо да го шлепаат можевме да го качиме на нисконосеча платформа која колегата ја има дома во дворот,арно ама треба да ти текни.

Јас во меѓувреме кипам во Кичево,се враќам Демир Хисар,ја откачувам на паркинг мојата приколка,се враќам назад да ја земам приколката од од шлеперот кој ја тргаше мојата приколка,а ја оставивме на местото каде што мојот камион се заеба.

Има уште нешто во меѓувреме шо се деси,ама немам поќе ум во мене.
 ;D ;D ;D

п.с Од утре со нови сили,до нови победи,отворање на менувачот,па да видиме кој што како... :)
God created Turbo Lag to give VTECs a Chance! :D